saç ekimi nedir_4Saç ekimi veya saç restorasyonu saç nakli işlemi kişinin ön kısımda dökülmüş olan bölgelere her iki kulağın arasında bulunan ense bölgesinde ömür boyu dökülmeyecek olan saç köklerinin alınarak ön kısımda açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir.

Saç Ekimi Nedir?

Yani kişinin kendi saçlarının ense kısmından bir kısmının alınarak ön kısma nakledilmesi işleminin halk arasındaki adıdır.

Saç restorasyonu veya saç nakli işlemi de tıp dilindeki adıdır. Saç ekim işlemi şuan ki teknoloji ile kişinin kendi saç rezervi kişinin kendi ensesinde dökülmeyecek olan saç köklerinin kullanılarak yapılması ile ortaya çıkan bir işlemdir.

Dolayısıyla kişinin ense bölgesindeki saçları ne kadar kuvvetli ne kadar sık ve ne kadar yoğun ise o şekilde alınıp ön tarafa nakledilen saç miktarı da çok fazla ve sık olabilmekte.


Böylece kişi eski görüntüsüne kavuşabilmektedir.


Mega seans saç ekimi

saç ekimi nedirArtık günümüzde mega seans saç ekimi adıyla yedi bin sekiz bin saç köküne varan ciddi boyutlarda saç nakli yapabilmekteyiz. Saç ekiminde tarihçesine baktığımız zaman fut yöntemi ile saç ekimi başlamıştır.

Fut yöntemi ense bölgesinden bir bistüri yardımıyla bir diril şeklindeki saç bölgesinin çıkarılması, o bölgenin mikroskop altında tek tek ayıklanması ile yapılmaktaydı. Artık buna biz tarihi bir yöntem olarak yaklaşmaktayız.

Çünkü ense bölgemizde bir dikiş izi kalma riski ortaya çıkmaktaydı. Artık günümüzde bu iz olmadan saç kökleri bir bir alınmakta ve bunun adı fue olmaktadır.

Fue İngilizce bir tabir, foliküler ünit ekstrasyonun kısaltmasıdır, baş harfleriyle oluşmaktadır ve folikül dediğimiz saç köküyle birlikte bir saç ünitesinin yerinden alınarak başka bir yere nakledilmesi işleminin adıdır.

Plastik cerrahide bir bölümden bir dokunun alınarak başka yere taşınması uygulanan bir yöntemdir. Saç naklide plastik cerrahinin başarıyla uygulandığı yöntemlerden bir tanesidir. Saç ekim yöntemi ile artık günümüzde kişinin doğal saç çizgisi oluşturulabilmekte.

Ön kısımda saç yoğunluğu oluşturulabilmekte.

saç ekimi nedir_5Tüm bunları yaparken de ense kısmındaki mevcut olan saçlara zarar vermeden bu işlemi yapabilmekteyiz.

Ense kısmında saç köklerinin yoğun olduğu kişilerde ensesinden saç alındığını bile anlamak mümkün olmamaktadır saç ekimi işleminden sonra ve bu şekilde yapılan işlemlerden sonra kişilerin saçları ortalama olarak üçüncü dördücü aydan itibaren çıkmaya başlar, altıncı aydan itibaren yüzde ellisi çıkar ekilen saçların ve saçın natürü gereği, biyolojisi gereği bir yıla kadar uzayan süreçte ekilen saçların ortalama yüzde doksan beş ile doksan sekizi yapılan başarılı ekim ile geri çıkabilmekte ve bu ekilen saçlar enseden alınan dökülmeyen saçlar karakterinde olduğundan dolayı ömür boyu kalıcı olarak görülmektedir ve kişiler bu işlemi yaptırdığı zaman ekilen saçların ömür boyu kalıcı olduğunu izlemekteyiz.

Saç ekimi pahalı bir işlem değil türkiyede ciddi genç iş gücü olduğundan dolayı saç ekimi dünya standartlarının çok altında Türkiye koşullarında dünyanın en uygun saç ekimini yapabilmekteyiz Türkiye de bunu uzmanlar yapıyo bunu ve dünyadaki en tecrübeli saç ekim ekipleri Türkiye de bulunmaktadır.

Bundan dolayı yurtdışından Arap ülkelerinden ve özellikle uzak doğudan birçok hastamız bulunmakta. Çok başarılı çalışmalarla kişiler eski günlerdeki saçlarına kavuşabilmektedirler.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın