Memede Şekil Bozukluğu(Asimetri) Düzeltilebilir mi?

Memede Şekil Bozukluğu(Asimetri) Düzeltilebilir mi?

Hastanın ileri yaşamında doğal bir yapıyla onarım sağladığı için doğal bir şekilde hasta yaşamını sürdürebilmektedir.

meme asimetrisi_4Meme asimetrileri günümüzde kadınların sıkça görülen problemlerinden bir tanesidir. İki meme arasında gözle görülür şekilde ciddi farklılıklar olan hastalarımızda bize başvurdukları zaman kendi istekleri ve taleplerini değerlendirip, kendisine tedavi yöntemleri önermekteyiz.


Özellikle bu hastalıkların kalıcı ve iyi bir şekilde tedavisi rahatlıkla mümkün olabilmektedir.


Burada seçilecek yöntem hastanın kendi talepleriyle koordineli olarak gitmektedir.

Büyük ve küçük olan iki taraflı asimetrik olan memelerde biz genellikle daha iyi sonucu alabileceğiniz yöntemleri tercih ediyoruz.

Yani eğer büyük olan taraftaki kısa güzel görünüyorsa o zaman o tarafın küçültülmesi, diğer tarafta çok küçükse o zaman o tarafın da büyütülmesi yöntemleri tercih etmekteyiz.

Burada söylemiş olduğum gibi hastalığa genel bakış şeklinde baktığımız zaman hastanın ihtiyacına göre hareket etmek altın standarttır ve aslolandır.

Eğer bir memede çok az miktarda küçüklük varsa diğer memede deformasyon ve şekil bozukluğu yoksa yağ enjeksiyonları gibi hastayı çok yormayan, vücudun belli bölgelerinde bir şekil bozukluğu oluşturmada değişik kanül dediğimiz şırıngalarla bu yağların alınıp memede eksik olan bölgelere enjekte edilmesiyle bu meme asimetrisi kolayca düzeltilebilmektedir.

Bunun yanında eğer büyüklük farkı çok bariz ise o zaman küçük olan tarafa silikonlar yerleştirilerek diğer tarafa da güzel görüntü elde etmek mümkün olabilmektedir.

Sonucun kalıcı olup olmaması tercih edilecek yönteme göre değişmektedir.

meme asimetrisi_5Özellikle kişinin vücudundan aldığımız yağ enjeksiyonları ile yaptığımız yöntemler tamamiyle kalıcı ve çok doğal sonuçlar vermekte.

Bu şekilde hasta ile karşılıklı mutabakat sağlanarak yapılacak ameliyatlarda uzun süreli kalıcı ve tekrar deforme olmayan sonuçlar elde edilebilmektedir. Tabii ki hastalarımızın yaşayacağı doğum hadiseleri, süt verme gibi etmenlerle bir takım değişiklikler ortaya çıkabilmektedir.

Ancak bunlar uzun dönemde bakıldığı zaman küçük müdahalelerle kolaylıkla düzeltilebilmektedir.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=u62zhA3hyVE”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın