[Toplam: 60 Ortalama: 5]

Meme Ucu Estetiği

Meme ucu estetiği 3 farklı başlıkta değerlendirilebilir

 1. Gömük Meme ucu (inverted nipple)
 2. Meme ucunun irileşmesi ve genişlemesi
 3. Meme ucu yokluğunda meme ucu oluşturulması (Meme ucu rekonstrüksiyonu)

1) GÖMÜK MEME UCU (Çökük Meme Ucu, Gömülü Meme Ucu, Gömük Meme Başı, Çökük Meme Başı, Gömülü Meme Başı)

Meme ucu estetiği veya göğüs ucu ameliyatı, Meme ucu etrafındaki halka şeklinde kahverengi alan ve uç kısmını içeren özellikli bir yapı olarak memenin estetik görüntüsünde önemli bir yapıdır. Meme ucunun dokunma,stres,soğuk,adet dönemidir gibi uyaranlara karşı ileri doğru çıkması ve belirgin bir hal alması hemen uç kısmın arkasındaki özel bir kas tabakasından kaynaklanır.

Meme ucunda, meme dokusundan gelen süt kanallarının açıldığı açıklıklar vardır. Meme ucunun içeri doğru çekilmesi meme ucu gömüklüğü veya inverted nipple olarak adlandırılır. Genellikle meme ucu gömüklüğü meme dokusundan gelen süt kanallarının kısa olması durumunda veya meme ucu arkasındaki kasın çekmesi sonucu oluşur.

Çoğunlukla sebebi tespit edilemeyen doğuştan veya gelişimsel nedenlerden kaynaklanır. Daha nadir olarak emzirme sonrası, geçirilen iltihabi durumlardan, travmaya sonrasında, meme sarkıklığına bağlı ve meme kanserinin süt kanallarını tutması gibi durumlarda da görülebilir.

Meme ucu gömüklüğü şu şekilde sınıflandırılır ve tedavisi buna göre düzenlenir:

 • Hafif: Meme ucu etrafından sıkıştırıldığında öne doğru çıkar ve dışarıda kalır
 • Orta: uç sıkıştırıldığında öne daha zor çıkar ve ancak hemen geri içeri gömülür.
 • İleri: Meme ucu sıkıştırma ile ileri çıkmaz, devamlı gömük görünür.

Tedavisinde lokal veya sedasyon anestezisi altında farklı teknikler kullanılır; esası meme ucunu içeri çeken süt kanallarının kesilmeden ve koparılmadan serbestleştirilmesidir. Bunun yanında meme ucunu içeri çeken bağların kesilerek meme ucunun dışarı çıkarılmasıdır. Sorunun tekrarlamaması için meme ucu dışarı çıkarıldıktan sonra altına destek amacıyla yağ veya kas gibi farklı dokular konabilir. Günümüzde genellikle süt kanallarının kesildiği yöntemler önerilmez.

Hafif ve orta olgularda süt kanallarına dokunmadan sadece cerrahi ile meme ucu öne çıkarılabilir.

Çökük meme uçları (inverted nipple) bayanların çevresindekilere bahsetmeye çekindiği bir estetik deformitedir. Küçük bir estetik ameliyat ile tamamen düzeltilebilmektedir. Genellikle mevcut olan bayanların büyük kısmı, bu durumun zahmetsiz bir ameliyatla düzeltilebileceğini bilmez. Yüz kadından iki veya üçünde bu sorun, tek veya iki tarafta görülebilmektedir.

Meme ucunun gömük olması ergenlikten sonra memede ortaya çıkan iltihaplanmalarla olabilir. Tekrarlayan mastit denilen meme iltihaplarının altında yatan sebep meme ucu gömüklüğü olabilmektedir.

Diğer bir sorun emzirme ve süt verme döneminde ortaya çıkmaktadır. Meme ucunun gömük olması bebeğin meme ucunu yakalamasını zorlaştırır. Süt kanallarıda bu kısımda bulunduğu için süt akışına engel olur. Süt akışı sağlanamaz ve süt ile memeler şişer. Problemli ve çözülmesi zor durumlara sebep olur. Iki taraflı olursa bebek anne sütü alamaz. Emzirme döneminde acil ameliyat mümkün olmamamaktadır. Hamilelik öncesinde bu durumun düzeltilmesi büyük önem taşımaktadır.

Meme ucu gömüklüğünün tedavisi

Genellikle ameliyatta meme ucunu içeri çeken kısımlar serbestleştirilir. Bu işlem süt kanallarına zarar vermemek için mikrocerrahi teknikle ve özel büyüteçli gözlüklerle yapılmalıdır. Sonrasında ucun geri gitmemesi için etraf dokudan meme ucu tabanına destek dokuları kaydırılabilir. Farklı dikiş teknikleriyle de bu engellenebilir.

Ameliyat önemli diğer bir durumda, natürel görüntünün elde edilmesi ve meme ucu duyusunun korunmasıdır. Ameliyatta meme ucunun duyusunu sağlayan sinir yapılarının korunmasına özen gösterilir.

2) MEME UCUNUN İRİLEŞMESİ VE GENİŞLEMESİ

Meme uçlarının normalden fazla irileşmesi, ergenlik çağında oluşabildiği gibi, doğum sonrası süt vermeye bağlı da oluşabilir. Genellikle estetik bu farklılığın meme küçültme ameliyatıyla düzeltilmesi talep edilmektedir.

Bu gibi meme ucu iriliği, büyük memeli olmayan bayanlarda da görülebilir ve düzeltilmesi oldukça kolay bir ameliyatla sağlanabilmektedir. Bu gibi durumlarda sorun çoğunlukla lokal anestezi koşullarında gerçekleştirilen küçük bir müdahale ile düzeltilebilir. Bu tipte ameliyatlar büyütmeli gözlüklerle ve mikrocerrahi teknikler kullanılarak yapılırsa başarılı sonuçlar alınır. Ameliyat sonrasında küçülmüş, duyusu normal olan ve süt vermesi bozulmamış bir meme ucu elde edilebilir.

Girişim planlanırken soruna göre ameliyat yöntemi belirlenir. Meme uçlarının iriliği küçültülebilir, meme uçlarının uzunluğu kısaltılabilir. Meme ucu çevresindeki kahverengi alan (areola kompleksi) çok geniş olabilir. Bu alan daraltılıp estetik olarak kanbul edilebilir boyutlara indirgenebilir.

3) MEME UCU YOKLUĞUNDA MEME UCUNUN YENİDEN OLUŞTURULMASI (Meme ucu rekonstrüksiyonu)

Meme başı onarımı veya rekonstrüksiyonu, doğuştan veya sonradan meme ucunun yokluğu durumlarında meme başı ve etrafındaki kahverengi bölgenin yani areolanın yeniden oluşturulmasıdır. meme kanseri, infeksiyon, yanık,travma gibi nedenlere bağlı olarak meme ucunun kısmi veya tamamının kaybedilmesi sözkonusu olabilir. Meme başı ve çevresindeki areola adı verilen kahverengi bölgenin yeniden oluşturulması için farklı yöntemler vardır. Bunlar yöntemler, vucüttan doku alınarak yapılan veya dışarıdan sağlanan yöntemler olarak ikiye ayrılabilir. vücudun diğer bölgelerinden alınan deri yamaları, sağlam bir meme başı varsa bunu iki memeye paylaşılması, sağlam meme ucu etrafından koyu olan kısım derisinden olamayan meme başına doku kaydırma teknikleri kullanılabilir. Dışarıdan yapılan tekniklerin başında tatuaj veya kalıcı makyaj ile karşı meme ucuna benzer bir görüntü sağlamak mümkün olmaktadır.

Meme başı onarımları genellikle meme kanseri sonrası meme onarımlarını takiben 6 ile 12 ay sonra yapılmaktadır. Karşı meme ile simetrik tek cerrahi girişim olarak planlanabileceği gibi diğer meme ameliyatları ile birlikte de yapılabilir.

Meme ucunun yokluğu, şekil bozukluğu ya da diğer meme ile olan asimetrisi, hastalarda rahatsızlık yaratabilir ve bu nedenle sıklıkla bir estetik cerrahi girişime ihtiyaç duyarlar.Meme ucunun oluşturulması kolay görünen fakat karşı meme ile olan simetrisi ve memenin neresinde nasıl bir boyutta oluşturulacağı işlem öncesi iyi planlanması gereken hassas ameliyatlardır.

Meme ucunun yeniden oluşturulması için tanımlanmış bir çok yöntem vardır. Ama en güvenilir olanlardan biri lokal flep yöntemidir. Lokal anestezi altında memenin belirlenmiş bölgesinde mevcut dokular kullanılarak oluşturulur. Doç. Dr. Erdem Güven bu konuda kendi geliştirmiş olduğu ve bilimsel olarak Plastik Cerrahi literatürüne kazandırdığı “Ying yang tekniği ile meme ucu rekonstrüksiyonu” adlı tekniği kullanarak meme ucunun yeniden oluşturulmasını sağlamaktadır.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

107 yorum

 • Ahsenn

  Hocam benim göğüs uçlarım içe doğru çekik henüz evlenmedim ama beni bu durum çok etkiliyor ücreti ve benim durumum da olan birinin düzelme durumu nedir acaba

 • aynur

  erdem bey merhaba 2 ay önce göğüs küçültme ameliyatı oldum.Bu ameliyatta süt bezleri de alındı.meme ucundaki kahverengi kısım tekrar yeni yerine dikildi.meme ucu dışarıya doğru artık değil.Görüntü şeklinde.Bu benim tercihimdi.Ancak şu an bundan rahatsız oluyorum.Hala alışamadım.Bu arada görünüş olarak son derece güzel bir göğüs olmasına rağmen meme ucunun dışarıya çıkık olmamasından dolayı üzülüyorum.Bu konuda yapılacak bir tedavi yöntemi var mı.Çok tşkler

 • gülay

  Göğüs ucu rahatsızlığım var sebepsiz yere tuhaf bir görüntüsü var bu konuda bilgi almak ve göğüs ucu ameliyatı olmak istiyorum. Lütfen bilgi verir misiniz? Teşekkürler

 • Bahar

  Erdem Bey sizin gerçekleştirdiğiniz meme ucu estetiği göğüslerimin istediğim görünüme ulaşmasını sağladı. Daha güzel ve sağlıklı olduğuna inanıyorum. Size ve benimle çok ilgilenen ekibinize sonsuz teşekkürler.

 • Sebus

  Mrb doktor bey.ben göğüs ucu estetiği oldum.süt kanallarim yani bağlar kesilmiş olabilir.bebek dusunuyorum ama süt veremeyebilirim onun dışında beni nasıl zorluklar bekliyor.süt göğüslerine dolup ateş yada başka rahatszliklar yaratır mi

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Hanımefendi size bu hususta bazı bilgileri mail olarak gönderdim. Fakat bu şekilde bilgi almanız yeterli olmayacaktır. Hekiminizle görmenizi tavsiye ederim

 • Kübra ünsal

  Jyi gunler erdem bey ben gogus buyutme ve meme ucu kucultme ameliyati istiyorum bu ilerde bebegim oldugunda emzirmeme engel olurmu birde fiyatlarini ogrenmek istiyorum

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Kübra hanım, size bu hususta bilgileri gönderdim. ameliyatından sonra bebeğe süt vermenizde bir sıkıntı olmaz. Videoları izledikten sonra bizi arayarak ücretsiz muayeneye gelebilirsiniz.

 • Lara

  Erdem Bey sizin sayenizde olduğum meme ucu estetiği sayesinde göğüslerim artık istediğim bir görünüme mevcut. Daha estetik ve sağlıklı durduğuna inanıyorum. Her şey için öncelikle size ve sonrasında tabii ki ekibinize sonsuz teşekkürler.

 • Gökhan

  Hocam merhaba, eşimle birlikte size danışmayı düşünüyoruz. O bu konuda biraz kararsız. Ben de size güvenebileceğinden bahsettim. Göğüs ucu estetiği hakkında biraz bilgi alma şansımız var mı? Ziyaret etmek istiyoruz sizi.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar, tabiki memnuniyetle, size gönderdiğim maildeki bilgilerden randevu alarak muayeneye gelirseniz hem muayene işlemini gerçekleştirir hemde sizleri daha net bilgilendirebilirim. Karar vermeniz kolaylaşır.

 • aliye

  Merhaba. Meme ucumun birisi büyük diğeri yok denecek kadar az. Meme ucu estetiği olmak istiyorum. ancak olmayan meme ucumun yapılmasını ve olan meme ucumun da biraz daha küçültülmesini istiyorum. bu mümkün müdür ve bunu n iyileşme süreci ne kadar sürer?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar Aliye hanım tabiki mümkündür. Size bazı bilgi ve videoları mail olarak gönderdim ayrıca bizetel:+0532 567 1766 nolu telefondan ulaşarak daha detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

 • Merve

  Merhaba Erdem bey göğüs ucu işlemi egZersiz veya başka bir yöntemle çıkmaz mı ? Sizin işlem ne şekilde oluyor ? Yardımcı olur musunuz?

 • Merve

  Merhaba Erdem bey hangi şehirdesiniz? Bu göğüs ucu işlemi egZersiz veya başka bir yöntemle çıkmaz mı ? Sizin işlem ne şekilde oluyor ? Yardımcı olur musunuz?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Neve Hanım istanbuldayız bizetel:+0532 567 1766 numaralı telefondan, sitemizde bulunan canlı destek yada mail yoluyla ulaşıp iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayabiliriz. Ayrıca göğüs ucu ameliyatı ile ilgili bazı bilgileri de sizinle paylaştık

 • elif cemre

  ben meme uçlarımın biraz daha belirgin ve kalınlaşmasını istiyorum. Bir daha çocuk yapmayı düşünmediğimden süt yollarının kapanmasını pek umursamıyorum ama tıbben bir sakıncası olurmu. Birde iyileşme süreci nedir. Bu ameliyat ne kadar.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Elif hanım size meme ucu estetiği ile ilgili görsel, video ve meme ucu ameliyatından sonra iyileşme süreci ile alakalı bilgileri mail adresinize gönderdik

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   elif hanım size bilgi maili gönderdik. Meme ucu estetiği ve meme estetiği ile ilgili istediğiniz bilgileri bulacağınızı umuyorum

 • ayşe gül

  merhaba ben yeni doğum yaptım ve meme uçlarım çok şiş ve çatlak. bundan dolayı çocuğumu emziremiyorum. Meme ucu estetiği yaptırmam gerekir mi yoksa daha sonra meme uçlarım hiç ameliyata gerek kalmadan düzelir mi.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar, doğum sonrası bu tür şikayetlerle karşılaşılabiliyor ve daha sonra bir çok kadında hiçbir müdahaleye gerek kalmıyor yada biraz düzelince doktora başvurmuyorlar. Bu hususta size bilgilendirici bir makalemi gönderdim. Arzu ederseniz ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye de gelebilirsiniz.

 • nermin

  Merhaba Ben meme uçlarımın daha belirgin ve biraz daha büyük olmasını istiyorum. Ama merak ettiği meme ucuma estetik yaptırdığımda yine bazı tetiklemeler olduğunda tahrik vs meme ucu eskisi gibi büyüyecek sonrasın da küçülecek mi yoksa hep mi öyle kocaman kalacak. Yani doğal refleksini verebilecek mi yoksa bu yetiyi kaybedecek mi. Eğer bu doğallığı kaybedecek ve kaybetme riski varsa istemiyorum. Bunun garantisi varmı

 • elmas

  merhaba Hocam ben meme küçültme ve meme ucu estetiği olmak istiyorum, bu meme estetiği uzman bir hekim tarafından yapılırsa doğumdan sonra bebeğe süt verilebilirmiş. Sizin fikriniz nedir az da olsa süt kanallarının kapanma yada yok olma ihtimali vae mıdır. Bu alınabilir bir risk midir.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar Elmas hanım, meme küçültme ve meme estetiği ile ilgili istediğiniz bilgi ve videoları mailinize gönderdim. Yeterince yardımcı olacağını düşünüyorum.

 • naz

  merhaba meme dikleştirme yapılırken aynı zamanda meme ucu estetiği de yapılmış olmuyor mu. Benim meme uçlarım sanki içe gömük gibi, meme dikleştirme yaptırmak istiyorum bu esnada meme ucu estetiği ayrı bir operasyon mu olacak

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhabalar Naz hanım meme ucu estetiği ve göğüs dikleştirme ile ilgili sorduğunuz soruların cevabını size mail olarak gönderdik.

 • feride

  Merhaba erdem bey benim meme ucu estetiği olmak istiyorum. Ama hazır meme estetiği yaptırıyoken de yaptırsam aynı nada fiyat ne kadar olur. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

 • elifnaz

  ben meme ucu estetiği olmak istiyorum, fiyat bilgisi ve meme ucu ameliyatı olursam tekrar doğum yaptığımda çocuğuma süt emzirebilecek miyim. Bu iki hususta bilgilendirmenizi rica ederim

 • Sevgi

  Meme ucu estetigi icin fiyat bilgisi atarsaniz srvinirim. Bu arada her iki meme icin ameliyat gerekiyor. Fiyati buna gore alabilirim. Saygilar..

 • alya

  merhaba arkadaşlar. daha önce erdem beye meme ucu ameliyatı yaptırdım. tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim. meme ucum çok küçüktü çoğu kadında olduığ gibi bende de böyle bir sorun mevcuttu. ve ameliyatla birlikte normal bir meme ucuna kavuştum. emzirme dönemimde de biir sorun yaşamadım ayrıca da iyileşme süreci ve ameliyat sürecinden korkmayın acılı sancılı zor bir dönbem değil. ama bunda erdem beyin büyük payı var. en azından erdem beyde çok rahat bir ameliyat süreci geçirirsiniz diyebilirim.

 • züleyha

  Merhabalar benim meme ucu estetigi fiyatlari hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Meme uçlarım yok gibi ve bu beni rahatsız ediyor.

 • Hilmiye

  Meraba Erdem bey..ben bir çocuk annesiyim çok zor bir emzirme dönemi geçirdim.meme uçlarım içe dönük. Silikon göğüs uçlarıyla 6 ay zor emzirdim..2.ye hamile kalmaya cesaret edemiyorum buyuzden..Bu durum çünkü beni psikolojik olarak da yıprattı…Bununla ilgili ve fiyatla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim..tesekkur ederim

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba hilmiye hanım meme ucu estetiği ve meme ucu ile alakalı bilgilendirici video linklerimi size gönderdim. Onları izler ve ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelebilirsiniz

 • minel

  merhaba eşimin meme ucunda yarıklar var bu yarıklar bir kaza sonucu oluştu. kendisi çok çekndiği için ben size sormak istedim. erkek hastalarınıza da meme ucu estetiği yapıyor musunuz acaba? ve bu durumda ameliyat sürecinde ne gibi değişimler olur nasıl bir yol izlememiz gerekir?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelirseniz daha net bir şekilde durumu görmüş olur ve karar verebiliriz. Kaza sonucu olduğunu söylemişsiniz tabiki estetik yapılabilir ama muayeneden önce kesin birşey demem doğru olmaz.

 • beste

  meme ucumda bir sorun olduğunu düşünüyorum. yok değil meme ucum fakat oldukça küçük. emzirme döneminde sorun yaşar mıyım bilmiyorum fakat herhangi bir problem yaşamak istemiyorum. acaba ameliyat süreci cok ağrılı sancılı gecer mi, meme ucum ne zaman tam olarak iyileşir ve cok zor bir ameliyat mı yardımcı olabilir misiniz?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba beste hanım size meme ucu estetiği ile alakalı bazı bilgileri mail olarak gönderdim. Arzu ederseniz meme ucu için ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelebilirsiniz

 • filiz

  merhabaa. erdem bey size daha önce karın germe ameliyatı için gelmiştim ve çok memnun kaldığım için meme ucu estetiğimi de size yaptırmaya karar verdim. işinizi titizlikle ve dikkatle yaptığınız için sizlere tekrardan başvuracağım. muayene için gelediğimde görüşmek üzere iyi çalışmalar

 • aysel er

  Benim meme uçlarımda çatlaklar oluştu ve çocuğumu emziremedim. Önceleri bunların doğum sonrası tahriş vs olduğunu düşündüm ama hala geçmediler, 1 yıldır aynı sıkıntıyı çekiyorum. Meme ucu estetiği bu gibi durumlarda işe yarar mı. Tabi böyle birşey olacaksa birazda memelerimin dikleştirilmesini isterim.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Aysel hanım size meme ucu estetiği ile alakalı sorularınız cevabını gönderdik, ücretsiz muayeneye geldiğinizde nihai kararı verebiliriz.

 • melek zenep

  doğum sonrasında meme ucumda normalin üzerinde bir büyüme meydana geldi. ve emzirmeyi kesmeme rağmen bu büyüme tekrar küçülme şeklinde bir etki göstermedi. bu sayede erdem bey e danıştım. erdem bey hekim olarak hastaları ile çok ilgilenen ve hastalarının düşüncelerini ruh halini önemseyen bir doktor. erdem bey sayesinde meme ucu estetiğim başarılı olarak gerçekleşti ve yaşam kalitem arttı diyebilirim.

 • selda

  meme ucu estetiği olmak için randevu ve fiyat bilgisi talep ediyorum. Lütfen maille beni bilgilendirir misiniz.

 • nalan

  erdem bey meme ucu estetiği için öncelikle fikirleri ile beni bu operasyona hazırladı. herhangi bir sorun olmaması için en ince ayrıntıya kadar düşünerek tüm tetkiklerin sonuclarına göre operasyonu ggerçekleştirmeye karar verdi ve böylelikle başarılı ve ömür boyu sorun yaşamayacağım bir estetik operasyon ile hayat kalitemi yukarı çıkardı diyebilirim kendisine başarılar diliyorum

 • selma

  meme uclarımı çok seviyorum. ama biraz daha irileşirseler daha çok seveceğime inanıyorum. böyle bir imkan var mı ve Mem ucu estetiğinden sonra meme uclarım çok hassaslaşır yada his kayı olur mu. Bu arada göğüslerimde hafif sarkma var onlarda toparlanırsa fiyat ne kadar olur.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba selma hanım size bilgiledirici video linkleri gönderdim. Meme ucu estetiği, göğüs estetiği hakkında istediğiniz bilgilere ulaşacağınızı umuyorum

 • selvi

  meme uçlarım normal zamanlarda sanki yokmuş gibi ama dokununca okşayınca biraz buyuyor bu durumlarda meme ucu estetiği olmam gerekir mi ve meme uçlarım normal büyüklüğe olaşır mı. göğüs estetiği olduktan sonra meme uçlarımda his kaybı oluşur mu

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Selvi hanım istediğiniz soruların cevabı size mail olarak gönderildi. Meme estetiği için ve meme ucu estetiği için videoları izledikten sonra bizi arayarak ücretsiz randevu alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

 • Rabia

  Meme ucu rekonstrüksiyonu ile olmayan meme uclarim yeniden olusturuldu. Bu ameliyat doğumdan önce yapilmisti. Ve suan dogum yaptim 6 aydir da emziriyorym. Gercekten bu islem hicbir seye engel olmuyor. Herhangi bir deformasyon olmuyor. Erdem bey e
  Teskkur ediyorum isinde harika bir hekim

 • Gülden

  23 yaşındayim. Ve meme ucum yok denecek kadar küçük. Bunun icin meme ucu estetigi ile meme ucumun olmasini istiyorum. Fakat ileride cocuk sahibi oldugumda bebegimi emzirmede sorun yasar miyim, tekrardan yapilan meme ucunun deforme olma gibi bir ihtimali var midir acaba?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Gülden hanım meme ucu estetiği videomu size link olarak gönderdim. Sorularınızın cevabını orada bulacaksınız.

 • Nurcan

  Merhabalar, gogus ucum sadece dokunup uyari verdigim zaman belirginlesiyor onun haricinde iceride gomulu. Bu normal midir veya ameliyatla mi duzeltilir?

 • özden

  20li yaşlarda meme ucuma piercing taktırmıştım ve benim için bir sorun oluşturacağını düşünmüyordum. Fakat şuan 32 yaşındayım ve meme ucumdaki delikte genişleme meydana gelmeye başladı. Ve bu daha da genişler diye korkuyorum. Bu yüzden meme ucu estetiği olmak istiyorum. en kısa zamanda muayene olmaya kliniğinize geleceğim.

 • melda

  meme ucu esetiği olabilmek için kriterler nelerdir? Meme ucu estetiği yaptırabilmek içnn kaç yaşında olmak gerekir belli bir yaş kriteri var mı, meme ucu estetiği süre olarak diğer meme estetiklerinden ne kadar fazla veya az, meme ucu estetiği fiyat olarak ortalama ne gibi bir fiyata sahiptir?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Melda hanım meme ucu estetiği ile ilgili bilgi ve video linklerini size mail yoluyla gönderdik. Tüm sorularınızın cevabını bulacağınızı düşünüyorum.

 • mesude

  erdem bey çevremden sizin hakkınızda çok olumlu dönüşler aldım ve bu sebeple meme ucu estetiği içişn sizde karar kıldım. Ben meme ucu estetiğinin fiyatları hakkında sizden bilgi almak istiyorum. diğer estetik operasyonlara göre fiyatı daha uygun veya daha pahalı şeklinde birçok söylenti var ben sizden bilgi almayı tercih ettim.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Mesude hanım meme ucu estetiği fiyatları hakkında size mail atttık. Bizede telefonla ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz

 • seval

  merhaba erdem bey. Meme ucumda doğuştan gelen bir şekilsel bozukluk var. Bunun estetik ile düzeltilebileceğini öğrendim. Fakat kafamda cok fazla soru işareti var. Meme ucunda hissizlik, sinirlerin zarar görmesi, emzirme döneminde oluşan sorunlar, süt kanallarının zarar görmesi gibi birçok soru var kafamda. Acaba süreç ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba seval hanım meme ucu estetiği ve göğüs estetiği ile ilgili video linklerini size mail olarak gönderdim. Ayrıyetten sitemde ve YouTube kanalımda göğüs estetiği ve diğer operasyonlarla alakalı birçok videoya ulaşıp yeterli bilgiyi alabileceğinizi düşünüyorum. Bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye de gelebilirsiniz

 • dilara

  meme uclarım içe gömük ve etrafında sivilce gibi şeyler var çocuğumu bu gömüklük yüzünden emziremedim
  piskolojikmende vücudumda beğenmediğim tek yer ve aynaya dahil bakamıyorum. bana ücret bilgisi verebilir misiniz meme ucu estetiği olmak istiyorum

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba dilara hanım size bu hususta bilgi maili gönderim. Videolarda ve bilgi mailimde yeterli bilgiye ulaşacağınızı düşünüyorum. İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz

 • yeşim

  merhabalar erdem bey. gördüğüm kadarıyla herkesin en çok merak ettiği şey meme ucu ameliyatı sonrası his kaybı olur mu veya emzirilebilir mi, bizzat size yaptırdığım meme ucu estetiği sonrası herhangi bir sorun yaşamadığımı belirtmek istiyorum. tüm kadınlar için aklınızda herhangi bir soru olmasın erdem bey in becerisi ve kullandığı yeni teknolojiler ile his kaybı ve emzirmede sorun çıkma durumu söz konusu dahi olmadı. tekrardan teşekkürler erdem bey

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Yeşim hanım güzel yorumunuz için teşekkürler. Meme estetiği ve diğer operasyonlar için hastalarımızın daha güzel ve daha doğru bilgiler almaları için muayenelerimizden ücret almıyoruz. Bize ulaşarak ücretsiz muayene randevusu alabilirler

 • ömrüm

  emziren bir anneyim. ve emzirme sonucunda meme ucumda şekil bozukluğu meydana geldi. bunun için meme ucu estetiği uygun mudur? ve meme ucu estetiğinin ardından tekrar çocuk sahibi olduğumda emzirme döneminde meme ucumda bozulmalar olur mu veya farklı sorunlar çıkar mı?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelirseniz muayene neticesinde daha doğru karar vermiş oluruz. Meme ucu estetiği olup olmayacağınız o zaman belli olur. teşekkürler.

 • funda

  meme ucu estetiği sonucu herhangi bir sinirsel his kaybı olur diye çok korkuyorum. Ayrıca meme ucu ameliyatı sırasında süt kanallarında bir hasar oluşma söz konusu mudur? henüz çocuk sahibi değilim fakat ilerde bu konuda sorun yaşayıp yaşamayacağımı merak ediyorum

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   merhaba funda hanım bu husustaki makalemi size mail olarak gönderdim. Ayrıca ücretsiz muayeneye de gelerek meme estetiği ile alakalı daha doğru karar vermenize yardımcı olabiliriz.

 • sare

  oldukça küçük hatta yok denecek kadar meme uclarına sahibim. ve çocuk sahibi olmayı düşünen bir kadınım. bebeğimi emzirme konusunda problem çıkacağını düşünüyorum. Bunun için meme ucuma herhangi bir hissizlik gibi zarar gelmeden meme ucumun daha belirgin olarak yapılması meme ucu ameliyatı ile başarılı bir sonuç alınabilir mi?

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   sare hanım muayeneye gelirseniz size meme ucu estetiği ile alakalı daha doğru bilgiler verebilirim. Genel bilgiler videolarımız ve sayfamızda mevcut. Ayrıca size mail yoluylada bazı genel bilgileri gönderdim.

 • reyhan diyar

  elleriniz dert görmesin. onlar sihirli eller hocam. …. mucize sizsiniz hocam. meme ucu estetiği için teşekkürler

 • Onur

  Bir erkek olarak bazı rahatsız olduğum durumlar var. Meme ucu estetiği hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler..

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Onur bey, şikayetinizin ne olduğunu söylememisiniz, size meme ucu estetiği ile ilgili bazı gene bilgiler mail olarak gönderildi. Bize telefonla yada ücretsiz randevu alarak ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz

 • Emine

  Ameliyatım çok rahat ve kolay geçti. Kibarlıklarından ötürü teşekkür ediyorum. ve güvenip pişman olmadığım için çevreme de öneriyorum

 • şefika

  benim meme uçlarım çok küçük ben onların daha büyük olmasını istiyorum. Meme ucu estetiği olursam meme uclarım buyudukten sonra süt kanalları kapanır mı. doğum yaparsam çocuğumu emzirebilirmiyim ve meme uclarım büyüyünce koyuluk aynen kalır mı

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   MERHABA şefika harım meme ucu estetiği ile alakalı bizi arayarak ücretsiz muayene randevusu alıp gelebilir siniz. Ayrıyeten istediğiniz bilgilere ulaşmanız dön size bilgilendirme maili gönderildi. Teşekkürler

 • selma çakır

  ben doğumdan sonra çocuğuma süt emziremedim meme uclarım çatladı ve aşırı acıyor. bunun sebebi ne olabilir ve meme ucu operasyonu yada estetiği artık siz ne diyorsanız gerekir mi. Böyle bir meme ucu ma müdahale gerçekleşirse ileride doğumdan sonra aynı sıkıntıları çekermiyim. İkinci kez anne olmak istiyorum. Tavsiyeniz nedir

 • ayşe nur yiğit

  DOktor bey meme uclarım sanki içeriye gömük gibi. Eşimde bana söylemiyor ama sanki biraz etkileniyor. Benim korkum ise bu operasyondan sonra doğum yaparsam cocuğumu emzirebilirmiyim. Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmek istiyorum ne yapmalıyım

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Ayşe nur hanım size gönderdiğim mailde hem meme ucu estetiği ile ilgili bilgilendirici videolar hemde ücretsiz randevu bilgileri var.

 • ferhan yılmaz

  merhaba dr erdem bey benim meme ucumda yarık var ve bundan rahatsız oluyorum. Meme ucu estetiği ameliyatı olursam doğum yapınca çocuğumu emzirebilirmiyim. Bu hususta risk varsa doğumdan sonra olmam gerekecek 🙁

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   Merhaba Ferhan hanım size bu meme ucu estetiği hakkında bilgilendirme mail gönderdim. Ayrıca ücretsiz muayene randevusu alarak muayeneye gelmenizi tavsiye derim

Bir cevap yazın