liposuction yöntemi_4Liposuction, vücuttaki yağların şekillendirilmesinde kullanılan bir tekniktir. Bu tekniğin uygulanmasında değişik farklı yöntemler uygulanabilir.

Liposuction Yöntemi Nedir?


İnsanlar bunu biraz yanlış anlıyor günümüzde, kilo verme yöntemi olarak liposuctionu algılıyorlar.


Aslında liposuctionun aslı vücuttaki istenmeyen bölgelerdeki yağların vücuttan uzaklaştırılmasıdır.

liposuction yöntemi nedirBuda kanül dediğimiz ince uzun metal çubuklarımız vardır. Bu özel çubuklarla vücudumuzda açtığımız üç milimetrelik deliklerden girerek deri altındaki bu yağların emilmesi, aspilasyonu işlemidir ve bunlar bir kapta toplanabilir veya başka bölgelere transfer edilebilir.

Yağ transferi, yağ ile birlikte kök hücre transferi bu şekilde yapılmaktadır.

Liposuction da aslı olan şudur;

liposuction yöntemi_5Kişi ideal kilosunda olmalı ideal kilosunun hafif üstünde olan kişiler bazen liposuction adayı olabilirler. Adaylarımız liposuctionla birlikte vücudunda dengesiz olarak dağılmış olan yağların yeniden düzenli bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Bu işlem yapılırken özellikle bayanlarda ve erkeklerde farklı alanlarda uygulama yapılır. Kadınlarda daha çok basen bölgesi ve karın bölgesinde daha çok yapılırken, erkeklerde bel bölgesi ve jinekomasti dediğimiz erkeklerde meme büyümesi olan hastalarda yağ ağırlıklı bir meme büyümesi mevcutsa bunlara da liposuction işlemi ile bu bölgedeki yağın uzaklaştırılması sağlanabilir.

Alınan yağ daha sonradan çeşitli işlemlerden geçirilerek vücudumuzda yağ enjeksiyonu veya dolgu amacıyla da kullanılabilir.

Bu vücudumuzun kendi yağıdır. Vücuttan her seferinde bilimsel ölçütlere göre vücut ağırlığının yüzde beşinden fazla biz liposuction yapmayı tercih etmiyoruz.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=-nsr9RqvlqE”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın