insanlar neden estetik yaptırır_4Estetik operasyonlar 100 yılı aşkın bir süredir yapılmaktadır. Çok geriye gidecek olursak kadınlar bitki köklerini kullanarak kendilerinin yüzlerini boyayarak gözlerini boyayarak makyaj yapmaya başlamışlardır. Bu da kadınların bakımlı olma isteği gibi içgüdüsel ve yaratılış itibari ile yaptıkları birtakım alışkanlıklara dönüşen bir durumdur.

İnsanlar Neden Estetik Yaptırır ?

Estetik de bir yerde görünüm açısından bakımlı hissetmenin bir yoludur. Kadınlar diye bahsetmemizin sebebi de estetiğe başvuran bireylerin oransal olarak büyük kısmı kadınlardır. Tabi ki erkekler de başvurmaktadır, erkekler de estetik operasyonları tercih edebilmektedir.

Estetik operasyonu tercih etmenin iki temel sebebi bulunmaktadır.


Birinci sebep sağlık problemleri nedeniyle yapılan estetik operasyonlardır. Örneğin kişinin kaza sonucu bazı organlarının işlevlerini kaybetmesi gibi nedenlerden ötürü estetiğe başvurması, ağır bir hastalık sonucu aynı durumun yaşanması veya sağlığını tehdit edecek şekilde kişinin bazı estetik olmayan bölgelere sahip olması gibi sebepler kişinin sağlık nedeniyle estetik operasyona başvurmasıdır.

Bu sebepler hekimler tarafından iyice araştırılarak kişiye en uygun şekilde estetik operasyonların uygulanması sağlanmaktadır. Çünkü Hastanın konforu, sağlığı her şeyden önemlidir. Bir diğer temel sebep de görüntünün estetik olmasıdır.

Kişiler yüzünde veya vücudunda beğenmedikleri, gördüklerinde mutsuz oldukları, psikolojik olarak kötü etkilendikleri bölgelere sahip olabilmektedir. Bunun sonucunda da estetik operasyonlara başvurmaktadırlar.

Estetik operasyonlar sayesinde kişiler istedikleri, mutlu hissettikleri görüntüye rahatça kavuşabilmektedirler. Kişiler bu iki temel sebepten dolayı genellikle estetik ameliyatlar yaptırmaktadırlar.

Kişinin iyi hissetmesi günlük hayatına katkısı var mıdır?

insanlar neden estetik yaptırır_4Kişinin iyi hissetmesi, mutlu olması, kendini sevmesi günlük hayatına da olumlu bir biçimde yansımaktadır. Sonuç olarak herkesin kendini iyi, mutlu, güzel hissettiği şekilde olması önemlidir.

Gerek iş hayatı, gerek aile hayatı her ortamda kişinin pozitif olması, kendini sevmesi, özgüvenli olması çevresini de olumlu etkileyerek sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayabilmektedir. Her zaman en önemlisi hastanın mutlu olması ve iyi hissetmesidir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

Bir cevap yazın