Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalmak

karın germe ameliyatı_4Karın germe ameliyatları, hamileliklerini tamamlamış ailesinin tamamlamış kişilere önerdiğimiz ameliyatlardır.


Ancak bazı durumlarda özellikle genetik olarak yatkınlık, ikiz gebelik, karnın çok büyümesi ve çatlaması gibi karında ciddi deformasyon yapan nedenleri bağlı olarak kişinin sosyal hayata adaptasyonunun zorlaştığı durumlarda biz ailesinin tamamlamamış kişilere de karın germe ameliyatı yapabilmekteyiz.


İlerde hamile kalma ihtimali olabilecek kişilere de bir daha farklı teknikler uygulamaktayız.

karın germe ameliyatı sonrasıAmeliyatta karın cildinin çok sıkı olmaması, karın içindeki dokuların çok fazla sıkıştırılması gibi tek delillerle hastanın rahatlıkla hamile kalınması sağlanabilmektedir. Bu hastalarımızda en önemli kriter şudur.

Ameliyattan sonraki ilk altı ayda hamilelik ve doğum olmaması gerekir. Zaten doğum sürecinin 9 ay olduğu düşünülürse ve ameliyattan sonraki süreç düşünülürse Ameliyattan hemen sonra bile hasta hamile kalsa 9 ay sonra rahatlıkla çocuğunu doğurabilmektedir. Sadece bu hastalarda şöyle bir problem ortaya çıkabilir.

Karın cildinden bir kısım çıkarıldığı için bu hastalarda çatlamalar hamilelik sonrasında çatlamalar ve deformasyon daha fazla olabilmektedir.

Bu hastalara ne yapıyoruz?

karın germe ameliyatı_5İkinci bir karın germe ameliyatı öneriyoruz ve bu yapılabilmektedir. Bundan dolayı aslında bu hastalarımıza önerimiz ailenizi tamamlayın, hamileliklerinizi bitirin, ondan sonra karın germe ameliyatı size yapabiliriz diyoruz.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın