Estetik operasyonlar nasıl yapılır ? | Doç. Dr. Erdem GÜVEN | Jinekomasti | Göğüs Büyütme | Karın Germe

Estetik operasyonlar nasıl yapılır ?

estetik operasyon nasıl yapılır_4Estetik operasyonlar bölgelere göre oldukça farklılıklar gösteren bir biçimde yapılan operasyonlardır.

Öncelikle ilk adım hasta ile doktorun frekanslarının tutması yani hastanın doktoruna güvenmesi adımıdır. Hasta doktoru ile iyi bir iletişime sahip olmalı, doktoru ile her durumu konuşabilmelidir.

Doktorun da hastaya güven vermesi önemli unsurlardır. Hasta doktor arası uyum sağlamak en önemli ve estetik operasyonun en dikkat edilmesi gereken parçasıdır.


Hasta doktor ilişkisi olumlu yönde sağlandığı takdirde sıra estetik operasyonun hangi bölgeye ve nasıl yapılacağına gelmektedir.


Bölgenin belirlenmesi

İkinci önemli adım bölgenin belirlenmesi ve kullanılacak yöntemin belirlenmesidir. Hastanın tüm tetkikleri yapıldıktan sonra kesin operasyona karar verilerek hastanın hangi yöntemlerle ameliyat edileceğine karar verilmektedir.

Bunu doktorun hasta ile paylaşması da oldukça önemlidir. Diğer bir adım ise bu yöntem kullanıldıktan sonra hastanın nasıl bir görüntüye kavuşacağıdır.

Artık günümüzde kişinin ameliyat edilecek bölgesi birçok program sayesinde çizilerek gösterilebilmektedir. Bunun üzerine operasyondan sonraki hali de yine aynı yöntemlerle hastaya gösterilmektedir.

Hastaya hem sağlık hem de görüntü açısından en çok yakışan şekliyle estetik operasyona başlanmalıdır.

Bu aşama da geçildikten sonra hastanın ameliyat ortamından hastaya uygulanacak anestezi türüne kadar hastaya bilgi verilmesi gerekmektedir.

Estetik operasyonlarda hasta ve doktor ilişkisi

estetik operasyon nasıl yapılır_5Estetik operasyonlarda en büyük ve en önemli bölüm hasta-doktor ilişkisidir. Hasta ve doktor uyumlu olduğu sürece her adım başarı ile sonuçlanacaktır. İnsanlar estetik operasyona karar verdiklerinde bunu tüm sebepleri ile doktoruyla paylaşmaları oldukça önemlidir.

Doktorlar da bu paylaşımlar ışığında bir yol izleyerek hasta için en iyi en doğru yollara başvurmaktadırlar.

Estetik operasyonların öncesi ve sonrası olmak üzere her aşaması büyük bir süreçtir. Bu süreç sonunda hastanın memnuniyeti ve kendini iyi hissetmesi en önemli durumdur.

Çünkü asıl amaç hastanın sağlığına kavuşması ve hastanın görüntüsü ile mutlu ve iyi hissetmesidir. Tüm bunlar sağlandığında oldukça başarılı estetik operasyon yapılmış olmaktadır.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

İletişim formunu doldurun ve hemen size ulaşalım. Avantajları kaçırmayın.

Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.