Karın Germe Ameliyatı Sonrası Çok İz Kalır Mı? Kalan İzler Yok Olur Mu?

karın germe ameliyatı_4Karın germe ameliyatından sonra izin kalıp kalmaması aslında karının gerilen kısmının ne kadar büyük olup olmadığı ile ilgilidir. Kalan izin genişliği hastanın karnında olan sarkıklık genişliği ile eşzamanlı olarak seyreder.


Yani eğer sarkık olan kısım çok yanlara kadar gidiyorsa o zaman izlerimizin yanlara kadar gitmesinden kaçınılamaz.


Biz her ne kadar plastik cerrahi teknikleri kullansak bile bu yüzlerin küçültülmesini sağlayabilmekteyiz.

karın germe ameliyatında iz kalırmıAncak buna rağmen yara iyileşmesi ve iz kalma mevzusu kişinin genetik özellikleri dokunun elastikiyeti ve normalde vücutta iz kalıp kalmama potansiyeline olmasına bağlıdır. En iyi estetik yöntemlerin kullanılması durumunda bile vücutta bir miktar iz kalabilmektedir.

Ancak bu izlerle çok iyi bir şekilde mücadele edebilmekteyiz. Artık günümüzde özel jeller, kremler yaranın üstüne konulabilen silikon bantlar, bunların yanında lazer tedavileri ile kalan izlerin en az düzeyde kalması sağlanabilmektedir. Bunların yanında ameliyat sonrasında özellikle izin konumlandırılması çok önemlidir.

Yapan hekimin bu konuya vakıf olup olmaması ve tecrübesi ile ilgili bir konudur.

karın germe ameliyatı_5Biz özellikle bikini bölgesi içerisinde bu izlerin kalmasını sağlıyoruz ve ameliyatın bu şekilde planlanması ile hastalarımız bir bikini giydiğini zaman veya iç çamaşır giydiği zaman bu yüzden bu çamaşırın içinde kalmasını sağlanması, karın germe ameliyatından sonra hastanın memnuniyetinin en üst düzeyde olmasını getirmektedir. Bu da ameliyatı yapan hekimle hastanın çok iyi iletişime geçmesi ve izlerin yeri konusunda bilgilendirilmesi, ameliyat planlamasının çok iyi yapılması ile sağlanabilmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın