Göz Kapağı Estetiği Nedir?

göz kapağı estetiği_4Göz kapağı dışarıdan bakıldığında kişiye netlik kazandıran estetik olarak en önem verilen bir yapıdır. Yüz ifadesini belirleyen bir unsurdur.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yıllar geçtikçe yaşlanmanın belirtilerinin ilk olarak görüldüğü yerlerden biridir. Zaman geçtikçe üst göz kapağının derisinde bollaşma ve gevşeme meydana gelmektedir.

Böylece göz kapağı derisi sarkmaya başlar. Bu sarkma yüzde üzgün, yorgun ya da kızgın bir görünüm kazandırır.

Göz kapağı düşüklüğü yüz ifadesini etkilemenin yanı sıra göz kapağının gözü örtmesi nedeniyle kişinin görmesini de engelleyebilir. Göz kapağı estetiği ile fazla deri vücuttan uzaklaştırılır. Böylece hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin görmesi sağlanır.


Göz kapakları en az iz kalan bölgelerden olduğu için ameliyatta yapılan kesiler kapak kıvrımlarının olduğu bölgelere yapıldığı için ameliyat sonrası izler hiç dikkat çekmez.


Üst ve alt göz kapağı estetiği

göz kapağı estetiği_1Üst göz kapağı estetiği göz kapağının katlanan çizgisi üzerinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği ise kirpiklerin 1 mm altından kesilerek yapılır. Böylece ameliyat sonrası oluşan küçük izlerin belli olma problemi ortadan kalkar.

Üst Göz kapağı estetiği göz kapağındaki deri fazlalığı hem dikey hem yatay doğrultuda düzeltilir. Ve göz kapağına dolgun görünüm veren yağ torbacıkları da alınmalıdır.

Yeni değiştirilmiş teknikler sayesinde yağ torbacıkları alındıktan sonra oluşan yaşlı bakış ifadesi de ortadan kaldırılmaktadır.

Ameliyat yapılmadan öncesi lokal anestezi ve sedasyon anestezisi

göz kapağı estetiği_5

Ameliyat yapılmadan önce genellikle lokal anestezi ve sedasyon anestezisi uygulanmaktadır. Bu problemler 1 hafta içinde ortadan kalkar. Dikişler ise 4-5 gün içinde alınır ve hasta bundan birkaç gün sonra normal hayatına dönebilmektedir.

Hasta ameliyattan 1 hafta sonra rahatlıkla makyaj da yapmaya başlayabilmektedir. Göz kapağı estetiği sonucunda hastalar istedikleri görünüme kolaylıkla kavuşabilmektedirler.

Deneyimli ekibimiz sayesinde ameliyatın tüm aşamaları, hasta analizleri en doğru şekilde yapıldıktan sonra hasta gönül rahatlığı ile ameliyat olabilir.

Günümüzde gelişen çoğu teknik ile birlikte
göz kapağı estetiği ameliyatı
başarılı, ağrısız, acısız ve riskler sıfıra indirilerek uygulanmaktadır.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=kCzxQluNA90&index=2&list=PLI1YziyL8Sda9kYxblBgK8KLrRHhT06jS”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

1 Yorum

Bir cevap yazın