liposuction yöntemi_4Liposuction yöntemi yani yağ emme yönteminden kadın veya erkek tüm bu işle ilgilenen ve vücudunda bölgesel olarak yağlanma olan kişiler faydalanabilirler.

Liposuction Yönteminden Kimler Yararlanabilir?

Biz genellikle liposuctionı ergenlik çağını geçirmiş kişilere uygulamaktayız. Çünkü ergenlik çağında vücudun yağ dengesinin tamamen oturmadığını izlemekteyiz.

Vücudun yağ dengesi yerine geldikten sonra yirmili yaşlardan sonra liposuction yapılabilir insanlara.


Ancak şöyle bir durumda var, liposuctionla fayda görecek kişileri net olarak belirlemek gerekir.


Aşırı derecede kilo alan kişiler ki bu vücut kitle indeksi ile ölçülmektedir.

liposuctiondan kimler yararlanırVücut kitle indeksinde morbit obez dediğimiz hasta grubuna liposuction ile kilo verdirme amaçlı bir işlem kesinlikle bilimsel değildir, bilimsel olarak yapılmamaktadır.

Bu işlem vücut ağırlığı normal veya normalin çok az özerinde olan insanlarda vücudunda bölgesel olarak yağ topaklanması, yağ birikmesi olmuş ise bu yöntemle vücudun yeniden şekillendirilmesi, vücut harmonisinin yeniden sağlanması elde edilebilir.

Liposuctionun asıl amacı budur. Bunu gözden kaçırmamak gerekir.

Liposuction kadın erkek her kişiye yapılabilir.

liposuction yöntemi_5Bir yaş kısıtlaması yoktur. Her yaştaki kişiye yapılır. Dediğim gibi yirmi yaşından sonra ve ileriye yönelik her yaştaki insana yapılabilmektedir.

Sadece liposuctiona dikkat edilmesi gereken şey vücutta mevcut olan ek bir hastalığın bulunup bulunmadığıdır. Ek hastalıklar için iyi bir inceleme yapmak gerekir ve liposuctiondan sonra meydana gelebilecek komplikasyonların önüme geçilmiş olur bu şekilde.

Özellikle diyabet hastaları, hipertansiyon hastaları, iskemik kalp dediğimiz kalpteki damar hastalıkları bulunan insanlarda ileri inceleme teknikleri ile bu işleme aday olup olamayacaklarının belirlenmesi gereklidir.

Hasta güvenliği liposuctionda çok önemlidir. İşin ehline ve uzmanına yaptırılan işlemlerde risk normal bir ameliyatın riskinden fazla olmamaktadır.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=eUTifvmx_9w”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın