liposuction sonrası kilo alınırmı_4Liposuction sonrasında kilo alınması pek tabii ki muhtemeldir. Çünkü liposuction ameliyatlarında alınan yağlar kilo almayı engellemeyi sebep olmamaktadır.

Liposuction Sonrası Kilo Alınır mı?

Liposuction ameliyatlarını hayatta bir devrim yapması gerekmektedir. Bu devrin nasıldır? Yeme alışkanlıklarının düzeltilmesi, sağlıklı beslenmenin sağlanması, hastanın günlük spor alışkanlıkların kazandırılması gereklidir.


Bunlar sağlanmadığı takdirde kötü yeme alışkanlıkları, akşam saatlerinden sonra yemek yemesi ile birlikte hastaların aynı şekilde kilo aldığını görmekteyiz.


Liposuction ameliyatı oldum, ben artık kilo almayacağım diye bir mantık söz konusu değildir.

Çünkü organizma devamlı değişen bir sistemdir ve bu dışarıdan gelen kalorilerin havaya uçması söz konusu değildir.

Burada önemli olan bir soru da şudur, liposuction da alınan bölgelerin dışında aşırı bir kilo alma ve şekil bozukluğu ortaya çıkar mı? Şimdi biz liposuction da kontur düzeltme işlemi yapmaktayız.

Bir bölgedeki tüm yağ dokusunu söküp alamamaktayız. Karın bölgesi liposuction yaptığımız zaman karın bölgesindeki yağı belli bir inceliğe getirebiliyoruz. Oradaki tüm yağı söküp almıyoruz.

Bu da ne demek oluyor? Geride o bölgede yağ hücreleri kaldığı için biz kilo aldığımız zaman o bölgeden de kilo almaya devam etmekteyiz ve yapılacak dengeli liposuctionlardan sonra kilo almalarda vücutta ciddi şekil bozuklukları ortaya çıkmamaktadır.

Hastalara en önemli tavsiyemiz aşırı düzeylerde kilo değişikliğine gitmeyin.

liposuction sonrası kilo alınırmı_5Yani bir hasta liposuction yaptırdı 15 kilo aldı. Bu hastada tabii ki şekil bozukluğu olacaktır. Vücutta ciddi bir yağlanma ortaya çıkacaktır.

Ama 5 kilo alıp 5 kilo verme aşamasında baktığımız zaman liposuctionlardan sonra vücutta ciddi şekil bozukluğu ve deformiteler oluşmamaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın