2021 yılı estetik ameliyat fiyatları

5 Adımda Estetik
Ameliyat Fiyatları

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4]

1. Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları:

Meme büyütme estetiği, bazıları gündelik yaşamda sorunlar teşkil ederek olumsuz psikolojik etkiler yaratan, bazılarıyla kişilerin kendi keyfi istek ve düşünceleriyle tercih edilen plastik cerrahinin konusu olan ameliyat çeşitlerinden birisidir.

Örneğin doğum sonrası oluşabilecek karın ve göğüs anomalileri, hormonal bozukluklar, beslenme bozuklukları vücudun bazı bölümlerinin sarkmasına, çekilmesine, deride çatlakların oluşmasına neden olurlar ve doğal yollarla çözülemeyecekleri için plastik cerrahinin konusu olurlar.

Estetik amaçlı yapılan meme büyütme estetiği içinse son beş yılda Türkiye’de sayısı hızla artan özel klinikler mevcuttur. Doğum oranı çok yüksek olan Türkiye’de en sık karşımıza çıkan göğüs büyütme estetiği operasyonlardan birisi göğüs büyütme ameliyatlarıdır. Başlıca sebebi olarak emzirme ve hamilelik döneminde alınan kilolardır.

2. Meme Onarım Ameliyatı Fiyatları

Tersi yönde çekilen, sönen ya da küçük olan memeler içinse meme onarım ameliyatları yapılmaktadır. Burada birbirinden farklı boyutlarda iki memenin varlığı sıklıkça görülen durumlardan biridir. Başlangıçta fiyatlarının çok yüksek olduğu bu gerek artan rekabet, gerek kullanılan teknolojinin entegrasyonu ile hemen her bütçeye uygun hale gelmiştir.

Zorunluluk ya da keyfi olarak insanların güvenerek tercih ettiği klinik ameliyatları yüksek hijyen ve kalite standartlarında yapılmaktadır.

İletişime Geç


Ayrıca kadınlarda görülen meme yağlanmaları, orantısız büyümeler, sönme gibi durumlar için meme onarım ameliyatları, genetik olarak küçük olan memeler ya da estetik kaygı taşıyan memeler içinse göğüs büyütme ameliyatları fiyatları özel kliniklerde olmasına rağmen geçmiş yıllara göre makul durumdadır.

3. Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Kadınların dışında erkeklerde de orantısız meme büyümesi veya sarkması durumlarıyla karşılaşılmaktadır. Genellikle hormonal bozukluklar sonucu oluştuğu görülmekteyse de hareketsizlik, kilo gibi birçok sebebi olduğu bilinmektedir ve jinekomasti ameliyatı ile düzeltilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı erkekler için uygulanan, sağlık ya da estetik olarak tercih edilen bir plastik cerrahi çeşididir ve özel kliniklerin konusudur.

Göğüs ile ilgili sorunlar sıklıkla görülmektedir ki öncelikli olarak erkeklerde görülen memenin aşırı büyümesi, sarkması spor yapıldığında veya kilo verildiğinde bile düzelmeyen sorun haline gelebilmektedir.

4. Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Dünya ortalamasının üzerinde özellikle Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşan cerrahi müdahalelerden birisi de karın germe ameliyatlarıdır.

Hem hamilelik dönemi ve sonrasında eski haline dönmeyen göbek, hem de yüksek oranda kilolar verilse bile göğüste oluşan ve gitmeyen yağ bir basit bir ameliyat ile yok edilir.

estetik ameliyat fiyatları nasıldır

Özel sektör kliniklerde görülen bir diğer cerrahi operasyon türü olan karın germe ameliyatları, hamilelik süreciyle birlikte süreklilik ile büyüyen karın, doğum sonrası süreksiz ve ani bir şok etkisine girdiği için doğum sonrası yöntemler uygulanması gereklidir.

Bu yöntemler çoğunlukla etkili olsa da etkisiz olmadığı durumlar da sıklıkla görülür ve karnın eski haline dönmesi için germe ameliyatı uygulanmalıdır. Yine yüksek kilolu kişilerin kilo verme süreçlerinde de sarkık ve atıl derinin ameliyatla gerilmesi estetik açıdan gerekli bir durumdur.

5. Vaser Liposuction Ameliyatı Fiyatları

Basen ve çevresindeki yüksek yağlanma başta olmak üzere vücuttaki tüm yağlanma sorunları için ameliyat dışında vaser liposuction gibi yağ hücrelerinin ses ile yok edilmesi yöntemi de mümkündür.

Örneğin vaser liposuction eskiden ameliyat ile yapılan şimdileriyle kuaföre gitmek gibi lazer epilasyon gibi seanslar halinde ses dalgaları ile uygulanan etkin bir yağ aldırma operasyonudur ve bir süreç gerektirmektedir.

Süreç dezavantaj gibi görünse de sağlık ve gündelik işleyişi etkileyen hiçbir etkisi görülmediği için en avantajlı yöntem olduğu söylenebilir. Devlet hastanelerinde yapılan meme büyütme estetiği operasyonlara hem alanının uzman doktoru hem de bir plastik cerrah girmektedir.

Kişilerin devlet hastanelerinde ameliyat olabilmeleri için sorunun ya kişi üzerinde psikolojik etkilerinin yüksek olması ya da direkt olarak birinci dereceden zarar vermesi gerekmektedir. Örneğin burun estetiği olunabilmesi için burun eğriliği, nefes alamama, eğriliğin kişi psikolojisindeki olumsuz etkilerine bakılır.

Bu makaleler bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İşlemin yapılıp yapılmadığını ve size uygun tedaviyi belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

19 Comments to “ 5 Adımda Estetik Ameliyat Fiyatları”
  1. Okan yılmaz says :Cevapla

    Sayin hocam merhabalar ben yüz estetiği ( YÜZ DEĞİŞİMI ) VE ses tellerim icin operasyon yaprirmak istiyorum bu konuda bilgi alabilir miyim maaliyet ne olur acaba dönüş yaparsaniz sevinirim

  2. Hüzün says :Cevapla

    Merhabalar karın germe ameliyatı ve meme büyütme operasyonu fiyatlarıni gönderebilirmisiniz ve iki ameliyat aynı anda olsak zorlu bir sürecmi acıya cok dayanıklı biri degilim. Ayrıca ben uzaktan geleceğim için ameliyat sonrası kontrol filan kaç gun orda kalmam gerekiyor simdiden tşk ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TOP