vaser liposuction_4Jinekomasi şikayetiyle başvuran hastalarımızda yapmış olduğumuz tetkik ve incelemeler sonrasında eğer altta yatan bir hastalık tespit etmezsek ve yaptırdığımız ultrason sonucunda gerçekten meme dokusu büyümesi değilde yağ ağırlıklı bir büyüme söz konusuysa altın standart ve en iyi tedavi liposuction yöntemleridir.

Liposuction ile Jinekomasti Tedavisi

Ancak memedeki sıkı yağ dokusunu klasik standart liposuctionla dışarıya çekmek çok zordur. Bunun için buradaki yağı eritici özel cihazlar ve yöntemler geliştirmiştir.

Bunlardan en önemlisi vaser liposuction dediğimiz ultrasonik yani ses dalgalarıyla buradaki yağ dokusuna eriten cihazların kullanılması ve burada bollaşmış olan derinin de daha sıkılaşmasının sağlanması.


Bu şekilde meme kenarından yapılacak 1-2 milimetrelik kesirlerle bölgenin içine özel kanüller gönderilmekte.


Bu kanüller önce yağ eritmekte daha sonra da dışarı almaktadır.

vaser liposuctionBunlar alındıktan sonra herhangi bir iz, dışarıdan görünen hiçbir şey olmamaktadır ve izsiz birtedavi sağlanmaktadır. Ameliyattan sonra birkaç haftalık korseleme süreci gerekmektedir. Özel korseler kullanmaktayız.

Burda altı boşaltılmış olan derinin yeniden bölgeye yapışması ve bu bölgedebolluk kalmaması amaçlanmaktadır. Bu korselerin kullanımından sonra doğal görünüme çok rahat ulaşılabilmektedir.

Tabii ki bun yöntemlerin yanında eğer gerçekten bir meme dokusu büyümesi söz konusu ile meme ucundan yapılacak 1-2 santimlik kesiden bu meme dokusu kesilerek çıkarılmak zorundadır.

Çünkü hiçbir teknik yoktur ki bu dokunun dışarıdan hiç izsiz veya kesintisiz girilerek bu dokunun çıkarvaser liposuction_5ılması söz konusu olsun.

Bundan dolayı küçük bir kesiden giriyoruz. Bu dokuyu küçük küçük çıkartıyoruz. Tabi burada işin ehli kişiler yapmazsa ciddi deformiteler, çukurluklar, dalgalanmalar söz konusu olacaktır.

Uzman kişiler tarafından yapılacak başarılı ameliyatlarla çok yüz güldürücü ve başarılı, ömür boyu kalıcı sonuçlar alınabilmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın