doğum sonrası estetik ameliyatı yaptırılır mı

Doğum Sonrası Estetik
Nedir?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Doğum yapmak, hayatın güzel ve büyüleyici bir parçasıdır. Ancak bununla beraber vücudunuzda birkaç istenmeyen değişiklik meydana gelebilir.

Vücudunuzun çeşitli bölümlerinde, özellikle de karın bölgesinde sarkmış gevşek bir cilt ve kurtulması zor olan inatçı yağ katmamları görebilirsiniz. Göğüsleriniz hacim kaybetmeye ve şekli değiştirmeye başlayabilir.

Doğum, emzirme ve yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan vücut görüntünüzden memnun değilseniz, “anne makyajı” diye adlandırılan ameliyat sonrası estetiği düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Doğum sonrası estetiği, çeşitli plastik cerrahi işlemlerinin bir arada olduğu ve eski vücutlarını ve gençliğini kaybettiğini hisseden kadınların çokça tercih ettiği bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu işlem, annelerin kendileri ve bedenleri hakkında daha iyi hissetmeleri için bedenlerinin görünümünü geri getirmesini sağlar.

Doğum sonrası estetik ameliyatı, sadece vücudun bir bölümünde etkili olan tek bir işlem değildir; daha ziyade, vücudun çeşitli bölümlerini uyumlu bir şekilde geliştirmeye yardımcı olan birkaç işlemin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Bu ameliyat, üzerinde iyi düşünülmüş ve özenle planlanmış tek bir işlemle annelere hamilelik öncesi vücudunu geri kazanma fırsatı verir.

İletişime Geç


Doğum Sonrası Estetik Ameliyatına Dahil Olabilecek Genel İşlemler Nelerdir?

Uzman, deneyimli ve bakanlık onaylı bir plastik cerrah ile dikkatle çalışarak, bir plan geliştirebilir size en iyi uyacak işlem grubuna karar verebilirsiniz.

Doğum sonrası estetik ameliyatı aşağıdaki işlemlerin birleştirilmesiyle gerçekleştirilebilir:

Meme Büyütme: Bu işlemde meme protezleri, yağ ya da protez ve yağ kombinasyonundan yararlanılarak meme büyüklüğü ve şekli değiştirilir.

Liposakşın: Cildin altındaki aşırı miktardaki yağ dokusunu giderir. Bu işlem genellikle aşağıdaki bölgelerden birini veya birkaçını hedefler: karın, sırt, uyluk, kalçalar ve kollar.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi): Düşük ve sarkık memeleri meme çevresinin yerini değiştirerek düzeltir, genç ve canlı görünümünüzü arttırmak için memeyi uygun hale getirir.

Karın Germe (Abdominoplasti): Karın kaslarını gererken fazla cilt dokusunu ve yağ dokusunu ortadan kaldırarak daha güçlü bir karın bölgesi oluşturur. Doğum sonrası estetik ameliyatındaki her işlem, hamilelikten kaynaklanan belli bir değişikliği düzeltebilmektedir. İhtiyaçlarınızı ilk muayenenizde görüştükten sonra, özel hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere size özel bir plan geliştirilecektir.

Doğum Sonrası Estetiği İçin İyi Bir Aday Mısınız?

Doğum sonrası estetiği, vücudunuzu gençleştirmek ve hamilelik öncesindeki güçlü ve genç vücut yapısını yeniden elde etmek için mükemmel bir yoldur. Aşağıdaki durumlara sahipseniz iyi bir aday olabilirsiniz:

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatından Beklentiler

Doğum sonrası estetiği, doğumdan ve emzirmeden kaynaklanan yaygın görülen değişimlerle mücadele etmek için tasarlanmaktadır. Her anne farklıdır ve yaşadıkları değişimler farklılık gösterir.

Bu nedenle doğum sonrası estetiği, her bireyin özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine uyacak şekilde kişiye özel olarak geliştirilir. Her soruna hitap ederek, kadınların görünüşleri hakkında daha iyi hissetmelerine yardımcı olur ve onların güvenini arttırır.

Sonuç olarak, doğum sonrası estetik ameliyatı, kapsamına ve büyüklüğüne bağlı olarak çarpıcı değişiklikler yapmak için çok güçlü bir işlem olma potansiyeline sahiptir.

Doğum Sonrası Estetik Ameliyatında İyileşme Süreci

İyileşme süreniz, yaptırmak istediğiniz işlemlere bağlı olarak değişir.

Eğer liposakşın işlemin bir parçasıysa, şişmeyi en aza indirmek ve liposakşınla arzuladığınız şekli korumak için ameliyat sonrası elastik destekleyici kıyafetler giymeniz gerekecektir.

Ameliyatınızda karın germe varsa, şişmeyi en aza indirmek ve iyileşme sürecinde kas ve deri dokusunda yapılan değişiklikleri korumak için özel bir kıyafet de gerekli olabilir.

doğum sonrası vücut şekillendirme

Meme büyütme veya dikleştirme yapıldıysa onları iyileşme sürecinde korumak veya desteklemek için bir sutyen önerilebilir.

Birleştirilen işlemlere bağlı olarak, 2 haftadan 6 haftaya kadar yorucu faaliyetlerden ve egzersizlerden kaçınmanız tavsiye edilir.

Ameliyatınızın kapsamına, iyileşmenize ve nasıl hissettiğinize bağlı olarak, hafif egzersiz ve rutin günlük aktiviteler birkaç gün sonra tekrar başlatılabilir.

Uzun süreli kalıcı ve hafif şişlikler nedeniyle nihai sonuçları görmek ve istikrarlı bir sonuç elde etmek, genellikle 3- 6 ay sürer. Ameliyatınızın nasıl geçtiği hususunda bir yargıya varmak için sabırsızlanmamanız gerekiyor.

Vücudunuzdaki gebelik sonrası değişikliklerden memnun değilseniz ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız, doğum sonrası estetik ameliyatı ve bu ameliyatın size sağlayabileceği faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için sertifikalı ve deneyimli bir plastik cerraha danışmanın vakti gelmiş olabilir.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

13 Comments to “ Doğum Sonrası Estetik Nedir?”
 1. esra says :Cevapla

  doğum sonrası estetik resmen tüm vücudumu rezive etmek gibi birşey hem göğüs estetiği hem karın germe hemde vaser liposuction. Bunları bir araya getirdiğimizde karnımdaki yağları alıp karnımın gerilmesi ve estetiği ile daha dolgun ve daha sert göğüsler. Hayali çok güzel ama operasyon nasıl olacak bir defade hepsi yapılabilecek mi hastanede kaç gün kalmam gerekecek ve bunlar riskli ameliyatlar mı. Hangi hastanede operasyon geçireceğim ve bana kaça malolacak. çok şey sorduğumu ve muayene gelin diyeceğinizi biliyorum ama olsun. Merak ediyorum. Yeniden doğmak kolay olmasa gerek 🙂

  1. Esra hanım vücut estetiği ve göğüs estetiği ile sorularınızın cevabını bulacağınız video ve yazılarımı sizinle paylaştım. Ücretsiz muayeneye geldiğiniz de tekrardan sizi bilgilendireceğim. Teşekkür ederim

 2. suheyla says :Cevapla

  doğum sonrası vucut estetiği karındaki sarkma ve çatlaklar la göğüs estetiği olmak istiyorum bana fiyat bilgisi verebilir misiniz.

  1. merhaba süheyla hanım +90 532 567 17 66 numaralı telefonumuzdan arayarak bilgi alabileceğiniz gibi ücretsiz muayene randevusu alarak kliniğimize gelerek muayene olursanız daha detaylı bilgi alarak sağlıklı bir karar vermeniz kolaylaşır.

 3. melek says :Cevapla

  doğum sonrası erdem bey sayesinde sanki hiç doğum yapmamış gibiyim. Doğum sonrası olduğum kombine estetik ameliyatla hem göğüslerim dikleşti hemde karın germe ameliyatı ile harika bir vucuda sahip oldum.

  1. Melek hanım memnuniyetin bizide çok mutlu etti. Doğum sonrası karın germe ve göğüs estetiği olan kadınlar gerçekten kendini çok daha iyi hissediyor.

 4. meltem says :Cevapla

  doğum sonrası fazla kilolar ve sarkmalardan beni kurtaran doktoruma teşekkür ederim. İyiki doğum sonrasında estetik oldum. Karın germe operasyonuna korkarak gitmiştim ama hiç te öyle değilmiş.

  1. Meltem hanım yorumunuz için teşekkürler. Karın germe ameliyatı sonrası hızlı iyileşme süreci de sizi fazlasıyla mutlu etmişti. Tabi bu durum bizleri de en az sizin kadar mutlu ediyor.

  2. Meltem hanım merhaba. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Doğum sonrası arın germe ve göğüs estetiği kadınlar için gerçekten önemli. Sizleri mutlu edebilmek bizim için de gerçekten güzel bir duygu.

 5. meltem says :Cevapla

  biz kadınların doğumdan sonra en büyük problemi göğüslerimizdeki sarkmalar ve daha da önemlisi aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan karnımızdaki sarkma ve çatlaklar. Bu doğum çatlaklarından kurtulma işi çok zor. Belkide imkansıza yakın. Ben dr erdem beyin sitesini inceledikten ve videolarını izledikten sonra umuda kapıldım ve bu çatlaklardan kurtularak kombine ameliyat diye tabir ettiği göğüs estetiği ile karın germe estetiğini aynı anda olarak eski vücudumdan daha iyi bir vücut şekline kavuşacağıma inandım. İlk fırsatta kendisinden randevu alarak istanbula muayeneye gideceğim. Umutlarım yeşerdi :))

  1. meltem hanım vücut estetiği için sizleri muayeneye bekliyoruz. Ve düşüncelerinizle alakalı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP