göz kapağı operasyonu iz kalırmı_4Göz kapağı vücudumuzun en ince derisine sahip özel bir organdır. Bu incelikten dolayı iyileşmesi çok ciddi düzeyle iyi olmaktadır.

Göz Kapağı Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?

Buranın kan dolaşımı çok iyidir. Bundan dolayı da iyileşme de çok üst düzeyde olmaktadır ve herhangi bir iz kalmamaktadır.

Hastalarımızda çok büyük bir oranda ameliyattan altı ay yada bir yıl sonra yaptılığımız bölgeyi bile seçememekteyiz. Ancak vücudunda çok özel iyileşme problemi olan hastalarda bu da çok düşük düzeydedir, oranı çok düşüktür, bu hastalarda bir miktar iz kalabilmektedir.


Bunu da öncelikli olarak daha evvelden geçirmiş olduğu bir operasyon varsa bu hastalarımızda zaten böyle bir özellik olduğu, buna yatkınlık olduğu araştırılmaktadır ve bu sayede de bu ameliyattan vazgeçilmektedir.


Hastalarımızın çok büyük kısmında gözle görülür iz kalmamaktadır.

göz kapağı operasyonunda iz kalırmıBununda nedeni göz kapağının özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Göz kapağı ameliyatı sonrası ameliyat yaklaşık 45 dakika ile bir buçuk iki saatlik bir süre diliminde bitmektedir.

Alt ve üst göz kapağı iki ye ayrılmaktadır. Üst göz kapağı işlemi yüzde doksanın üzerinde lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

Alt göz kapağına ek girişimler yapılacaksa, yanak toparlanacaksa, yanak bölgesine yapılacak gelişimlerde o zaman sedasyon dediğimin ek bir anestezi yani sakinleştirme şeklinde ek bir anestezide uygulanabilmektedir.

Göz kapağına ek olarak ta aynı seansta burun ameliyatı yapılabilir, kaş kaldırma, kaş kasma aynı seansta yüz germe ameliyatı yapılabilir veya yanak orta yüz bölgesinde gençleştirme yapılabilir, orta yüz kaldırma lifting dediğimiz işlem yapılabilir.

Bu işlemle kombine olarak yüz bölgesi gençleştirme ameliyatları sıklıkla yapılabilmektedir.

göz kapağı operasyonu iz kalırmı_5Bunun yanında lipofiling dediğimin yada mikrolipofiling dediğimiz daha da spesifik konuşmak gerekirse yöntemlerle göz kapağı gençleştirilmesi yapılabilmektedir.

Ancak bunlar çok özel durumlarda hastanın ihtiyacına binaen bu ihtiyacı karşılamak için yapılabilmekte. Başka yerden alınan yağ dokusu ve kök hücreler çok ince hale getirilerek bu bölgeye enjekte edilir ve bu bölgedeki volüm kaybı yerine konulmuş olur.Bu da ek olarak yapılabilecek girişimlerden bir tanesidir.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=kCzxQluNA90″]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın