Liposuction İle Alınan Yağlarla Vücut Şekillendirmesi Yapılabilir mi? Sonuç Kalıcı Olur mu?

liposuction_4Liposuction ile almış olduğumuz yağlar vücutta eksik olan bölgelere enjeksiyon yöntemi ile enjekte edilerek kullanılabilmektedir.


Özellikle burada en fazla tercih edilen bölgeler yağ enjeksiyonunda kalça bölgeleri, popo bölgesi, bacak içi yüzlerindeki ve iç bölgelerindeki eksiklikler ve şekil bozuklukları.


Bunun yanında meme büyütme yöntemlerinde de kullanılabilmektedir.

meme küçültme ameliyatıBu yağlar ve çok zayıf olan hastalarda elmacık kemiği yapılması, yüzdeki çöküklüklerin giderilmesi, burun kenarındaki dudak çizgilerinin azaltılması ve vücuttaki yüzdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesi için kullanılabilmektedir.

Özellikle mikro yağ enjeksiyonu adını verdiğimiz tekniklerle göz altındaki çukurlarına dolgu doldurulması kaş üstündeki düşündüklerini giderilmesi, şakak bölgelerindeki çöküklüklerin giderilmesi sağlanabilmektedir.

Yağ enjeksiyonlarında tabi gelişmiş sistemlerin kullanılması ile birlikte mikro yağ enjeksiyonu dediğiniz yöntemin kullanmasıyla enjekte edilen yağların daha fazla yaşaması ve vücutta ömür boyu kalması sağlanabilmektedir.

Normalde eski yöntemlerle yapılan enjeksiyonların da yüzde 20 ile yüzde 40 arasında kalıcılık sağlanabilirken, günümüzde mikroenjeksiyon teknikleriyle yüzde 60’lara varan oranlarda enjekte edilen yağların kalması sağlanmaktadır ve bu şekilde geride kalan 3 ayın sonucunda vücutta geride kalan yağların ömür boyu kalıcı olması söz konusudur.

Bu şekilde vücut şekillendirilmeleri ve vücut harmonisinin yeniden sağlanması ortaya konulabilmektedir.

liposuction_5Ortaya konulan plastik cerrahi ve estetik performansla hastaların vücut harmonisini kazanmasıyla kendilerine olan güvenleri, özgüvenleri en üst düzeye çıkabilmekte ve vücudun şeklen daha güzel görünmesi ile sosyal yaşama daha iyi adapte olabilmektedirler.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın