Memede Şekil Bozukluğu (Tüberöz Meme Rahatsızlığı) Nedir? Nasıl Düzeltilir?

memede şekil bozukluğu_4Memede şekil bozukluğu adını verdiğimiz tüberoz meme rahatsızlıkları diğer meme rahatsızlıklarına göre daha nadir görülmekle birlikte onarımı, düzeltilmesi daha zor ve daha uzun bir süre alan rahatsızlıklardır.

Memede Şekil Bozukluğu Nedir? Nasıl Düzeltilir?

Özellikle tüberöz memenin tarifi şu şekilde yapılabilir. Bir şelale akması gibi meme gelişim sürecinde memenin alt kısmının gelişmemesi ve memenin üst kısımda fırlak bir şekilde dışarıya doğru büyümesidir.


Burada meme ucunun ve kahverengi kısmınında çok büyüdüğü ve bu bölgede de bir şişlik ve kabarıklığın olduğunu izlemekteyiz.


Tüberöz meme rahatsızlıklarının evreleri

Tabi tüberöz meme rahatsızlıklarında evreleri vardır. Erken evredeki hastalarımızda görüntü farklılıkları ve şekil bozuklukları çok varis olmamakla birlikte özellikle ileri evredeki hastalarda ciddi derecede şekil bozuklukları, gelişim bozuklukları, memede çok farklı değişiklikler ve kötü görüntüler ortaya çıkabilmektedir.

Bu hastalarımıza tek seansta veya birkaç seansta seanslara bölerekte ameliyatlar yapılabilmektedir.

Alt kısım nasıl geliştirilebilir

memede şekil bozukluluğu_5Özellikle gelişmemiş olan alt kısmı yeniden geliştirebilmek amacıyla biz bu hastalara kombine yöntemler önermekteyiz. Özellikle bu kombinasyonların içinde memede doku genişletici balonlar, veya meme silikonları bunların yanında bu bölgelere yağ enjeksiyonları, eksik olan bölgedeki dokuların dışarıdan doku transferleriyle tamamlanması, derideki eksikliklerin yan bölgelerden kaydırılarak getirilen derilerle tamamlanması şeklinde farklı ameliyat kombinasyonlarıyla bu değişiklikler çok başarılı şekilde düzeltilebilmektedir.

Özellikle ergenlik çağından başlayarak bu hastalarımızın başvurduğu takdirde 17-18 yaş civarında başlayarak bu rahatsızlıklara cerrahi olarak müdahale ederek hastaların sosyal yaşamdan kopmaları engellenebilmektedir ve bu genç kızlarımızda tabi ki bu utanç şeklinde ortaya çıkmakta çoğunda.

Göğüslerini hiç kimseye gösterememektedirler. Bu şekilde uzman ehil kişilere başvurarak bunların tedavisini talep edebilirler ve kombine yöntemlerle bu rahatsızlıkların tedavisi başarılı bir şekilde mümkün olmaktadır.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=IFnNbj4k17M”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

1 Yorum

Bir cevap yazın