Estetik Ameliyat ile Yapılan Göğüs Doğal Görünür mü?

estetik ameliyat_4Meme kanseri sonrasında memenin ister tamamı alırsın, ister bir kısmı alırsın yapılacak onarım ameliyatlarındaki temel amacımız diğer alınmayan göğüs ile birebir simetrik göğüs oluşturmak.

Estetik Ameliyat ile Yapılan Göğüs Doğal Görünür mü?

Buradaki amaç çerçevesinde hastaya en uygun teknik ve yöntem seçilir. Meme kanseri tedavisinde onarım iki temel şekilde yapılmaktadır.

Bir tanesi erken onarım, bir tanesi de geç onarım. Kanser ameliyatı ile eş zamanlı olarak hastaya yapılan işlemin adı erken onlarındır.


Ancak hastada daha ileri bir hastalık varsa bu hastadan hastaya değişir, bunu genellemek mümkün değildir.


Kişisel bazda değerlendirmek gerekir.

Erken dönemde onarımı uygun değilse o zaman hastanın göğsü alınır hasta tedavilerini tamamlar ki bu tedaviler radyoterapi kemoterapi olabilir.

Hastanın tedavileri bittikten sonra hastaya kalıcı bir göğüs onarımı tekrar yapılır. Buna da geç onarım adı verilmektedir. Bizim amacımız hastaya doğal bir görüş oluşturmak.

İster kendi vücudundan yapalım, ister dışarıdan bir silikon kullanarak yapalım, balon yöntemini kullanalım dokuları şişirelim, daha sonra o balonu bir silikonla değiştirelim, değişik teknikler kullanılarak yapılan tüm onarım işlemlerinin sonucunda hastaya gerçekten doğal görünebilen bikini ile kullanılabilen, hastanın günlük yaşamında sanki kendi göğsüymüş şeklinde benimseyebileceği bir göğüs oluşturmaya çalışıyoruz zaten biz.

Burada önemli olan şu. Gerçekten bu işte tecrübeli doktor kendimizi emanet etmenizi öneriyorum.

Doktorlarımızın hepsi çok iyi düzeyde kendilerini eğitiyorlar.

estetik ameliyat_5Dünyada bu iş çok artmış durumda ve göğüs onarım ameliyatı her yaşta yapılabilir. Yani ben artık ileri bir yaşa geldim bu işi yaptırmayacağım demek doğru değil gerçekten her yaştaki hastaya bu işlemi çok rahatlıkla uygulayabiliyoruz.

Artık 70 yaşından sonra bile bu işlemler uygulanabiliyor. Bundan dolayı doğallığından yana hiçbir şüphe olmaması gerekir. Hastalarımız rahatlıkla bu işlemi yaptırabilirler.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=OuAGjBH-314″]

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın