Burun Kemiklerini Kırmadan Burun Estetiği Olur mu? Ameliyattan Sonra Tampon Konulur mu?

burun kemiği_4Günümüzde burun estetiği ameliyatları kırmadan yapılabilmektedir. Ancak bu özel hasta grubunda mümkün olabilmektedir.

Kırma işlemi burun kemiğindeki eğriliklerin düzeltilmesi anlamında kullanılmaktadır. Günümüzde çok fazla kırmayı tercih etmiyoruz artık. Çünkü törpülerle artık işlem yapıyoruz.


Burnumuzdaki fazla olan bölgelerin törpülerle alınması, özel testereler ile düzeltilmesi ve bu şekildeki ameliyatlarında daha az travmatize ederek hastanın ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırmaktayız.


Ameliyat sonrasındaki kanamalar, şişlikler ve morluklar da bu yöntemlerledaha azolabilmektedir.

burun estetiğiAmeliyattan sonra işe dönüş süreci üç dört günden başlayarak bir haftaya kadar uzayabilmektedir.

Burnundaki bu dışındaki atel dediğimiz özel plaka ile işe gidebilen hastalarımızın üçüncü dördüncü günde İşe gidebildiği gibi, bunlarla gitmek istemeyen hastalarımız bir haftadan itibaren işlerine dönebilmektedirler.

Bunların dışında ameliyattan sonraki önemli bir süreçte burnun içindeki salgılardır. Burnun içindeki salgılar artık bu az travmatize yöntemlerle çok daha az olabilmekte. Özel burun yıkama salgıları ve özel jellerle ameliyattan sonraki dönem çok rahat bir şekilde atlatılabilmektedir.

Artık ameliyatlarımızda tampon kullanmamaktayız.

burun kemiği_5Modern rinoplastide, modern estetik ameliyatlarında, bazı hastalarımıza hiç tampon kllanmadığımız gibi burnun içinde eğrilik olan ve burnun içindeki eğriliğin düzeltildiği hastalarda da özel silikon splint adını verdiğimiz silikon plakalar kullanmaktayız.

Bunlar da 2 3 gün sonra o bölgeden alınmaktadırlar. Bu plakaların özelliği şudur; ameliyatın hemen ertesinde nefes almayı sağlamaktadırlar. Eskisi gibi artık burun içine tamponlar sıkıştırılmaz, hastanın rahatsızlığın önüne geçilmektedir.

Bu şekilde modern konseptlerle yapılan burun ameliyatı sonrasında hastalarımız hızlı bir şekilde işine gücüne. Günlük hayatına dönebilmektedir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın