[yasr_visitor_votes size=”large”]

Mezolift

Cilt organlarımızı örten bir örtü ve onları dış ortamdan gelebilecek her tür truma, zararlı etki, toksik etkiden korumak üzere bir bariyer görevi yapmaktadır. Bu bariyer görevi nedeniyle cildimize bakım amacıyla sürdüğümüz kremlere karşı belli bir oranda geçirgen olup, cilde faydalı olacağını düşündüğümüz her tür etken maddeyi ya sınırlı miktarda yada hiç geçirmemektedir. Bu nedenle cilde teorik anlamda faydası dokunmasını düşündüğümüz etken maddeleri içeren kremlerin çok da faydalı olamaması bu yüzdendir.

Cildin bariyer fonksiyonunu aşmak için mezolift tasarlanmıştır. Mezolift ile cildin bariyer fonksiyonu küçük ve ince bir iğne ile aşılıp, cildin kullanacağı etken maddeleri kendini yenileme, tamir, dış şartlara daha dirençli hale getirme görevi için, etken madde kokteyleri istenen sıklık ve miktarda cildin gerekli tabakalarına verilmesidir. Çoğu zaman bir mezolift enjeksiyonu ile onlarca kutu iyi içerikli kremin cilde sağlayamadığı etkiyi sağlayabiliriz. Bu durumu keşfeden mezolift uygulatmış kişiler pahalı hiçbir krem almamakta yılda birkaç mezolift uygulaması yaptırarak çok daha yüksek miktarda etkiden daha az para harcayarak faydalanmaktadırlar.

Mezolift yaptırmanın yaşı yoktur, her zaman ve her yaşta cild hasar görmektedir. Mezolift hasarların hekim tarafından tespit edilmesi ve bu hasarları ortadan kaldırmak yada azaltmak için uygun etken madde kombinasyonların seçilmesi esasına dayanır.

Cildi çeşitli derecelerde hasar almış her yaştaki kişilerde mezolift uygulanır. Başlıca hasarlar; sigara kullanımına bağlı hasarlar, güneş ışığı hasarları, hormonal dalgalanma sonucu oluşan hasarlar, düzensiz beslenme ve kilo alıp vermeye bağlı hasarlar, kuru ciltlerin nem eksikliğine bağlı hasarlar, aşırı strese bağlı hasarlar ve bir takım cilt hastalıklarına bağlı hasarlarda, tabii ki biyolojik yaşlanma nedeniyle oluşan hasarlarda, mezolift cildi iyileştirmek ve onarım yeteneklerini arttırmak için hekimler tarafından çok sık kullanılan ve ciddi başarılar elde edilen bir uygulama metodudur.

Mezoliftin öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenler de ve kuruma, esneme gibi şikâyeti olan kişilerde iyileştirici etkisi oldukça fazla. Fakat sağlık ve estetikte olduğu gibi ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift yaptırmak, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Nasıl Bir Yöntem İzleniyor?

Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından yüzeye sürülen bir krem ile lokal anestezi yapılıyor. İkinci aşamada, alerjik etkisi olmayan doğal sentez maddeler deriye enjekte ediliyor.

Mezolift yöntemi ile cilde Enjekte edilen A vitamininin Peeling etkisi nedeniyle ciltte oluşan güneş lekelerinin de rengi açılıyor.

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan Mezolift tedavisi, ortalama 6–8 seans uygulama yeterli oluyor ve bu işlemin her yıl sonbahar aylarında kür halinde uygulanması öneriliyor. İlk dört seansın on gün arayla uygulanması ve sonrasında etkinin kısa sürede kendini göstermesi için genellikle ayda bir uygulama yapılması öneriliyor. Ayrıca mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin 12 saat süreyle yıkanmaması ve herhangi bir maddenin sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken noktalar.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın