Memesi Alınan Hastaya Ne Zaman Yeni Meme Yapılabilir? Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Memesi Alınan Hastaya Ne Zaman Yeni Meme Yapılabilir_4Memesi alınmaya karar verilen hastalara özellikle günümüzde eş zamanlı onarımı önermekteyiz.

Meme kanseri ile aynı anda yapılacak onarımlar hem en iyi sonucu vermekte hem de moral desteği, sosyal yaşam desteği olarak hastaya en faydalı sonuçları vermektedir.

Bundan dolayı eş zamanlı onarımlar artık günümüzün altın standartını oluşturmaktadır.


Özellikle meme konseyini oluşturan meme cerrahı, meme patoloğu, radyolog, onkolog ve özellikle plastik cerrah tarafından alınacak konsey kararıyla hastaya yapılacak onarım belirlenmektedir.


Ameliyattan sonra yapılan onarım benim hastalığımın takibine etkiler mi?

Memesi Alınan Hastaya Ne Zaman Yeni Meme Yapılabilir_5Özellikle bu takip sürecinde uzman ehil kişiler tarafından yapılacak ultrasonlar mamografi ve emarlarla yapılan onarım kesinlikle hastalığın takibini etkilememektedir ve bu takip aşamasında yeni memenin altında gelişebilecek hadiselere takip sürecine riayet edildiği takdirde kesinlikle ve kesinlikle onarım engel olmamaktadır.

Bu şekilde yapılacak bir multifaktöriyel ve çoklu doktor tarafından takipler sonucunda bu hastalar sağlığına rahatlıkla kavuşabilmektedirler.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın