Göz Kapağı Operasyonundan Sonra Hasta Neler Yaşar?

göz kapağı operasyonundan sonra hasta neler yaşar_4Göz kapağı ameliyatları gerçekten 45 dakika ile bir saat bir buçuk saat arasında sürebilen ve göz kapaklarının gerçekten eski genç görünümüne kavuşulabilen çok yüz güldürücü ameliyatlardır.

Göz Kapağı Operasyonundan Sonra Hasta Neler Yaşar?

Göz kapağı ameliyatları temel olarak ikiye ayrılır; alt ve üst göz kapağı ameliyatları. Hastanın ihtiyacına göre hasta ile konunu uzmanı ile konuşarak hangi kapakların hangi ameliyata ihtiyacı olduğuna karar verilmesi gerekir.


Ameliyattan sonra, ameliyat genellikle lokal anestezi ile yapılabildiği gibi sedasyon dediğimiz genel anestezinin bir çeşidiyle de yapılabilmektedir.


Günübirlik bir ameliyattır bu, hastanede kalmak gerekmez.

göz kapağı operasyonundan sonra neler yaşanırAmeliyat sonrasında iki üç saatlik istirahatten sonra hastamızı evine göndeririz. Büyük pansumanlar, gözleri kapamak, böyle ciddi girişimlere, işlemlere gerek duyulmamaktadır.

Göz kapağının üstünde ve altında sadece iki tane ince bandımız bulunmaktadır ve artık günümüzde kendiliğinden emilen dikişler kullanmaktayız, hastamızdan dikiş alma süreci de genellikle olmamaktadır ve hastamızın göz kapağına yapıştırdığımız bantları üç dört gün sonra çıkarttıktan sonra günlük yaşamına aktif olarak katılabilmektedir.

Hastamızın göz kapaklarında bir morluk ortaya çıkabilir, kızarıklık ortaya çıkabilir bunlarında geçmesi on ile on beş gün içinde tamamıyla geçmesi mümkündür.

Bu işlemlerin local anestezi ile yapılması çok rahat bir düzeyde mümkündür.

göz kapağı operasyonundan sonra hasta neler yaşar_5Lokal anestezi bizim konforumuzu ve hastanın konforunu artıran bir işlemdir ve bu sayede hastamızın günübirlik ameliyattan hemen sonra evine gitmesi ve hemen sonra yemek yemek yemesi ve günlük hayatına dönemsi söz konusudur.

Güneş gözlükleriyle hastalarımız, ameliyat oldukları gün bile işlerine geri dönebilirler ve bu şekilde bu ameliyatın çok kolay bir şekilde bitmesini ve ameliyatın sonucunu çok hızlı alınmasını sağlayabilirler.

Ameliyat sonrasında ek bir girişim gerekmemekte göz kapakları için. Sadece 3 aylık bir süre içinde güneşten korunmasını önermekteyiz hastalarımızın iyileşme dönemi içinde ve ameliyattan sonra dediğim gibi sosyal yaşama çok kısa bir süre içinde hastalarımız geri dönebilmektedirler.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=-yqZwqqCa1Q”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın