İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Olunur mu?

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

karın germe_4Daha önce karın germe geçirmiş bir hastamız eğer gebe kalırsa karnında yeniden çatlaklar oluşabilmektedir. Bundan dolayı ikinci karın germe ameliyatları yapılabilmektedir. Ancak bu ameliyatta biraz daha farklı tekniklerle yapılabilmektedir.

Normal standart karın germe ameliyatında göbek altından çıkarılırken doku, bu ameliyatlarda göbek deliğinin çıktığı yerde korunabilmektedir. Bu şekilde yapılan ameliyatlardan sonra ikinci ameliyatın iyi olması kesinlikle kişinin doku kalitesine, buradaki dokulardaki çatlama miktarını seviyesine bağlı olarak değişebilmektedir.

Karın germe ameliyatlarından sonra ikinci karın germe ameliyatının yapılması hastanın genellikle tercihine bırakılan bir konudur.


Çünkü bu ikinci karın germe ameliyatları bölgeye bağlı olarak biraz daha uzun ve biraz daha teknik olarak zor ameliyattır.


Tecrübeli hekimler tarafından yapıldığı takdirde hiçbir risk taşımamakta

ikinci kere karın germe ameliyatıİyileşme dönemi de çok uzun olmamaktadır. Zaten bu ameliyatı geçirmiş hastalar bu konuda tecrübeli oldukları için ameliyat sonrası süreçte de çok kolay bir şekilde nekaat dönemini geçirmekte ve iyi bir şekilde iyileşebilmektedirler.

Genellikle karın germe ameliyatı geçiren kişilerde bel bölgesinde yağlanma olmaktadır ve bu yağlanmaya da aynı seansta müdahale etmek mümkündür.

Bu yağlanma ile ilgili o bölgelere liposuction yapılabilmekte ve hastanın vücut harmonisinin daha iyi sağlanması ortaya konulabilmektedir. Karın germenin yanında daha küçük çaplı diğer ameliyatlar yapılabilmektedir.

Bunlar neler olabilir.

karın germe_5Mesela burun estetiği, meme büyütme ameliyatları, basen bölgesine, sırt bölgesine, kol bölgesinde yapılabilecek liposuction ameliyatları, göz kapağı ameliyatları, yüze yağ enjeksiyonu ameliyatları gibi daha küçük müdahalelerle kombine hale getirebilmektedir.

Tek seansta hastanın daha fazla miktarda ameliyattan fayda görmesi sağlamaktadır.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın