meme küçültme hangi durumlarda yapılır_4Meme küçültme ameliyatı özellikle günlük yaşamda ciddi problemler oluşturan meme büyüklüğü


Bu durumlardan kısaca şöyle bahsedilebilir. Sırt ve boyun ağrısı yapan kadınlarda özellikle devamlı sırt ve boyun ağrısı ve oturuş bozukluğu yapan durumlarda meme küçültme ameliyatı yapılmaktadır.


Meme küçültme ameliyatı gerektiren bazı durumlar.

meme küçültme hangi durumlarda yapılırBunun yanında memenin sarkık ve büyüklüğüne bağlı olarak meme altında terlemeler, kötü kokular, pişiklerin oluşması gibi nedenlerden de meme küçültme ameliyatları gerçekleştirilebilir.

Sütyen askısının çekmesine bağlı olarak omuzlarda bir oluk ve çok üzgün oluşması, üst beden ile alt bedenin uyum sağlamaması durumlar ve buna bağlı olarak bir kıyafet giyilememesi, kıyafetin yakışmaması gibi durumlardan dolayı da meme küçültme ameliyatlarını yapabilmekteyiz.

Bunların yanında meme büyüklüğünün kişide oluşturduğu ruhsal ve bedensel sorunlar da meme küçültme ameliyatlarının bir diğer nedenidir.

meme küçültme hangi durumlarda yapılır_5Memede ciddi ağrıların ortaya çıkması bir diğer meme küçültme yapmamızı gerektiren nedenlerden bir tanesidir.

Sosyal problemlerin çözülmesi ile ilgili olarak kişinin kendine güveni yerine gelir ve memeler daha dik daha diri ve üst bedeni alt bedenin daha uygun şekilde ortaya çıkmasına neden olur. Bu şekilde gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatlarından sonra kişiler sosyal yaşama daha iyi adapte olur.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın