Kepçe Kulak Ameliyatı

[Toplam: 25 Ortalama: 5]

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak dediğimiz şey gelişim esnasında kulakların kıkırdaklarının dışarıya doğru gelişmesi ve kulakların kepçe bir hal alması, dışarıya doğru çıkıntılı bir hal almasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu işlemlerin sonucunda kepçe kulak ameliyatına ihtiyaç duyulmaktadır.

KEPÇE KULAK AMELİYATI NEDİR?

kepce kulak ameliyatıKepçe kulak ameliyatları genellikle daha küçük yaştaki çocuklara uygulanabilmesine rağmen vaktini geçirmiş olan daha erişkin hastalara da uygulanabilmektedir. Kepçe kulak özellikle bayanlarda çok büyük bir sosyal problem haline gelebilmektedir.
Bunun nedeni saçlarını topladıkları zaman veya topuz yapıldığı zaman kulakların çok ciddi belirgin hale gelmesinden ötürü belli bir yaştan sonra bu kız çocuklarında 12 yaşından sonra bu sosyal bir problem haline gelmektedir ve bunun çözülmesi için devamlı anne babasına başvurmaktadırlar.

Kepçe kulak ameliyatı, günümüzde her 20 çocuktan birinde kepçe kulak görüldüğü için uygulanmaktadır. Ciddi bir rahatsızlık olmasa da estetik açıdan kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bu da insanların günlük yaşamlarında hem sosyal hem de psikolojik olarak çeşitli sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır.

Öyle ki kepçe kulak probleminin çözümü aslına bakıldığında son derece basittir. Uygun dönemlerde yapıldığında insanların ve özellikle de çocukların yaşadıkları bir çok sıkıntının ortadan kaldırılmasında etkili olacaktır. Peki kepçe kulak ameliyatı nedir ve nasıl yapılır?

Kepçe kulak ameliyatının tıp dilindeki ismi otoplastidir. Bu cerrahi işlem için bir çok teknik söz konusudur. 

kepçe kulak ameliyatıGünümüzde bu tekniklerin birbiri ile harmanlanarak kullanıldığını görmek mümkün olacaktır. Ameliyat yapılmadan önce kişilerin fiziksel muayenelerinin yapılması şarttır.

Bu aşama sorunu tam olarak tanımlamak ve mevcut soruna uygun tekniği seçmek açısından çok büyük önem taşır. İkinci aşamada ise kulağın arka kısmından insizyon ile girilir. Bu işlemle birlikte hastaların ihtiyaç duydukları kadar düzelme işlemi yapılacaktır. İşlemin dikişsiz olarak yapılması da mümkündür. Fakat genel olarak 3 aşama mevcuttur.

İlk aşama dikişler yardımıyla düzeltme, ikinci aşama kıkırdağın çıkarılması, 3. ve son aşama ise kıkırdak yapısının zayıflatılmasıdır. Elde edilen sonuçlarda %100 başarı oranı görülmektedir. Kişiler ömür boyunca estetik bir kulak yapısına sahip olmaktadır.

Kepçe kulak sorunu nedir?

kepçe kulak ameliyatıGünümüzün en sık rastlanılan sağlık sorunlarından biri de kepçe kulak problemidir. Kafa ile kulak arasındaki açısının olması gerektiğinden çok daha fazla olması, bu sorunun en belirgin özelliklerinden biri olarak bilinmektedir.

Aslına bakıldığında halk arasında kulak büyüklüğü olarak bilinir. Fakat kepçe kulak sorunun kulak büyüklüğü ile hiç bir alakası yoktur. Sadece açısal bir problem olduğunu söylemek mümkündür. Peki kepçe kulak sorunu nedir?

Kepçe kulak genellikle insanların ilk doğduğu andan itibaren görülmektedir. İlk zamanlarda çok önemsenmese de ilerleyen dönemlerde çocukların fiziksel görünümlerinden dolayı çeşitli sosyal problemler ile karşılaşmasına sebebiyet verebilmektedir.

kepçe kulak ameliyatıÖzellikle de çocukların kendi fiziksel özelliklerini keşfetmeye başladığı dönemlerde çeşitli psikolojik sorunların ortaya çıkması da muhtemel olacaktır. Öyle ki her çocuk için gelişim süreci çok önemli bir konudur. Herkes gibi onlar da estetik görünümlerinin çok iyi olmasını isterler.

Görünümün iyi olmadığı durumlarda ise asosyallik sorununun yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle kepçe kulak sorunu mümkün olduğunca en kısa sürede tedavi edilmelidir.

Sorunun bilinen tek tedavisi ise cerrahi yöntemlerdir. İlerleyen dönemlerde sıkıntı olmaması açısından, özellikle de çocuklar için okul öncesi dönemlerde yapılması daha doğru olacaktır.

Kepçe Kulak Sorununa Ameliyatsız Çözüm Üretilebilir Mi?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak sorunu estetik görünüm açısından, insanlara büyük sorunlar yaratmaktadır. Öyle ki bu rahatsızlığı gidermek amacıyla bazı tekniklerin geliştirildiği gözlemlenmiştir. Peki kepçe kulak sorununa ameliyatsız çözüm üretilebilir mi?

İple kepçe kulak estetiği cerrahi bir yöntem değildir. Bu yöntem sayesinde de kepçe kulak sorununun giderilmesi mümkün olacaktır.

Bu ameliyatta kulağın üst kıkırdak bölgesine iğne yardımıyla medikal bir ip yerleştirilmektedir. Bu ip yardımıyla kalak sayvanı ve kafa arasındaki geniş açı giderilene kadar kadar kulak çekilir.

İğnenin girdiği alanlara küçük küçük bantlar yardımıyla kapatılarak günlük yaşamda sorun yaşanmaması sağlanmaktadır.

İple kepçe kulak ameliyatı nedir?

kepçe kulak ameliyatıTeknolojinin hızla ilerleyip gelişmesine paralel olarak, tıp alanında da her geçen gün yeni uygulamaların yapılması ve geliştirilmesi söz konusu olmuştur. Öyle ki ip ile keçe kulak ameliyatı da oldukça yeni bir teknik olarak bilinmektedir.

Mantıki açıdan bakıldığında yüz bölgesinden iple askı yapılması yöntemine dayanmaktadır. Diğer cerrahi yöntemlere göre uygulaması daha az yapılmaktadır. Hem cerrahlar hem de hastalar tarafından çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir.

İple kepçe kulak ameliyatı tekniğinin uygulanması için uygun hastanın seçilmesi gerekecektir. İşlem aslına bakıldığında sanıldığından çok daha kolay bir şekilde uygulanmaktadır.

Genellikle lokal anestezi uygulanarak işleme geçilir. Ameliyat esnasında herhangi bir şekilde ağrı hissedilmesi mümkün değildir. İple kepçe kulak ameliyatı ortalama olarak 15 ya da 20 dakika boyunca sürmektedir. Ameliyat sonrasında da herhangi bir risk oluşma durumu söz konusu değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatı İçin En İdeal Mevsim Hangisidir?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak ameliyatının yapılması için herhangi bir mevsim zorunluluğu yoktur. Her mevsimde uygulanması mümkündür. Fakat yaz aylarında kepçe kulak ameliyatı olunduğunda bazı konulara dikkat edilmesi şarttır.

Öyle ki özellikle de yaz aylarında bandaj ve bant kullanılmasından kaçınılmazı gerekmektedir. Çünkü sıcak havalarda kişiler fiziksel olarak kendilerini rahatsız hissedebilecektir.

Bu nedenle daha konforlu bir ameliyat süreci için genellikle ilkbahar, sonbahar ve kış mevsimlerinde yapılması çok daha faydalı olacaktır. Böylece sıcağa bağlı sıkıntıların yaşanılmasından da kaçınılması mümkün olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyat Kimler İçin Doğru Ameliyattır?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak sorununa sahip olan her birey aslına bakıldığında kepçe kulak ameliyatı için uygun adaylardır. Öyle ki kulak sayvanı ve kafa arasında yer alan açı normalden çok daha geniş ise, kulak kepçesinin kıvrımları belirsiz ise, kulak çukurları normalden çok daha büyük ve genişse ve herhangi bir sağlık problemi yaşanmıyorsa otoplasti ameliyatının uygulanması mümkün olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ağrılı Bir Ameliyat Mıdır?

kepçe kulak ameliyatıHer ameliyat ağrılı bir süreci gerektirmektedir. Öyle ki kepçe kulak ameliyatında da belirli oranlarda ağrı hissedilmesi durumu kaçınılmaz olacaktır. Peki bu ağrılar ne zaman ve ne şekilde kendisini gösterir?

Kepçe kulak ameliyatlarında genellikle ilk 2 ya da 3 saat boyunca uyuşturucu ilacın etkisi altında kalınmaktadır. Bu ilacın etkisi geçmeye başladığında insanlar hafif şekilde seyreden cerrahi işlemlerin ağırlıklarına göre ağrı çekmeleri muhtemel bir durumdur.

Fakat genellikle kepçe kulak ameliyatı sonrasında ortaya çıkan ağrılar, insanların günlük yaşamlarını etkileyecek kadar şiddetli değildir. Böyle durumlarda ağrı kesici ilaçlar ile kısa sürede çözüm yaratmak mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra ise bir de kaşıntı hissetme durumu oluşabilir.

Böyle durumlarda komplikasyon oluşmaması açısından kulağa dokunmamaya özen gösterilmelidir.

Kepçe Kulak Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

kepçe kulak ameliyatıHer ameliyatta olduğu gibi kepçe kulak ameliyatında da belirli riskler söz konusu olacaktır. Bu risklerden biri ameliyat esnasında kanama durumudur.

Oluşan kanama korkulacak bir şey değildir. Uzman hekimler tarafından durdurulması mümkündür. Bu riskten ziyade asıl tehlikeli olan risk ise ameliyat sonrasında komplikasyon oluşması durumudur.

Komplikasyon oluşmaması için ameliyat sonrası takiplerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Kulak ameliyatı esnasında ya da sonrasında oluşabilecek diğer bir risk ise asimetrik sıkıntının söz konusu olmasıdır. Yani her iki kulağın birbiri ile aynı oranda olmaması durumudur.

Böyle durumlarda yeniden cerrahi bir işlem gerekebilir. Bu nedenle kulak oranlarında dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatının Olası Yan Etkileri Nelerdir?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak ameliyatı genel ve bölgesel anestezi olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır. Anestezi tercihine genellikle hastanın durumuna göre karar verilmektedir. Peki kepçe kulak ameliyatının olası yan etkileri nelerdir?

Kepçe kulak ameliyatının risk faktörü aslına bakıldığında çok düşüktür. Ameliyatın en erken dönemlerinde ödem ya da morluk gibi komplikasyonların oluşması muhtemel bir durumdur. Eğer ameliyat sonrasında hasta kendisine dikkat etmezse ve sık sık kontrollere gidilmezse enfeksiyon kapma riski de oldukça yüksektir.

Bu riskler arasında genellikle dikişlerin açılması ve kanama gibi durumlar söz konusudur. Fakat ameliyat sonrasında dikkatli davranıldığı takdirde çok nadir görülen bir yan etki olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Ameliyatın daha ileriki dönemlerinde ise kulağa  şekil vermek amacıyla konulan kalıcı dikişlerin açılarak, yeniden kulak kepçesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu da tıpkı diğer durumlar gibi çok nadir rastlanan bir durumdur. Böyle durumlar söz konusu olduğunda ameliyatın yeniden yapılması gerekecektir.

Kepçe Kulak Ameliyatlarında Anestezi Gerekiyor Mu ?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak ameliyatları genellikle anestezi ile yapılmaktadır. Fakat anestezi tekniği genellikle çok küçük çocuklar için kullanılmaktadır. Büyük çocuklar ve yetişkin insanlar için yapılan kulak estetiği genellikle sakinleştiriciler ile ya da lokal anestezi yöntemiyle birlikte yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ise uygun görüldüğü takdirde genel anestezi kullanılarak yapılması da söz konusu olabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Kulaklarda Dikiş İzi Kalır Mı?

kepçe kulak ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı, oluşan sorunun giderilmesi için son derece sağlıklı bir yöntemdir. Özellikle de elde edilen sonuçların kalıcı olması, hastaların çok daha estetik görünümlü bir hal almalarına yardımcı olmaktadır.

Fakat günümüzde en çok merak edilen konulardan biri de kepçe kulak ameliyatı sonrasında kulaklarda dikiş izi kalır mı ya da kalmaz gibi konulardır. Cerrahi uzmanlardan elde edilen görüşlere göre otoplasti kesileri tamamen kulak arasında yer aldığından görülmesi mümkün değildir.

Bu ameliyatta estetik dikişler yapılmaktadır. Zamana bağlı olarak dikiş yerlerindeki izler kaybolarak, tamamen normal haline geri dönecektir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

kepçe kulak ameliyatıDaha sonrasında bir alın bandı veya sporcuların taktığı ter bandajı gibi bir bandaj uyguluyoruz. Bu bandajı bir hafta gece gündüz, bir haftadan sonra sadece geceleri uyurken kulak yastığa takılmasın diye taktırıyoruz. Bu işlemden sonra hastalarımız genellikle çok fazla ağrı hissetmiyorlar.
Ameliyatı cumartesi olduğunuz zaman pazartesi işinize dönebilirsiniz. Bu kadar hafif bir ameliyat. Ameliyattan sonra çok fazla istirahate gerek yok.

Sadece hastalarımıza söylediğimiz üç haftalık bir periyotta kulağı tutup asılmayın . Üç haftadan sonra kulak iyice sıkılaşıyor ve kulak normal olması gerektiği hale dönüyor.

Genellikle erkek ve bayanlarda bu işlem aynı şekilde cereyan ediyor. Cins farkı gözetmiyor. Çocuklarda daha hızlı bir iyileşme ortaya çıkıyor. O yüzden küçük yaşta yapmanın daha çok faydası var. Kepçe kulak ameliyatları plastik cerrahinin kısa bir-bir buçuk saatte tamamlanan ve sonucunun çok fazla tatmin ettiği ameliyatlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Kepçe Kulak Ameliyatının Sonuçları Nelerdir?

kepçe kulak ameliyatıKepçe kulak ameliyatları genellikle kesin sonuçlar üreten işlemlerdir. Fakat bazı özel durumların ya da olası yan etkilerin oluşması sonuçları kötü bir şekilde etkileyebilir. Bu etkilerin dışında ise çok daha kalıcı ve iyi sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır.

Bu ameliyatın yapılması insan psikolojisi üzerinde de çok olumlu etkiler yarattığı gözlemlenmiştir. Daha estetik bir kulak ile daha özgüvenli kişiler olmak mümkün olacaktır. Bu nedenle kepçe kulak sorunu yaşayan herkesin mümkün olduğunca en erken evrede ameliyat sürecini gerçekleştirmeleri şarttır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kepçe kulak estetiği söz konusu olduğunda mümkün olduğunca erken yaşlarda cerrahi işlemlerin uygulanması gerekecektir. Fakat bu estetiğin herhangi bir yaş sınırı yoktur.

İşlem yapılmasının ardından yaklaşık 10 gün süre boyunca dikişli yelere, yani açık yaraya pansuman yapılması gerekecektir. Uygulama yapılan bölgenin hijyenik kalmasına çok dikkat edilmesi şarttır. Bu nedenle ilk 10 gün boyunca sargı yapılması daha sağlıklı olacaktır.

10. gün sonunda yavaş yavaş iyileşme durumu söz konusu olacağından sargıların çıkarılarak, yaranın hava almasını sağlamak gerekmektedir.

Ameliyat esnasında olduğu gibi ameliyat sonrasında da bazı riskler söz konusu olabilir. Fakat söz konusu riskler kesinlikle tehlikeli değildir.

Öyle ki ameliyat sonrasında kulakta belirli bir miktar ödem oluşma riski vardır. Oluşması muhtemel olan ödemler, ameliyattan sonraki ikinci ya da üçüncü haftalarda belirli oranlarda düzelecek ve hastaya kesinlikle bir sıkıntı yaratmayacaktır.

Bunların haricinde ise kepçe kulak ameliyatı sonrasında hastalık düzenli olarak takibe gelmeleri şarttır. Böylece olası tehlikeler önceden gözlemlenerek, çok daha kolay bir şekilde yok edilebilecektir.

Ameliyat sonrasında hastaların kulaklarına gelebilecek herhangi bir darbe durumunda kaçınmaları şarttır. Bu durumlar kanamalara ve dikişlerin açılmasına neden olabilmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Kepçe kulak, toplumda sık karşılaştığımız, etiolojisinde kalıtımın rol aldığı bir deformitedir. Kulak düzleminin kafatası ile yaptığı açısının 45 dereceden fazla olmasıdır.Özellikle sosyal çevrenin olumsuz yaklaşımı nedeni ile oluşturacağı psikolojik etki dışında kişilerde herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz.

Kıkırdak gelişiminin tamamlanması ile kepçe kulak ameliyatı en erken 5-6 yaşında yapılabilirken yaş için bir üst sınır yoktur.Operasyon hayatın her döneminde tercih edilebilir .Özellikle çocuklar üzerindeki psikolojik olumsuz etkisi antisosyal olmalarına ,ders başarılarının düşmesine yol açacağı için okul hayatına başlamadan önce kepçe kulak operasyonun yapılması önerilir.

Kepçe kulak operasyonu erişkinlerde ve büyük çocuklarda lokal anestezi altında ,küçük çocuklarda genel anestezi altında yapılır.Yaklaşık 1 saat süren basit kısa bir işlemdir.Kulak arkasından girilerek kulak kıkırdağına ulaşılır ve özel dikişler ile kulağın vücuda yaklaştırılması sağlanır.

İşlemden sonra hasta aynı gün evine ,günlük yaşamına geri döner.Hem erken dönemde kıkırdağa konulan dikişlerin açılmaması ve kıkırdağın yerine kaynaması için hem de kıyafetlerimizi giyip çıkarırken yatarken vb. kulağımıza gelecek tramvalardan korumak için 2 hafta alın bandı kullandırılır.

7 gün sabah akşam 7 gün sadece geceleri kullanılması yeterlidir. Böylece yapılan işlem ile doğal kalıcı istenen sonuç elde edilmiş olur.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

74 yorum

 • mustafa

  hoıcam benimde bi kulağım diğer kulağımdan daha açık hoş bi görünümü yok bende ameliyat olmak istiyorum kepçe kulak ameliyatı ücretlerini öğrenebilirmiyim

 • kadir

  kepçelerin ameliyatsız tedavisi mümkün müdür hocam

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Sorularınızın yanıtını sık sorulan sorularda bulabilirsiniz. Ayrıca size bir mail gönderdik. teşekkürler.

 • Aynur

  Merhaba,oğlumun kulakları bariz bir şekilde kepçe bu konuda uzun zamandır güvenilir bir adres arıyorduk. Ta ki sizin bloglarınıza rast gelene kadar. Gerçekten tüm yazılarınız özenle yazılmış ve bilgelik içeren yazılar. Hepsini okuduk ve oğlumun sizde kepçe kulak ameliyatı olmasına karar verdik. Bilgilendirirseniz seviniriz.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Aynur hanım. Öncelikli olarak yorumunuz ve güveniniz için teşekkürler. Size bazı bilgilendirici video linklerimi gönderdim. Muayeneye geldiğinizde ise daha detaylı bilgilendireceğim.

 • buse

  kızım 4 yaşında. Ve tam da 3-5 yaş arası sendromu gibi bir dönem geçiriyoruz. Her şeyi anlama öğrenme dmüöneminde ve ayrıca dış görüntüsüne oldukça fazla takılıyor. Kulaklarında kepçelik sorunu var ve 6 yaşından önce ameliyat olabbilir mi merak ediyorum. Psikolojik olarak oldukça etkileniyor bu durumdan. Sizce ne yapmalıyım erdem bey?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar size kept kulak ameliyatı ile alakalı detaylı bilgileri mail olarak gönderdim. Arzu ederseniztel:+0532 567 1766 telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • arda

  kepçe kulak ameliyatımı erdem bey yaptı. yaşım bir yetişkin yaşı olmasına rağmen herhangi bir sorun olmadan, herhangi bir sağlıksal veya görüntü olarak fiziksel bir sorun yaşamadım. gayet sağlıklıyım ve artık kepçe kulak sorunum yok. erdem beye teşekkür etmek istiyorumve başarılar diliyorum.

 • burkay

  merhaba. kulağım için kepçe kulak ameliyatı yaptırmak istiyorum fakat bir kulağım normal bir biçimde kepçe kulak fakat diğerinde hem şekil bozukluğu var hem de kepçe kulak sorurnu var. bu yüzden kulağımın eski haline dönmesi için ve kepçe sorunundan kurtulmak için kepçe kulak ameliyatına ek olarak kulak onarımı gibi bir ameliyatınız var mı ve iki ameliyat bir arada herhangi biir sağlık sorunu oluşturu mu?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba randevu alarak ücretsiz muayeneye gelirseniz hem kepçe kulak hemde diğer estetikler için daha net karar verebiliriz.

 • hasibe

  kepçe kulak ameliyatı için erdem beyden bilgi almak istemiştim ve kliniğine gittim. ve sonucunda da ameliyatıma karar verdik. her ne kadar korkuyor olsam da erdem bey bana güven verdi. bu nedenle pek tereddüt de etmedim. ve ameliyat sonrasında gerçekten içimde küçük bir korkunun bile olmaması gerektiğini farkettim. çünkü erdem bey işinde oldukça başarılı ve hastasının sağlığını tehlikeye atacak hiçbir şey yapmamayı ilke edinnmiş bir hekim. teşekkür ederim erdem bey…

 • asude gül

  kepçe kulak ameliyatı sonrası işitme kaybı gibi sorunlar oluşacağından korktuğum için hep erteledim. fakat erdem beyin kliniğine muayene olmaya gittiğimde işinde iyi olduğunu daha önceki hasta portföyünden de anladım. ve ameliyat olmayı kabul ettim. artık kulaklarım saklamam gereken boyutta değil ve artık saçlarımı istediğim zaman toplayabiliyorum kulaklarımdan cekinmeden. herhangi bir sağlık problemi de yaşamadım. kendisine teşekkür ediyorum..

 • nuran

  kızım kulaklarından hep şikayetçi olurdu. saçını toplayamazdı bile. biz de zararlı diye kulaktan dolma bilgilerle kepçe kulak ameliyatına oldukça karşıydık. daha sonra bir tavsiye üzerine erdem beyi ve kepçe kulak ameliyatının aslında işitmeye zararı olmadığını keşfettik. ardından da ilk işimiz erdem bey ile görüşerek kızımın ameliyatını gerçekleştirmek oldu. kızım mutlu ve sağlıklı, biz de mutluyuz. teşekkürler erdem bey..

 • Celal

  Kepçe kulak sorunu icin ameliyat disinda baska bir yontem var mi? Ameliyat beni korkutuyor daha farkli bir yöntemle kulakk boyutunu kucuk gösterme gibi bir teknik var mi? Cevreden kepve kulak ameliyati icin tehlikeli diyenler oluyor beni bilgilendirir misiniz acaba?

 • Çağatay

  Merhaba. Kulaklarımda doğuştan şekilsel bozukluk var. Bunlari düzeltmek için ameliyat olmak istiyorum. Erdem bey acaba bu sekil bozukluğunu düzeltme islemi de kepce kulak ameliyati kategorisine mi girmektedir, nasil bir yol izlemeliyim bu operasyon icin?

 • meryem

  kepçe kulak ameliyatı sonrası hastayı ne gibi bir süreç bekliyor? Erdem bey acaba kepçe kulak amliyatı olsam işe dönme sürem, iyileşme sürem ne kadar olur? Herhangi uzun süreli ağrı hisseder miyim? En çok aklımda soru oluşturan da işitme problemi herhangi bir işitme sorunu oluşur mu merak ediyorum.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   medyam hanım bu husustaki bilgi videolarını size gönderdim. Aradığınız bütün soruların cevabını bulacağınızı düşünüyorum

 • hüseyin

  kepçe kulak ameliyatı olacağım. Ama yaşım 35 ve bu yaşta kepçe kulak ameliyatı olunabilir mi? Ayrıca kepçe kulak ameliyatı sonrasında yaşım gereği sağlık sorunları, normalden fazla ağrı, acı veya işitme kaybı gibi problemler oluşabilir mi?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba hüseyin bey tabiki olabilirsiniz. Size mail olarak kepçe kulak ve estetik ameliyatlarla lakalı bilgi ve video gönderim.

 • serhat

  merhaba geçtiğimiz yıl kepçe kulak ameliyatı oldum. Kulağım normal boyutuna getirildi. Fakat ara sıra ağrı sızı hissediyorum. Bu sorunun sebebi ne olabilir, bayağı zaman geçti bu şekilde ağrı sızı oluşması normal mi acaba?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Serhat bey merhaba bu hususta bilgilendirme mailini size gönderdim. Ayrıca kepçe kulak estetiği ile alakalı başka bilgilerde gönderildi.

 • Serkan

  Hocam merhabalar. Ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. Fiyat hakkında bana bilgi verebilirmisinz. Bir de ameliyattan kaç gün sonra işime geri dönebilirim ?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba serkan bey kepçe kulak ameliyatı ile alakalı fiyat bilgileri ve diğer bilgiler size mail olarak gönderildi. Diğer sorularınız için bize 0212213 57 00 numaralı telefonumuzda ulaşabilirsiniz.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Cevat bey Kepçe kulak ameliyatı ve iletişim bilgilerimiz size mail olarak gönderildi.. Bize 0 212 213 57 00 nolu telefondan veya http://www.drerdemguven.com sitesinden ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz

 • gülsemin

  merhaba. kızıma kepçe kulak ameliyatını erdem bey e yaptırdım. ve çok memnun kaldık. gidip bir kez görüştüğünüz an herhangi bir soru işareti asla kalmayacaktır. ben de çok düşünceliydim başta. erdem bey e güvendim ve oldukça memnun kaldık teşkkür ediyorum kendisine

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kepçe kulak ameliyatından sonra kardeşimin daha iyi hissetmesi çok güzel. Tam beklediğimiz sonuç

 • mete

  merhaba. kepçe kulak sorunu ile bir süredir yaşıyorum. ameliyat olmamamın sebebi de bazı kafamdaki sorular. acaba kepçe kulak ameliyatı sonrasında farklı sağlık sorunları oluşur mu, özellikle işitme ile ilgili bir sorun oluşma durumu var mı merak ediyorum

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba mete bey bu hususta size iletişim bilgilerini gönderdik. ücretsiz muayene randevusu alarak geldiğinizde kepçe kulak operasyonu ile alakalı tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

 • Ece

  Merhaba. 26 yasindayim yillardir kepçe kulak sorunu yüzünden magdurum. Fakat bir türlü ameliyat fırsatı bulamadim. Acaba bu yasta ameliyat olmam bir sorun oluşturur mu? Ve kepce kulak ameliyati kiside işitsel bozukluklara veya farkli sorunlara yol.acar mi ?

 • Osman

  Merhaba çocuğum henuz 4 yaşında fakat kepce kulak.sorunu var. Bunun için.ameliyat dusunuyoruz ama ne zman ve nasil.olacagi konusunda pek bilgi sahibi degiliz yardimci olabilir misiniz kepce kulak ameliyati ile.ilgili olarak

 • Cansu Top

  Hocam merhaba ben kepçe kulak ameliyatı yaptırdım ama memnun değilim. Çevremdekiler beni kırmamak için güzel olmuş diyorlar ama benim içime hiç sinmedi. Size muayene olmak istiyorum. Teşekkür ederim.

 • Maksude Gümüş

  Hocam merhaba benim kızımın kulakları aşırı kepçe ve ameliyat yaptırmak istiyoruz. Kepçe kulak ameliyatının maliyeti nedir? ve ameliyat olduktan sonra tekrae kepçe kulak olurmu. Teşekkür ederim.

 • Mehmet

  Kulaklarım küçüklükten beri kepçe. Artık ben de kurtulmak istiyorum. Ameliyat ve fiyat hakkında bilgi almak istiyorum. İyi günler.

 • selvi

  Bakiyorum ne cok kepce kulaktan rahatsiz olan varmis. Aslinda fenada sayilmaz hep gundem oluyorsunuz dalga gecseler bile. Ama artik dayanamiyorum kurtulacagim su kepcelerden. Doktor bey bu kepce kulak ameliyati fiyati nedir. Buradan fiyat vermenin yasak oldugunu biliyorum ama en aindan mail atarsiniz diye umuyorm. :)))

 • Emre Köse

  Merhaba ben 2 kere kepçe kulak ameliyatı oldum. Birincisinde doktor berbat yaptı. Hiç memnun kalmadım. Sonra başka bir doktora gittim ve ikinci ameliyatımı oldum. Ama bundan da hiç hoşnut kalmadım. Depresyona girdim. Lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim. Ben şimdi üçüncü ameliyatımı geçirsem riskli bir durum söz konusu olur mu?

 • Doç. Dr. Erdem GÜVEN

  Karın germe ameliyatı fiyatları ile ilgili mail attım.

 • Hümeyra Altın

  Hocam merhaba ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. Ameliyat fiyatını öğrenecektim. Ve birde ameliyat olduktan sonra küpe gözlük gibi aksesuarları ne zaman takmaya başlayabilirim. Teşekkür ederim.

 • Ferit Gülnar

  Ben erdem beye kepçe kulak ameliyatı yaptırdım. Çok memnunum ameliyattan sonra ağrım veya sızım olmadı. Soran herkese tevsiyede bulunuyorum. Gerçekten çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim hocam.

 • Feride Doğanay

  Merhaba erdem bey benim oğlumun sağ kulağında kepçelik vardı ameliyat ettirdik ancak sağ kulağında hala kepçelik var ve diğer kulağına oranla orantısız duruyor bunu nasıl giderebiliriz. İlla ameliyatmı olması gerekiyor. Teşekkür ederim.

 • Arya Arzu

  Merhaba kulak açısındaki bozukluk için kepçe kulak ameliyatımı olmalıyım yoksa farklı bir yötemi varmı? Eğer ameliyat olursam bandaj gibi birşeyler takacağımmı ve kaç gün içinde günlük yaşantıma dönebilirim. Teşekkür ederim.

 • Yusuf Ak

  kepçe kulak operasyonu ne zaman sonra iyileşir? Çünkü yurtdışında yaşıyorum ve sürekli gelemem. İzin günlerimde çok yok. Ve fiyat hakkında da bilgi alabilirmiyim?

 • Can Alp

  Merhaba ben kepçe kulak ameliyatımı başka bir hastanede oldum. Ama sağ kulağım sola oranla biraz daha kepçe duruyor. Bunu düzelttirmek istiyorum. Herhangi bir sakıncası olurmu? ve maliyetini söylermisiniz. Teşekkür ederim.

 • Mustafa Kemer

  Merhaba ben ameliyatımı Erdem hocama yaptırdım. Çok memnunum. Arkadaşlarım tarafından sürekli dalga konusu oluyordum fakat hocam sayesinde herşey bitti. Özgüvenim yerine geldi. Hocam çok teşekkür ederim.

 • Ceyda Gül

  Merhaba kepçe kulak ameliyatı olduktan sonra herhangi bir bandaj kullanmamıza gerek varmı. Ameliyattan kaç gün sonra günlük yaşantıma dönebilirim. Teşekkür ederim.

 • Ahmet Şükrü

  Merhaba ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum ama aynı ameliyat içinde göz kapağı ameliyatıda olmak istiyorum. Bu kombine ameliyat için bir maliyet söylermisiniz. Göz kapağı ameliyatı için ayrı bir paramı ödüyoruz yoksa ikini birliktemi ödüyoruz. Teşekkür ederim.

 • Hatice Aldemir

  Hocam merhaba ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum fakat dikiş izleri belli olur diye korkuyorum. bana yardımcı olurmusunuz. Kepçe kulak ameliyatı yaptırdıktan sonra kulaklar tekrar kepçeleşirmi?

 • Emrah Kaya

  Hocam merhaba ben21 yaşındayım. Herkes ameliyat için geç kaldığımı söylüyor. Şimdi yaptırsam bir sorun çıkarmı ve ameliyattan kaç gün sonra günlük yaşantıma dönebileceğim.

 • Cansu Demir

  Merhaba ben erdem beye kepçe kulak ameliyatı yaptırdım ve çok memnunum. Maliyetide fazla tutmadı. Ameliyat yaptırmadan önce saçlarımı bile topluyamıyordum. Ama şimdi istediğim şekli verebiliyorum. Çok teşekkür ederim hocam.

 • Sümbül Tekin

  hocam merhaba benim kızım 10 yaşında ve kepçe kulak şikayetimiz var ameliyat ettirmek istiyoruz çünkü kulaklarından dolayı içine çok kapanık. Bize yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • şevket

  Merhaba doktor bey kepçe kula ameliyatı yaptımanın riski var mıdır ve maliyeti nedir. Kepçe kulak ameliyatından sonra belirgin bir iz yada ameliyat olduğuma dair bir görüntü bozukluğu oluşur mu. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak istemiyorum

 • Ercan Korkmaz

  merhaba hocam benim oğlum 7 yaşında ve sorunumuz kepçe kulak. Oğlum kepçe kulak ameliyatı olabilir mi yoksa belli bir yaşa kadar beklemek zorunda mı. Okula başladı arkadaşlarıyla problem yaşıyor. bizim için cidden önemli bir mevzu haline geldi.

Bir cevap yazın