Silikon İçin En İyi Bölge Neresidir?

silikon için en iyi yer_4Hastalarımızın tarafımıza yönettiği en önemli sorulardan bir tanesi silikonun yerleşim yeri ve yerleşim bölgesidir.


Özellikle yerleşim yeri ile ilgili kişiler yaptıkları araştırmalarda internet üzerindeki araştırmalarda kas altının en iyi olduğunu söylemektedir.

 


Halbuki kişinin vücudunun gerektirdiği işlem en önemlisidir ve buna kararı verecek olan da tecrübeli hekimlerdir.

silikon en iyi nereden yerleştirilir
Hasta ve hekim iletişimi ile birlikte özellikle dokunun mevcut olan meme dokusunun kalitesi, dokudaki elastikiyet, özellikle meme derisindeki olan çatlaklar, sarkıklar, memede mevcut olan volüm büyüklük, memedeki sarkıklık miktarı, memenin silikon yerleştirileceği bölgenin kararında en önemli etmenlerdir.

Hastalarımızda yanlış bir intibak şeklinde bulunan kas altı silikonun en iyi olacağı düşüncesi tamamiyle yanlıştır.

silikon için en iyi yer_5Çünkü kas altına yapılacak uygun olmayan hastalardaki meme büyütme operasyonlarında çift balon dediğimiz görüntüler ortaya çıkabilmekte ve hastalarımız mutsuz olabilmektedirler.

Özellikle belli bir meme büyüklüğü olan hastalar belli bir sarkıklığı olan hastalarda kasaltı yöntemlerin yerine doğal plan dediğimiz iki planlı onarımlar veya fasya altı dediğimiz meme kasının zarının altına yerleştirilen silikonlarla çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Burada tabii ki aslolan şey vücut yapısına formuna en uygun olan silikonu seçilip, bu yönde bir ameliyat gerçekleştirilmesidir ve tecrübeli hekimlere hastalarımızın güvenmesi bu konuda en önemli önceliktir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın