saç ekimi ardından çıkan saçlar_4Saç ekiminde kişinin kendisinden saç kökleri alındığı için tamamıyla kişinin kendi saçları kullanıldığı için doğal bir görüntü yakalamak mümkündür.

Saç ekiminin ardından çıkan saçlar doğal görünür mü?

Ancak eldeki malzemeyi en iyi şekilde değerlendirebilmek için bu konuda çok tecrübeli bir uzmanın iyi bir planlama iyi bir değerlendirme, alınan saç köklerini iyi bir şekilde tahlil etme ve nereye hangi saçların, hangi saç köklerinin hangi şekilde ekileceğine karar verme, saçın doğallığını etkileyen en önemli unsurlardan birkaç tanesidir.


Ön saç çizgisinin belirlenmesi kişiyle hekim arasında tamamıyla karşılıklı görüşme ve beklenti sonucu ortaya konuşması gereken bir süreçtir.


Sonucu etkileyen altın unsurlar

saç ekiminin ardından çıkan saçlar doğal görünürmüÖn saç çizgisinin doğallığını belirlemek hekimin tamamıyla yeteneği ve becerisiyle ilgilidir. Ancak bunların yanında teknik olarak kullanılacak ekipmanlar, bu işlemi yapan kişilerin teknik becerisi ve tecrübesi yapılan saç ekiminin doğallığını, sonucunu, kalıcılığını etkileyen en önemli altın unsurlardan birkaç tanesidir.

Özellikle saç ekimi saç köklerinin alınmasından başlayarak köklerin muhafaza edilmesi, daha sonra kanalların açılması, kanalların yönlerinin ayarlanması, saçlarımıza dikkatlice baktığımız zaman saçlarımızın her bir alanda farklı bir yönlerde çıktığını görmekteyiz.

Saç ekilirken nelere dikkat edilmelidir?

saç ekimi ardından çıkan saçlar_5Bundan dolayı bu yönlerin iyi ayarlanması saçta dökülme olan bölgelerin alanlara ayrılarak bu bölümlere farklı saç tipindeki saç köklerinin ekilmesi ortaya çıkacak doğallığı etkileyen çok çok çok önemli altın standartlardan bazılarıdır.

Bundan dolayı kişide yapılacak saç ekimlerinde özellikle dikkat edilecek unsurlar kişinin saç kökünün derinliğinin belirlenmesi, saçının kalınlığının belirlenmesi, buna uygun ekipmanların kullanılması, açılacak kanlarlın kişinin mevcut saç kökünün derinliğine ve kalınlığına uygun şekilde açılması ve ortaya çıkacak doğal sonucu etkileyen çok çok önemli unsurlardır.

Bunların hepsini saydığım şekilde kişinin tecrübesi, uygulayan kişinin bu işteki tecrübesi en önemli unsurlardan bazılarıdır ve bu şekilde kişiler yaptırdıkları saç ekimlerinde hekimle olan görüşmelerde bu unsurlara dikkat etmeli, yapılacak ortamız sterilizasyonu, yapılacak ortamın hastane ortamı olması ve uygulayacak kişinin özellikle plastik cerrahi eğitimini almış, bu konuda tecrübeli bir kişi olması, yapılan saç ekiminin başarısı ve doğallığını etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın