Liposuction ile yağlardan tamamen kurtulmak mümkün mü?

liposuction_4Liposuction ile vücudumuzdaki tüm yağlardan kurtulmak mümkün ancak istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkün.

Vücut ağırlığımızın yaklaşık yüzde otuz ile kırklık bir kısmını yağ oluşturmakta. Deri altı yağ dokusu derimize destek sağlayan ve derimizin canlılığını gösteren bir yapı. Bunu vücudumuzdan uzaklaştırmak istemiyoruz.

Ancak bizim istediğimiz şey vücudumuzda istenmeyen bölgelerimizde vücut harmonisini ve vücut dengesini bozan, vücudun şeklini bozan yağlardan kurtulmak.

Bunlardan kurtulabilmek içinde özellikle liposuctionın kilo verme yöntemi olmadığını bilmemiz gerekir.

Biz ideal kiloya düştükten sonra ideal kilodayken istenmeyen bölgelerde yağlar birikmiş ise bu bölgelerin düzeltilmesi için liposuctionı kullanmaktayız.


Yanlış olarak kaç kilo verdim gibi tabirler doğru değildir liposuction için.


Lipocustion bir vücudun harmonisini, yağ dengesini yeniden kazandırma işlemidir.

liposuctionÇekinle bölgedeki yağlar vücudumuzda depo yağları adını verdiğimiz biriken yağlardır. Bu yağlar ancak uzun süre aç kaldıktan sonra o bölgeden yok olabiliyorlar.

Bu da mümkün olmadığından dolayı biz bunları liposuctionla dışarı alıyoruz bu aldığımız yağların yeniden o bölgeye birikmesi çok zor, aynı şekilde birikmesi yani problem oluşturacak şekilde.

Ancak tabi ki biz kilo almaya başladığımız zaman vücudumuzun dışında bir yere birikemeyeceğine göre bu yağlar vücudumuzun başka bölgelerine gidip birikiyor.

Kadınlarda özellikle basen, bel ve kalça bölgelerine biriken yağlar, erkeklerde karın ve bel bölgesine birikmekte.

liposuction_5Ama biz buradan liposuction ile çekince sırt bölgesine, omuz bölgesine, bacakların etrafına bu yağlar yeniden birikebilmekte.

Sonuç itibariyle liposuction yaptırıldı diye yeniden kilo alınmaması gerekiyor kesinlikle. Çünkü istenmeyen bölgelerde yeniden bu yağlar birikebiliyor.

Liposuction ile bizim hastalara vermeye çalıştığımız asıl şey, vücudun harmonisini yeniden kazandırarak, bu harmoniyi bozmamaya yönelik kişinin diyetine tam olarak dikkat etmesi ve yeniden kilo almamasını sağlaması.

Çünkü yağları yeniden kazanmak çok mümkün ve alınan gıdaların yağa dönüşmesi spor yapmamayla ve fazla miktarda gıda alınmasıyla, kalori alınmasıyla bunların yeniden vücutta birikmesi tabi ki mümkün olan bir şey ve bu birikim genellikle az evvel saydığım gibi normalde olmayan yerlere olmaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın