Meme Büyütme Ameliyatından Önce Ameliyat Sonucunu Görebileceğim Bir Teknik Var mıdır?

meme büyütme ameliyatı_4


Gelişmiş teknoloji ile birlikte üç boyutlu görüntüleme sistemlerinin yansımasıyla artık ameliyat öncesinde ameliyat sonrası nasıl olacağı ile ilgili fikir veren yazılımlar ve özel cihazlar ortaya çıkmıştır.


Özellikle gelişmiş teknolojilerin sağlıkla birleştirilmesi sonrasında;

meme büyütme ameliyatından önceÜç boyutlu emar, 3 boyutlu üç boyutlu fotoğraf çekimiyle hastanın ameliyattan sonra görüntülerinin nasıl olacağı net olarak gösterebilmektedir. Yapılan özel bir sistem sayesinde hastaya aynı anda farklı açılardan fotoğraf çekip bu fotoğrafların birleştirilmesi ile hastanın üç boyutlu meme ve göğüs bölgesinin görüntüsü ortaya konulabilmektedir.

Bunun üzerine özellikle kullanacak silikonların seçilmesi ile marka, model anatomik silikonlar, damla şekilli silikonlar, yuvarlak silikonlar şeklinde seçilip hastanın vücuduna en uygun olabilecek göğüs büyütme sonrası nasıl görülebileceği hastaya canlı olarak gösterilmektedir.

Bu tabii ki de hastanın fikir kazanması açısından çok önem arz etmektedir.

meme büyütme ameliyatı_5Ameliyattan sonraki özellikle yapılabilecek iyi ameliyatlardan sonra ameliyatın sonucu ile yüzde 80 90 lara varan oranda bu ameliyatta elde edilecek sonucun gösterilmesi mümkün olabilmektedir.

Ameliyattan önce hastanın bunu görmesiyle özellikle boyutunun anatomik protezin şeklini Yani bu Damla şekilli olabilir yuvarlak şekilli olabilir ve kişinin vücudu ile olan harmonysinin hastaya gösterilmesi, hasta ile hekim iletişim oranını arttırmak da hasta ile hekimin ortak karar vermesine çok yardımcı olmaktadır.

Bu açıdan bakıldığı zaman bu tip görüntüleme yöntemleri hastalara ciddi oranda fikir vermekte kolaylık sağlamakta ve karar vermesine kolaylaştırmaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın