saç nakli_4Saç ekimlerinde başarının en büyük oranı yapan kişinin tecrübesi bu işte göstermiş olduğu eski başarılar kişinin referansını ortaya koymaktadır.

Saç Nakli Uygulamasında Başarı Oranı Nedir?

Artık Türkiye de ciddi saç ekim klinikleri ortaya çıkmıştır ve bu konuda çok tecrübeli, çok başarılı meslektaşlarımız şuanda faaliyet göstermektedirler.

Saç ekim işlemi plastik cerrahinin doku nâkilinden hiçbir fark etmemektedir ve aynı bir konsepti içermektedir.

Saç ekim işleminde ense bölgesinden dökülme karakteri olmayan yani saçı tamamıyla dökülmüş bir kişiye baktığımız zaman ense bölgesine muhakkak dökülmeyen bir saç şeridi mevcuttur ve biz bu bölgeden saçları aldığımızdan dolayı alınan saçlar bir daha bulunduğu yerde de ömür boyu dökülmemektedir.

Bu şekilde düzgün bir yerden alınan saçlar iyi bir teknikle alınan, saç köküne zarar vermeden dokuya saygı göstererek alınan saçlar ve ekilen saçlarda yüzde doksan sekiz oranında geri çıkma görmekteyiz ve üçüncü aydan itibaren bu ekilen saçlarda yeniden çıkma ve ömür boyu bir daha dökülmemek üzere çıktığını izlemekteyiz.


Saç ekiminde önemli olan diğer nokta: Doğallık


Saç ekim işleminde diğer bir nokta ön saç çizgisi oluşturulması ve saçın doğallığının ortaya konulmasıdır.

saç naklinde başarı oranıÖzellikle kişileri yakından incelediğiniz zaman sacı dökük olmayan kişilerde ön saç çizgimizin girintili çıkıntılı olduğunu görürüz.

Bu şekilde dizayn edilen bir saç ekiminde düzgün bir ön saç çizgisi oluşturulduğu zaman kesinlikle bu saç ekiminin ekim sonucu oluştuğunu kimse anlamamaktadır ve bu uzmanlıkla ilgili olan bir konudur.

Kişinin tecrübesi, uzmanlığı bu konuda yapmış olduğu çalışmalar. Artık Türkiye de dünyada referans bir ülke haline gelmiştir Türkiye ve bu şekilde bu işi en üst düzeyde yapan uzmanlar Türkiye de bulunmaktadır.

Bundan dolayı çok iyi referanslı bu konuya eğilmiş ve bu konuda ciddi düzeyde çalışma yapmış kişilerin çok başarılı saç ekimi yaptığını izlemekteyiz. Saç ekiminde diğer bir nokta, bu saçların ne kadar uzun vadede kalıcı olduğunu merak etmektedir kişiler ve bu saçların enseden alınan saçlar olduğundan dolayı ömür boyu kalıcı olduğunu bekliyoruz ve çoğu kişide bunu izlemekteyiz.

Bunun dışında saç ekimiyle birlikte kişiler genç görünüme kavuşabilir miyiz diye soruyorlar.

Genç görünüme kesinlikle kavuşuluyor.

saç nakli_5Kişinin saç rezervi yerinde ise ve bu saçların karakteri gayet iyi kalın telli bir saç yapısına sahip ise gençlik günlerindeki saçların kavuşması mümkündür.

Saç ekimindeki tecrübemizin artması ile birlikte artık günümüzde mega seans saç ekimi ile beş binden daha yüksek sayılarda yedi bin sekiz binlere varan saç kökü nakli yapmayı elde etmiş bulunuyoruz.

Bunun dışında bir seansta çok yüksek sayıda saç ekemediğimiz kişilerde özellikle ense bölgesindeki rezerv yeterli ise ikinci üçüncü dördüncü seans saç ekimleri ile mevcut ekilmiş saçların daha sık hala getirilmesi ve doğal görünümün ortaya konulması mümkün olmaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın