Göğüs Küçültmek için Operasyon Harici Yöntemler

göğüs küçültme_4Göğüsleri küçültmek için operasyon haricinde kullanılabilen ilaçlar yoktur, öyle bir ilaç yoktur.


Ancak daha küçük operasyonlar bulunmaktadır. Bu operasyonların en başında da Liposuction yöntemleri meydana gelmektedir.


Liposuction yöntemlerinden yararlanabilmek için hastaların sahip olması gereken koşullar vardır.

göğüs küçültmeÖzellikle daha genç bayanlarda deri dokusunun özelliğini getirmediğini ve elastikiyetin kaybolmadığı bayanlarda Liposuction yöntemleriyle yağlı dokunun ortadan çıkarılması ve meme hacminin küçültülmesi amaçlanmaktadır.

Özellikle meme başı yüksekliğinin yerinde olduğu meme başını aşağıya doğru sarkmadığı, genç, dinamik ve dokusunun sıkı olduğu bayanlarda Liposuction yöntemleri ile bir miktar memeleri küçültülebilmektedir.

Bu yöntemin en büyük avantajlarından bir tanesi memede herhangi bir iz ortaya çıkmasıdır.

göğüs küçültme_5Ancak bu işlemin yapılacağı hastaların çok iyi belirlenmesi ve seçilmesi gerekmektedir. Özellikle meme dokusunun sarkık olduğu, meme ucunun aşağı doğru yer değiştirdiği ve derinin elastikiyetinin kaybolduğu, doğum yapan hanımlarda Liposuction yöntemlerinden sonra daha da sarkık ve güzel görüntülü olmayan memeler ortaya çıkabilmektedir.

Bundan dolayı sınırlı kişide Liposuction yöntemleri uygulanabilmektedir. Ameliyatsız olarak yapılabilecek diğer bir sistemde, lokal anestezi altında yapılan işlemlerdir.

Lokal anestezi ile meme ucundan gerilerek toparlama işlemleri, az miktarda meme küçültme işlemleri yapılabilmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın