Meme Kanseri Olan Hastaya Yeni Meme Yapılırsa Yapılan Memede Yeniden Kanser Çıkar mı?

meme kanseri olan hastaya_4Meme kanseri kadınlar için çok zor ve atlatılması kolay olmayan bir süreçtir. Artık günümüzde sekiz kadından birinde görülebilen meme kanseri daha yüksek tedavi oranlarıyla ve başarılı tedavi sonuçlarıyla yüzünüzü güldüren en önemli kadın kanserlerinden bir tanesi.

Ancak tabii ki o ameliyatlardan sonra memenin kaybedilmesi de ayrı bir stres ve sosyal problem.

Kanserin ilerlemesinin tedavisini hiçbir şekilde etkilemediğini bilimsel olarak ortaya konulan en önemli şeylerden bir tanesi, meme onarımıdır.


Göz kapaklarıToplum içinde yanlış bir şekilde düşünüldüğü gibi meme kanserinin ilerlemesini sağlamadığı gibi kişinin ruhsal ve bedensel olarak bütünlüğünün korunması ile moral düzeyi çok yüksek olmakta, kanseriyle mücadelede daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.


Yapılan yeni memede kesinlikle kanser çıkmaz!

Yapılan yeni meme, özellikle bir silikonla yapıldıysa, bu silikon da yeni bir kanser çıkması söz konusu olmadığı gibi kendi vücudundan alınan, karın bölgesinden veya sırt bölgesinden doku alınarak yapılan memelerde de yeni bir kanser çıkma olasılığı sıfırdır.

Geride kalan özellikle meme dokusu varsa bu meme dokusundan çıkacak hadiselerde, buradaki görüntüleme yöntemlerine de maskelememektedir.

Yani çekilecek ultrason mamografiye de yapılacak onarımlar engel olmamaktadır.

meme kanseri olan hastaya_5Konulan silikonun arkasındaki tüm dokular rahatlıkla mamografi ile ultrasonla görülebildiği gibi estetik amaçlı yapılan meme büyütme işlemlerinden sonra da meme kanseri çok rahatlıkla teşhis edilebilmekte, bu teşhisi geciktirmemektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın