Saç Ektirme İşlemi Nerede Yaptırılmalı?

saç ektirme işlemi_4Saç ektirme işlemi kesinlikle ve kesinlikle hastane koşullarında, bir tıbbi yardım eşliğinde ve bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Saç Ektirme İşlemi Nerede Yaptırılmalı?

Bu şekilde yapılmayan bu cerrahi işlem sonucunda kişinin çok ciddi hastalıklar kapması yapılan bölgede enfeksiyon oluşması ve kişide kronik hastalıklar, hepatitler, aids hastalığı ve buna benzer değişik hastalıkların ortaya çıkması mümkündür.

Kesinlikle ve kesinlikle merdiven altı olarak tabir edilen kuaför salonları, estetik merkezleri ve buna benzer güzellik merkezleri gibi yerlerde saç ekimi yapılması çok sakıncalıdır. Saç ekiminde kullanılan çeşitli lokal anestetik ajanlar vardır.


Bu ajanların dozunun geçilmesi durumunda ehil olmayan kişilerin elinde bunların öldürücü olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.


Saç ekiminin merdiven altlarında yapılmaması gerektiğinin nedenleri

saç ekimi işlemiSaç ekimi işlemi plastik cerrahi ile yapılan doku ile birebir işlemdir ve bir plastik cerrah kontrolünde olması kişinin daha başarılı sonuç almasını yapılan işlemin daha faydalı olmasını getirmektedir.

Sonuç itibariyle burada dokulara uygulanacak olan işlem dokuya gösterilen saygı alınan saç köklerinin iyi bir şekilde muhafaza edilmesi çok büyük önem taşımaktadır.

Saç köklerinin alınmasından ekilmesine kadar geçen süreçte tüm her bir sürecin ince ayrıntılar içerdiğini, bu ayrıntılara dikkat edilmediği takdirde ekilen saç köklerinin yarısının bile çıkmayacağının akıldan çıkarılmaması gerekir ve bu işlemin tam net olarak düzgün bir şekilde yapılması için bu işi çok iyi bilen, bu işin eğitimin almış plastik cerrahların yapması bizim daha uygun gördüğümüz bir süreçtir.

Bu şekilde yapılan işlemlerde başarının çok yüksek oranlara çıktığını yüzde doksan sekize kadar çıktığını izlemekteyiz.

saç ektirme işlemi_5Sonuç itibariyle cerrahi bir müdahale olan saç ekiminde kişilerin bir ameliyathane koşulunda bu işlemi yaptırması herhangi bir problem çıktığı anda müdahale edecek doktorun hastanın başında bulunması ve müdahale koşullarının buna uygun olması çok büyük önem taşımaktadır.

Çünkü saç ekimi çok kısa bir işlem değildir. Altı ile sekiz on saat sürebilen ciddi bir cerrahi müdahaledir. Bundan dolayı kişiler uzman kişilere kendisini göstermeli ve bu kişilerin yardımı altında, bu kişilerin gözetimi altında gerçekleştirmelidirler.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın