Saç ekimi uygulamasının maliyeti nasıl hesaplanır?

saç ekimi uygulaması_4Saç ekimi uygulamaları klinikten kliniğe fark etmekle birlikte ekilen saç kökü miktarıyla hesaplanmaktadır.

Saç ekimi uygulamasının maliyeti nasıl hesaplanır?

Fiyatlandırma, kliniğin politikasına ve kliniğin bu işteki tecrübesine göre değişmekle birlikte özellikle Türkiye dünyadaki diğer ülkelere nazaran çok çok ucuz bir şekilde saç ekimini gerçekleştirebilmektedir.

Saç ekiminde titizlik, tecrübe, güven çok önemli unsurlardır. Özellikle bu unsurları bir araya toplayan klinikler ortalama bir saç ekimifiyatı politikası belirlemişlerdir ve bu politika üç aşağı beş yukarı tüm kliniklerde benzerlik göstermektedir.


Saç kökü ekim miktarları ortalama olarak üç bin beş yüz ile dört bin beş yüz kök miktarında olmakta ve buna göre bir fiyatlanma hesaplanmaktadır.


saç ekimi uygulamasıAncak mega seans saç ekimi adını verdiğimiz bir seansta kişinin maksimum düzeyde saç ekimi ile bir seansta oluşabileceği maksimum miktarını etmek ve bu sonucu elde etmek için yapılacak çabalar günümüzde artık daha popülerleşmeye başlamıştır.

Bunlar daha uzun süren, daha ciddi tecrübe gerektiren ve geniş bir ekibe sahip olan kliniklerde yapılabilen işlemlerdir. Bu şekilde yapıldığı zaman hem maliyet düşmekte hem de kişinin fiziki ve fonksiyonel olarak ortaya çıkabilecek çekinceler daha az olabilmektedir. Travmalar daha aza inmektedir.

Çünkü bir seansta yapılacak iki veya üç seansta ende edilebilecek sonuç tek seansta toplanmakta. Bu şekilde kişinin tüm fiziki kayıpları ortadan kaldırılmaktadır. Günümüzde saç ekimi artık Türkiye de çok ileri düzeylere ulaşmıştır.

Türkiye Dünyada ilk sıralarda

saç ekimi uygulaması_5Dünyanın en ileri ülkelerinden bir tanesi saç ekiminde Türkiye dir ve elde edilen sonuçlar gerçekten dünyadaki bilimsel otoritelerle karşılaştırıldığı zaman çok çok çok iyidir.

Dünyada katıldığımız saç ekim kongrelerinde bu işi en iyi yapan kişilerle oturup tartıştığımız zaman Türkiye de mega seans saç ekimleri dünyanın çok ilerisinde ve kişileri bir seansta istediği saç görünümüne kavuşturma yapabilme imkanlarımız çok üst düzeylere ulaşmıştır. Bu şekilde elde edilecek sonuçlarla kişilerin yüzü gülmekte, günlük aktivitelerinden geri kalmamakta ve birden fazla seansa ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ancak bazı kişilerde ortamın yeterli olmaması, kişinin saç rezervinin yeterli olmaması durumunda iki veya üçüncü seanslarla yapılacak saç ekimleriyle ilk seansta elde edilen sonuç güçlendirilmektedir. Tabiî ki burada alınacak saç köklerinin miktarı azaldığı için, iki veya üçüncü seanslarda fiyatlarda daha aşağıya çekilmektedir ve bu iki ve üçüncü seanslarda yapabilmek için ortalama olarak ilk ekimden sonra bir yıllık bir süre geçmesi gerekmektedir.

Bu şekilde usulüne uygun yapılan işlemelerde kişiler istedikleri görünüme kavuşabilmektedirler. Ancak bazı kişilerde saç rezervi çok çok çok azdır ve açıklık çok fazladır. Bu kişilere günümüzün teknolojisi ile saç ekimi önermiyoruz. Ancak bunu hekimle karşılıklı konuşup kişilerin karar vermesi çok önemli bir unsurdur.

Mega seans saç ekimi

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın