Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Yeniden Sarkma Olur Mu?

göz kapağı operasyonunda sarkma olurmu_4Göz kapağı ameliyatları gerçekten uygun şekilde ve konunu uzmanı tarafından yapıldığı takdirde uzun yıllar yediden herhangi bir problem çıkarmadan size güzel görüntüyü sağlayan ameliyatlardır.

Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Yeniden Sarkma Olur Mu?

Ancak, uygun olmayan kişiler, uygun olmayan planlama, yanlış teknik uygulamalarla bu göz kapağı ameliyatlarını tekrar edebiliyoruz.

Seneler içinde uygun olmayan şekilde yapılan ameliyatlarla birlikte göz kapağında yeniden sarkıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

Ancak çok uzun yıllar önce yapılmış, yirmi yıl otuz yıl evvel yapılmış ameliyatlardan sonra yaşlılıkla birlikte çok az miktarda bir göz kapağı sarkıklığı olabilir.


Ancak şöyle düşünmek gerekir vücudumuzun tümü yaşlanmaktadır.


Yapılan estetik ameliyatın ömrü de bu yaşlanmayla aynı şekilde devam etmektedir.

göz kapağı operasyonunda sarkma olurmuAncak uygun şekilde yapıldığı takdirde göz kapağı estetik ameliyatları çok uzun süreler ektisini korumaktadırlar.

Diğer ameliyatlardan biraz daha farklı değerlendirmek gerekir. Ancak planlama sürecinde ciddi değerlendirilmesi gereken hastayla doktorun isteklerini ve doktorun ne verebileceğini ifade etmesi gereken ameliyatlardır.

Bu ameliyatlarda konunun uzmanı olan plastik cerrahlar bu konuyla ilgili hastayla konunun tüm detaylarını konuşmalılar ve bu detayları hastaya aktarmalıdırlar. Zaten yapılacak işlemin başarısını da artıran en önemli anahtar budur.

Göz kapağı ameliyatlarının uzun süreli olması hastanın iz sahibi olmaması diğer bir avantajdır.

göz kapağı operasyonunda sarkma olurmu_5Hasta ameliyattan sonra çok ince deriye sahip olunan göz kapaklarında hastaların çok büyük bir oranda göz kapağında gözle görülmeyecek düzeyde bir iz kalmaktadır ancak bu iz kesinlikle seneler sonra fark edilmeyecek düzeye iner hatta biz bile yaptığımız ameliyatın izinin nereye gittiğini merak ederiz araştırırız göremeyecek düzeyde görürüz.

Bu göz kapağının bir özelliğidir. Çok ince derili olduğu için iz bırakmaz ve bundan dolayı göz kapağı ameliyatları gerçekten yüz güldürücü, hastaların sosyal yaşamını artırıcı, yorgun yaşlı görüntüyü yok edici çok hastalara fayda veren ameliyatlardır.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=tFVLDz7TrT0″]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın