Liposuction ile yağ nasıl alınır?

liposuction ile yağ alımı_4Vaser liposuction ile yağ kanül adını verdiğimiz özel enstrümanlarla alınmaktadır. Bu işlem bölgenin büyüklüğüne göre yapılacak alanın miktarına göre genel anestezi veya sedasyonla birlikte lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.


Yapılacak alanımız küçük ise mesela örneğin; sadece basen bölgeleri veya sadece karın bölgeleri.


Bu durumda lokal anestezi ve eşlinde hafif sedasyon dediğimiz bir sakinleştirici ile birlikte bu işlem uygulanabilmektedir.

liposuction ile yağ nasıl alınırAncak daha çok bölgeye yapılacak liposuctionlarda genel anesteziyi tercih etmekteyiz. Deride açılan 3 milimetrelik delikten kanül dediğimiz uzun çubuklarla bölgeye girilerek yağ hücrelerinin çekilmesi işlemi yapılır.

Ancak bu işlem yapılmadan önce bölgedeki yağ hücrelerinin bir sıvı verilerek şişirilmesi bölgedeki kan damarlarının büzüşmesi ile yağ embolisi dediğimiz liposuction da en korktuğumuz komplikasyonlardan bir tanesi olan yağ embolisinin önüne geçilebilmektedir.

Özellikle usulüne uygun şekilde yapılan liposuction da yani yağ hücrelerinin şişirilerek ondan sonra vücuttan dışarıya çekilmesi işleminde normal ameliyatslardan daha fazla bir risk yoktur, uygun olarak yapılan liposuctionda.

Uygun kişilerce, plastik cerrahlarac yapılan liposuctionlarda bir problem ortaya çıkmaz.

Özellikle vücuttaki protein dengesi de çok önemlidir.

liposuction ile yağ alımı_5Ameliyat öncesinden yapılan işlemler ve tahliller de ameliyat esnasında ortaya çıkabilecek problemleri minimale indirmek için bizim için çok önemlidir. Liposuction da uygulanan teknikler fark etmektedir.

Özellikle günümüzde lazer lipo veya ultrasonik liposuction denilen tekniklerde ortaya atılmıştır ancak bunların birbirine karşı üstünlüğü daha kanıtlanmamıştır.

Bu yöntemler ek tedavi yöntemleri olarak uygulanabilmekle birlikte geleneksel olarak uyguladığımız geleneksel olarak kırk elli yıldır uygulanan liposuction yöntemi de istediğimiz sonucu elde etmek için bize yardımcı olabilen bir tekniktir.

Ameliyat sonrasında hastalarımız yaklaşık bir buçuk ay süren bir korse dönemi geçirirler. Korsede gevşemiş olan ve altındaki yağ dokusu çekilmiş olan derinin yeniden yerine yapışması ve orada kalan yağ hücrelerinin düzenli olarak dağılması için baskılı bir korse işlemi uygulanmaktadır ve bu işlem her liposuctiondan sonra yapılmaktadır.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2VUL0xQozmw”]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın