Saç ekimiyle çıkan saçlara özel bakım gerekirmi_4Saç ekimi ile çıkan saçlar kişinin kendi saç yapısından ötürü kaynaklandığından dolayı bu saçların kendi saç yapısına nasıl davranıyor ise aynı şekilde davranmaya devam edebilir.

Saç Ekimiyle Çıkan Saçların Bakımı

Saç ekiminden sonra 3 günden itibaren biz saçların yıkanmasını izin veriyoruz. Bölgede meydana gelebilecek topaklanmaları ortadan kaldırabilmek için özel losyonlar tavsiye etmiyoruz.

Kimyasal düzeyi çok düşük olan, o bölgeyi yumuşatıcı losyonlar tavsiye ediyoruz. Bölgedeki mikropları ve oradaki istenmeyen cisimleri uzaklaştıracak, özellikle o bölgedeki doku dolaşımını artıracak şampuanlar kullanılabilir.

Bunların yanında kişi 3 günden itibaren saçları yıkar, bir haftaya kadar olan periyotta bu bölgedeki kabuklanmanın tamamen ortadan kalktığını izliyoruz.

Birinci haftadan itibaren kişinin normal saç yapısına geri döndüğü, mevcut olan saçlarının uzamaya başladığı, ekilmiş olan saçlarının bir kısmının uzadığı, bir kısmının hafif hafif dökülmeye başladığını izliyoruz.


Bu şekilde belli bir aşamayı atlatan saçlar üçüncü aydan itibaren çıkmaya başlarlar.


Saçın çıkma süreci

saç ekimiAltıncı ayda yüzde 50’si, sekizinci ayda yüzde sekseni ve bir yılda tamamı çıkacak şekilde bir süreç izlerler. Saçların tamamı çıktıktan sonra bu saçlar enseden alınan, saç dökülmeyen karakterde olduğundan ötürü, bu saçlara normal kişinin kendi doğal saçı gibi yaklaşılabilir ve bu şekilde bu bölgeye gerektiği zaman losyonlar kullanılabilir.

Jöle kullanılabilir ama bunları kesinlikle kullandıktan sonra yıkamak suretiyle uzaklaştırmak bu işlemin en önemli ayrıntılarından bir tanesidir. Kişiler bu saçları ile denize, havuza rahatlıkla girebilir.

Hamama, banyoya, saunaya rahatlıkla kullanabilirler ve bu şekilde elde edilebilecek iyi bir sonuçla birlikte elde edilen bu sonucun en Optimum düzeyde olması için mevcut saçları korumaya yönelik biz çeşitli koruyucu ajanlar önerebilmekteyiz.

Bunlar medikal tedavilerin başında Mezoterapi ve PRP tedavisi gelmekte.

Saç ekimiyle çıkan saçlara özel bakım gerekirmi_5Bunların devamında saça uygulanabilen ve Amerikan ilaç dairesi tarafından onaylanan saçları koruyan, gürleştiren çeşitli losyonlar ve şampuanları da önerebilmekteyiz.

Bunun yanında ağızdan alınan ve hormonları bloke eden ürünleri de kişinin mevcut saçlarının korunması, ekilen saçların da daha gür bir yapıya ulaşması için çeşitli dönemlerde tavsiye edebilmekteyiz.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın