Meme Estetiğinde Daha Az İz Kalması İçin Hangi Yöntemler Uygulanıyor?

meme estetiğinde iz klırmı_4Günümüzde meme estetiğinde daha az iz kalması için çok yeni yöntemler ve teknikler ortaya çıkmıştır.

Bu tekniklerin uygulanması ile birlikte meme büyütme ameliyatlarında meme ucundan memenin alt oluğundan alt kıvrımından veya koltuk atı bölgesinden girerek meme büyütme ameliyatı gerçekleştirmek mümkün.


Bunların dışında daha az olarak uyguladığımız yöntem göbek deliğinden girerek silikon implantların yerleştirilmesi işlemidir.


Meme büyütme ameliyatları iz olarak hastalarımıza çok ciddi sıkıntı vermemektedir.

meme estetiğinde iz kalmasıÇünkü çok sınırlı bir kesiden bu implantların yerleştirilmesi mümkün olmaktadır. Üç üç buçuk santimlik bir kesiden bu implantlar rahatlıkla yerleştirilebilir.

Meme küçültme ameliyatlarında iz biraz daha hastalara problem olabilecek parametredir. Ancak kullanılacak teknik artık tekniklerimiz çok gelişti. Günümüzde artık meme ucundan girerek bile memeleri dikleştirmek ve küçültmek mümkün olabilmekte.

Ancak her kişiyi kendine özel düşünmemiz gerekiyor. Kullanılacak tekniğe karar verirken hastamıza yapacağımız işlemlerde kişinin çok önemli özelliklerini göz önüne almamız gerekiyor.bunlar neler?

Deri kalitesi, derinin elastikiyeti, hastamızın göğüs yapısı, göğüsün genişliği, göğüsteki sarkıklık miktarı en önemlisi. Bunların hepsi bizim yapacağımız işlemde kalacak izlerde ortaya çıkacak sonucu etkileyen çok önemli standartlar.

Meme ucunun etrafından aşağıya doğru tek bir iz olan vertikal momoplasti yöntemini tercih ediyoruz.

meme estetiğinde iz klırmı_5Bu yöntemde vertikal momoplasti de meme ucunun etrafında bir izimiz oluyor ve oradan aşağıya doğru diğer bir izimiz olmakta. Meme büyütme ameliyatlarının aksine meme küçültme ameliyatlarında esas bizim için önemli olan iz ile birlikte memenin formunun çok iyi olması.

İzin kabul edilebilmesi için memenin formunun da çok iyi düzeye getirilmesi gerekiyor. Bunun dışında memenin formu da bozuk olup izlerinin e fazla olması tabi ki hastalarımızın endişelendiği konu.

Artık günümüzde bu konuda ciddi bilimsel toplantılar yapılıyor ve bu toplantıları takip eden tecrübeli hekimler gerçekten dünya standartlarının üstünde işlemler gerçekleştiriyor. Bu konuda hastalarımız kesinlikle doktoruna danışarak kendisi için en iyi olabilecek yöntemi tercih etsin ve gerçekten kendisini tecrübeli doktorlara rahatlıkla emanet etsinler.

Bunun sonucunda ortaya çıkacak sonuçlardan hastalarımız çok mutlu mesut olacak. Sosyal hayatta da başarıları o kadar fazla olacak.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın