Burun Estetiği Sonrası Rahat Nefes Almak

burun estetiği sonrası_4Burun estetiği ameliyatları fonksiyonel nefes alma ile birlikte yapılmadığı takdirde başarılı olarak kabul edilemez ameliyatlardır.


Çünkü burun öncelikli olarak nefes almamızı, koku duymamızı sağlayan bir organdır.


Sadece estetik görüntüden ibaret değildir.

burun estetiği sonrasıBu bilinçle yapılan ameliyatlarda burnun fonksiyonunun da, estetiğinin de aynı şekilde terazinin kefeleri de aynı şekilde tedavi edilmesine getirmektedir.

Plastik cerrahi konseptinde özellikle burnun içindeki dokulara hakim olmayan bir ameliyatla, ameliyat sonrasında tıkanıklıklar, ameliyat sonrasında nefes alma zorlukları ortaya çıkabilmektedir.

Özellikle burnundan nefes alması iyi olan hastanın ameliyattan sonra daha da iyi nefes alması sağlanmalıdır ve burnunda ortaya çıkabilecek küçülmelerden sonra nefes almada da azalma söz konusu olabileceği dikkate alınarak burun içindeki eğriliklerin düzeltilmesi, burun içindeki büyümüş olan etlerinin küçültülmesi de muhakkak sağlanmalıdır.

Ameliyat fonksiyonel ve estetik aynı yan yana iki ayrı şeritte yan yana gitmesi gereken bir ameliyattır ve plastik cerrahide de rahatlıkla yapılabilmektedir. Hastalarımızın aklına plastik cerrahlar nefes fonksiyonlarımı açamaz gibi bir soru gelebilir.

Ancak burun estetiği ameliyatlarında burnun içi ve dışı bir bütündür.

burun estetiği sonrası_5Bunları birbirinden ayıramayız ve burnun içine yapılacak müdahalelere de hakim olmayan bir Plastik Cerrah Sadece bunun dışını yaparak ameliyatı sonuçlandır.

Ama bundan dolayı eğitim sürecinde bunun içine yapılacak tüm işlemler detaylarıyla öğrenmekte ve ameliyatta da uygulanmaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman burun estetiği yapmaya muktedir olan bir plastik cerrah fonksiyonunu da bunun yanında düzeltebilecektir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Hastalarımız hakkında yazıyoruz.

Bir cevap yazın