Erkeklerde Jinekomasti için Nasıl Bir Ameliyat Yapılır?

erkekte meme küçültme_4Erkelerde jinekomasti ameliyatı altta yatan enden bağlı olarak iki farklı şekilde yapılabilir. Bir tanesi meme ucunu keserek yapılan yöntemler ikincisi de meme ucunu hiç kesmeden iki milimetrelik küçük bir delikten girerek yapılan liposuction.

Şimdi buna karar verebilmek için memenin büyümesine neden olan altta yatan nedenin tam olarak ortaya çıkarılması gerekir. Buda basit bir ultrasonla olmakta. Ultrasonla görüntüleme yöntemiyle memenin yağdan mı oluştuğu yoksa meme dokusundan mı oluştuğu çok rahat olarak birbirinden ayrılabilmekte.


Bunu ayırt ettikten sonra eğer yağ ağırlıklı bir büyüme önümüzdeyse buna iki milimetrelik deliklerden girerek liposuction işlemini gerçekleştiriyoruz ve bunun sonucunda altını boşalttığımız deride büyüme olan kısmın yağını emdiğimiz zaman dışarıya çektiğimiz zaman o gelip göğüs duvarına yapışıyor o doku ve tamamıyla buradaki büyüklü, dışarıya olan çıkıklık tamamıyla çözülmüş oluyor.


İkinci bir yöntem keserek cerrahi yöntemi.

Erkeklerde meme küçültme için nasıl bir ameliyat yapılırMeme dokusu ağırlıklı meme büyümesi varsa o dokunun oradan çıkarılması lazım. Liposuction ile onu oradan çıkarmak çok mümkün olmuyor. O zaman meme ucunu koyu olan bölgesinin altından üş dört santimlik bir bölgeden keserek giriyoruz.

O meme dokusunun fazlasını çıkartıyoruz. Tabi ki bunun ehil ellerde yapılması lazım. Tecrübeli plastik cerrahlar tarafından yapılması lazım. Oradaki 4 santimlik yer, 3 santimlik yer çok basit bir şekilde içerden dikişle orası birleştirilerek bu iş çok rahat bir şekilde çözülüyor.

Ameliyattan sonra çok basit hasta lokal anestezi ile bu işlemi olabilir. Eğer ki bir rahatsızlık duyarsa o zaman bir sedasyon dediğimiz sakinleştirme ekleyebiliyoruz işleme. Bunlara da katlanamayacak olan hassas hastalarımız genel anestezi altında olabilir.

Günübirlik bir işlem olarak değerlendiriyoruz biz bunu.

Ertesi gün hastamız istirahat ediyor, üçüncü gün işine gücüne ve sosyal yaşamına çok rahatlıkla dönebiliyor.

erkekte meme küçültme_5Bizim için göğüs kafesini içine müdahale edilmediği için deri altında yaptığımız işlemlerin tamamı olduğundan dolayı basit bir işlem.

Ciddi bir ağrı oluşturmuyor hastamızda. İki üç günlük bir istirahat süresi sonucunda tamamıyla normal hayatına dönebileceği bir işlem olarak görüyoruz. Tabi ki hastalarımızın şunu tam olarak bilmesi gerekiyor; bu işlemin ehil ellerde yapılması ile işlem çok basit hala gelebilir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın