Mommy Makeover-Annelik Makyajı Prosedürü

[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Mommy Makeover yani Annelik Makyajı dediğimiz işlem; bayanlarımızın bir kısmı geçirdiği gebelikler sonrasında tekrar eski vücut yapılarına formlarına geri dönebilse de gebelik geçiren bayanların oldukça büyük bir kısmında vücut yapılarında deformasyonlar gözlenmektedir. Mommy makeover vücutta olan deformasyonları gidermek ve tekrar mutlu bir görünüme ulaştırmak için yapılan prosedürlerdir.

Mommy Makeover-Annelik Makyajı Prosedürü

Anne göz ile görülemeyecek kadar küçük bir canlıyı kendi bedeni içinde aylarca büyüterek Dünya’ya getiren sadece doğurmak ile kalmayıp hayata da kazandıran bir melektir.İleride nasıl bir insan olacağını, kime benzeyeceğini bilmeden karnındaki bebeği her şeyi pahasına koruyup,kollayan,besleyen bedenindeki geçici misafire ev sahipliğini en iyi şekilde yapmaya çalışan bir fedakarlık örneğidir annelik.

Mommy Makeover Annelik Makyajı

Gebelik ve gebelik sonrası vücutta oluşan deformasyonlar nelerdir?

  1. Sıklıkla memelerde emzirme ve sonrası dönemde boşalmalar ve sarkmalar ortaya çıkar.
  2. Karın bölgesi elastikiyetini kaybedebilir ve sonrasında çatlaklar ile karın derisinde gevşeme meydana gelir.
  3. Alınan kilolara bağlı vücudun çeşitli bölgelerinde yağlanmalar ortaya çıkar.

Mommy makeover olarak da bilinen Annelik Estetiği Prosedürü de gebeliğe bağlı vücutta oluşan bu deformasyonları onarmayı amaçlar.
Böylece anne adaylarının korku ve endişelerini ortadan kaldırmak mümkün hale gelir.

Mommy Makeover Annelik Makyajı

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) prosedüründe hangi ameliyatlar yapılır?

   1. Gevşeyen ve sarkan karın derisinin ihtiyacına göre tam karın germe ya da mini karın germe ameliyatı uygulanır. Tam karın germe ameliyatı yapılacak ise yeni göbek deliğinin orijinale yakın görünümünü sağlamaya çalışmak gibi rutinde uyulması gereken tüm püf noktalara burada da dikkat edilmesi gerekir.
   2. Emzirme ile sarkan göğüsler için meme dikleştirme, boşalan küçülen göğüsler içinse silikon implant ile meme büyütme ameliyatı yapılır.
   3. Özellikle alınan kilolara bağlı yağlanmanın daha çok olduğu bel,sırt,basen vb. bölgelere liposuction uygulanır. Son dönemlerde popüler olan liposuction yöntemlerinden vaser liposuction sıklıkla tercih edilmektedir.

Ancak meme estetiği için emzirme döneminin bitmiş olması, karın estetiği içinse karın kasları ve rahim dokusunun toparlanmış olması gerekmektedir. Sizin için ameliyatınızın en uygun zamanını doktorunuz karar verecektir.
Sonuç olarak Mommy Makeover olarak adlandırılan bu süreçte doğum sonrası bayanlarımızda oluşan vücut deformasyonlarını kombine bir operasyon ile ortadan kaldırılıp annelik öncesi, döneme geri dönmesi sağlanabilir.