Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

ekilen saçların ömrü_4Saç ekiminde kullanılan saç köklerinin saçın ömrünü belirleyen en önemli etmenlerden olduğu unutulmamalıdır.

Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Şöyle ki saçları tamamıyla dökülmüş ve saçlarına en az düzeyde olan kişilere baktığımız zaman ense kısmında her iki kulağın ortasında kalan bir segmentin kalıcı olduğunu görmekteyiz.

İşte biz saç ekiminde özellikle bu alanı iyi tespit edip bu alandan saç kökleri alındığı takdirde bu saçların ömür boyu kalıcı olabileceği tamamıyla bilimsel olarak ispatlanmıştır. Saç ekiminde bu işlemi gerçekleştiren kişinin becerisi, tecrübesi, hassasiyeti ve bu işlemi ne kadar sık yaptığı önem arz eder.

Sıkça bu işte alakadar olan ve bu işi çok sıklıkla pratiğinde tekrar eden kişiler artık saçların hangi kök özelliğinde olduğunu, hangi saçların daha az dökülme potansiyeline sahip olduğunu ayırt edebilmektedirler.

Bu şekilde uygun yerden alınan saçlarla yapılan, saç kökleriyle yapılan saç yenileme işleminde, restorasyonunda veya ekiminde elde edilen sonuçların kalıcı olması ve uzun vadeli olması bilimsel olarak da ispatlanmıştır.


Yeni saçlarla neler yapılabilir?


Güzel bir saç ekimi ile elde edilen yeni saçlar boyanabilir, yıkanabilir, her türlü spor yapılabilir.

ekilen saçların ömrü ne kadardırOrtaya çıkan saçlar her türlü koşunda kullanılabilir. Denize girilebilir, güneşlenilebilir, aklımıza gelen her şey yapılabilir.

Çünkü bu saç dökülme potansiyeli olmayan saçlardır. Saç ekimi ile elde edilen saçlar normal saç döngüsüne sahip olan saç kökleridir ve bu kökler kişinin ömür boyu kalıcı olacak saç kökleridir. Bu şekilde elde edilen saçlarla her türlü aktivite gerçekleştirilebilir.

Boyanabilir yıkanabilir ve bu şekilde kişi günlük aktivitelerini normal hale getirebilir.

ekilen saçların ömrü_5Kişi istediği şekilde saçlarını kestirebilir. Şekil verebilir, saç spreyi kullanabilir, saç jölesi kullanabilir ancak bunları uzun süre saçlarında tutmalarını öneriyoruz.

Kısa süreli bir programa katılması esnasında bu şekilde yaptırılıp daha sonra bu kimyasal maddeler vücuttan uzaklaştırılmalıdır. Bu şekilde saçların ömrü uzun süre kalıcı olur, ömür boyu kullanılabilir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın