[yasr_visitor_votes size=”large”]

Thermage İle Ameliyatsız Cilt Germe ve Sıkılaştırma

Thermage modern estetik girişimlerde, uygulanan yöntemler arasında cilt kesisi olmadan, cildi sıkılaştıran, yüz hatlarını yenileyen (lifting etkisi) ve sağlıklı bir kollojen dokusu oluşturan uygulamadır (Kollojen cildinizin yapı taşıdır).
Thermage
sadece kozmetik tedavide uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulanabilir. Doktorunuz, bu tedavinin size nasıl en faydalı ve en zararsız bir şekilde uygulanabileceğini açıklayacaktır.

Bu yeni tedavi yöntemi ile ilgili olarak en sık sorulan soruları ve cevaplarını sizin için aşağıda sıraladık.

Thermage uygulaması nedir

Thermage Uygulaması patentli bir radyo dalgasını (RF) kullanır. Bu radyo dalgasının cildi sıkılaştırdığı ve cildi yumuşak bir şekilde toparlayarak kırışıklıkları ortadan kaldırdığı ve yüz hatlarını yenilediği klinik olarak kanıtlanmıştır. Diğer uygulamaların aksine iğne ve cerrahi müdahale olmadan uygulanan
Thermage uygulaması
hızlı, kolay uygulanabilir ve iyileşme sürecinin olmaması ile günlük hayatınıza devam etmenize izin verentek seans uygulanan bir tedavidir.
Thermage cihazı
kırışıklık giderme ve yüz germe için operasyonsuz (noninvasive) tedavi olarak FDA tarafından onaylanıp belgelenmiştir.

Thermage nasıl çalışır

Thermage cihazı Therma-Tip adı verilen karmaşık yapıda bir uygulama başlığı kullanır. Bu başlık radyo dalgalarının kontrollü bir biçimde ve belli bir miktarda iletilmesini sağlar. Başlığın cilde her temasında Therma-Tip cildin derin tabakalarındaki kolajen dokusunun geniş bir bölümünü ve onun altındaki tabakayı homojen bir şekilde ısıtır, bu esnada cildin dış yüzeyini soğutarak korur. Bu derin ve homojen ısı uygulaması cildinizin derin tabakalarının anında, hemen sıkılaşmasını sağlar. Zaman içinde yeniden yapılanan kollojen, cildi daha da sıkılaştırmak üzere üretilir. Böylece daha genç, sağlıklı ve elastik bir cilde kavuşulur.

Thermage uygulamasının sonuçları ne kadar süre kalıcı olur

Thermage uygulamasının kollojen yapısında hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içinde bu sıkılaşma artar. Deneyimli doktorların yayınlandıkları raporlarda hastanın doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak Thermage’ın sonuçlarının 2-5 yıl veya daha uzun süre kalıcılığını koruduğu görülmüştür.

Thermage uygulaması güvenli midir?

Thermage’ın mükemmel derecede bir güvenirlik raporu vardır. Dünyadaki yaklaşık Thermage uygulanan 700,000 hastanın ancak 1%’den azında minimal bir yan etki bildirilmiştir. Bu az oran rapor edilmiş yan etkiler arasında en yaygın olanları, sadece tedavi edilen bölgede olmak üzere, şişme, kızarıklık ve küçük şişliklerdir. Bu arazların hepsi birkaç gün veya hafta içinde tamamen kaybolmuştur.

Tedaviden ne kadar süre sonra günlük yaşantıma dönebilirim

Hastaların büyük çoğunluğu uygulamadan hemen sonra günlük yaşantılarına dönmektedirler. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği takdirde tedaviden sonra hiçbir özel bakım veya uygulama gerekmemektedir.

Thermage uygulamasının maliyeti ne kadardır

Uygulama ücretleri tedavi edilecek bölgeye göre farklılık gösterir. Doğal olarak tedavi edilecek bölge büyüdükçe maliyeti orantılı olarak artar. Doktorunuz muayene esnasında size uygulamanın maliyeti konusunda bilgi verecektir.

Uygulama esnasında ne hissedilir

Thermage cihazının başlığının her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte cildinizin alt ve üst tabakalarında kısa süreli bir ısınma hissedersiniz. Bu ısınma hissi kolajenin sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin belirtisidir. Doktorunuz en etkili sonucu en rahat şekilde almanız için uygulanacak enerji miktarını ayarlar. Thermage başlığı ısınma işlemi öncesinde, esnasında ve sonrasında soğutulur böylece uygulama hasta için daha konforlu ve rahat olur. Tedaviden önce anestezi özelliği olan bir krem veya Nitroz Oksit sizi daha rahat ettirmek için kullanılabilir. Buna ek olarak doktorunuz rahatlatıcı ve ağrı kesici ilaçlar verebilir.

Sonuçları ne zaman farkederim

Yakın zamanda yayınlanan Thermage ile ilgili çalışmalar ölçülebilir oranda belirgin bir sıkılaşmanın tek bir seans sonrası uygulama biter bitmez oluşacak etkinin %10’u hemen görülür. Kollojen yapımının uyarılması ile etki 3. Haftadan itibaren belirginleşmeye başlar ve 12 aya kadar giderek artan bir gençleşme süreci devam eder. Bununla birlikte uygulanan kişiler uygulama anından itibaren gençleşme belirtilerini görmeye başladıklarını ifade etmişlerdir.

Kaç seans tedavi ihtiyacım olacak?

Tek bir seans THERMAGE uygulanan kişilerde başarılı sonuçlar oluşturulmuştur. Doktorunuz sizin için uygun olan tedavi konseptini belirleyecektir.

Seans süresi ne kadardır?

Thermage seans süresi tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre 30 dakikadan 90 dakikaya kadar değişebilir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Thermage yaşlanmayla yada dış çevresel etkenlerle cildin elastikiyetinin (sıkılığı) bozulması durumlarında, her yaş grubunda aşağıdaki uygulama bölgelerinde kadın yada erkeklere uygulanabilinir.

Uygulama bölgeleri:

  Yüz uygulamaları;

 • Alın gevşekliği nedeniyle kaş ve göz kapaklarının düşmesinde
 • Göz çevresi gevşeklik ve kırışıklıkları
 • Yanak kırışık ve sarkmaları
 • Gıdı sarkmaları
 • Boyun kırışıklıkları
 • Dekolte bölgesi gevşekliği ve kırışıklıkları
 • Göz kapağı (alt ve üst) gevşekliği
 • Gebelik sonrası yada kilo verme sonrası oluşan karın sarkma ve gevşeklikleri
 • Bacaklarda ve kalça bölgesinde oluşan gevşeklikler
 • Belde oluşan gevşeklikler
 • Kollarda oluşan gevşeklikler
 • Ellerde oluşan gevşeklikler
 • Liposuction sonrası oluşan gevşeklik ve yüzey düzensizlikleri
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

4 yorum

 • Hulya Koc

  Thermage yuz ve boyun tadavi fiatlari hakkinda bilgi almak istiyorum.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Hülya hanım +0532 567 1766 numaralı telefondan ulaşarak yada sitemizdeki canlı iletişimden ulaşarak daha detaylı bilgiler alabilir yada ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelebilirsiniz. Teşekkür ederiz.

 • selviçalışkan

  merhaba ben 45 yaşındayım ve bu yazınızı okuduktan sonra thermage ile yüzümü gençleştirmeye karar verdim. Bu hususta biraz daha bilgilendirilmek ve fiyatları öğrenmek istiyorum. Lütfen bana thermage ile yüz gençleştirmenin bana ne kadara malolacağı ve randevu bilgisi verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın