Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

karın germe ameliyatı_4
Karın germe operasyonu
göbek, bel, üst karın gibi bölgelere hamilelik veya aşırı kilo alıp verme gibi durumlar sonucunda oluşan o bölgelerdeki gevşeyen, sarkan kısımların toparlanması işlemidir.

Bu tür durumlar sonrasında karın belgesindeki gevşemenin yanı sıra çatlaklar da meydana gelmektedir.

Kişi ne kadar zayıflasa da kas geliştirme yapsa da karın içerisindeki bağırsaklar ve mide gibi organlar yer çekiminin etkisiyle öne doğru kayarak bombelik ve sarkma oluştururlar.

Ve bu duruma ek olarak sarkan gevşeyen deri eski haline kolaylıkla dönemez. İster istemez gevşek görüntü kalıcılığını korumaktadır.


Ayrıca ileriki yaşlarda da derinin sertliği ve dayanıklılığı azalacağı için sarkmalar artış gösterip kolaylıkla eski haline dönememektedir.


Karın germe ameliyatı

karın germe_2Tüm bunlar için kesin ve kalıcı çözüm karın germe ameliyatıdır. Kişinin o bölgesindeki duruma göre operasyon seçenekleri mevcuttur. Deri fazlalığı hafifse yani az miktarda ve karın ön duvarında bulunuyorsa sadece liposuction ile de başarı sağlamak mümkündür.

Genellikle doğum yapmamış olan aşırı kilolu olan hastalarda bu yöntem oldukça yaygın kullanılmaktadır. Deri fazlalığı olan kişilerde sadece liposuction yapılarak bel ve göbek çevresinde gözle görülür miktarda incelme oluşmaktadır.

Ancak sarkmalar meydana gelmeye başlayacaktır. Bunun çözümü olarak da mini karın germedediğimiz fazla deriden az bir miktar alınması karın bölgesine gergin bir görünüm vermeye yeterli olacaktır.

Karın germenin günümüzdeki yaygınlığı

karın germe ameliyatı_5Karın germenin günümüzdeki yaygınlığı oldukça artmış durumdadır. Çünkü sadece cerrahi müdahale değil liposuction gibi bir müdahale ile de başarılı olmak mümkündür.

Böylece doğum sonrası veya aşırı kilolu kişilerde yapılacak operasyonlar birçok seçeneğe sahip durumdadır. Liposuction sonrası küçük bir karın germecerrahi müdahalesi ile operasyon sonlandırılmaktadır.

Ancak liposuctionun yeterli olmadığı durumlar da oldukça fazladır. Bu durumlarda direk olarak karın, bel bölgesindeki deri fazlalıkları cerrahi kesi ile alınarak germe işlemi yapılmaktadır.

Estetik operasyonu olan karın germe sonunda iz kalma gibi durumlar da oluşmaktadır. Fakat yapılan yeni teknik operasyonlar, atılan dikişler sayesinde bu durum en aza indirgenmiştir.

Karın germe operasyonusonrası yeme içme düzeni, spor gibi faaliyetlere dikkat edildiği sürece de karın germe ameliyatı oldukça kalıcı bir çözüm halini almıştır.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın