burun ameliyatı_4Günümüzde gelişmiş olan teknoloji sağlığa da uygulanmıştır. Artık burun estetiği önce çekmiş olduğumuz 3 boyutlu fotoğraflarla aynı anda farklı makinalardan çekilen, aynı anda çekilen görüntülerin üst üste bindirilmesi ile biz artık üç boyutlu görüntüler elde edebilmekteyiz.

Burun Ameliyatı Öncesi Sonucu Görebilmek Mümkün mü?

Bu özel cihazlar ve makinalarda, özellikle özel bir yazılımla bunların birleştirilmesi ve hastaya takdim edilmesi mümkün olmaktadır.


Getirildiği Tridi Vectra adını verdiğimiz özel cihazlarla hastaya çekilen bu üç boyutlu görüntüler üzerinde ince çalışmalar yaparak hasta ile eşzamanlı olarak bu ameliyat sonrasında ki görüntüye karar verilebilmektedir.


Tabii ki burada doktorun yönlendirmesi çok önemlidir.

burun ameliyatı öncesiHastanın bazı istekleri (burun ameliyatı ile ilgili özellikle) olabilmektedir. Hastalarımızın normal dışındaki istekleri doktor tarafından bunların neden olmaması gerektiği anlatılmalıdır ve görüntü üzerinde bu işlemler yapıldığı takdirde hastanın anormal görüntüleri de hastaya gösterilmelidir bu şekilde hastanın ikna edilmesi çok daha kolay olmaktadır.

Çünkü hasta üç boyutlu görüntüsü üzerinde kendi isteklerinin yapılması sonrasında nasıl istenmeyen görüntülerin ortaya çıkabileceğine görmektedirler.

Bu şekilde bu görüntüleme yöntemleri bizi çok fayda sağlamaktadır.

burun ameliyatı_5Hastalarla ortak bir noktada buluşmak çok daha kolay olmaktadır.

Tabi bunların yanında yapılamayacak ameliyatla ortaya konulamayacak sonuçlarında hastaya gösterilmemesi gerekir ve bu şekilde de hasta ile yapılabilecek sonuçlar üzerinde mutabakat sağlanarak hastanın en iyi faydayı görmesi, aklındaki soru işaretlerinin gitmesi ve hastanın mutlu bir şekilde doktorun yanında ayrılması bu cihazlar sayesinde çok daha kolay olabilmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın