[yasr_visitor_votes size=”large”]

Ameliyatsız Vucüt Şekillendirme

-Hastalarınız sizden genelde hangi tür yöntemleri talep ediyor?

Hastalarımızın çoğu aslında vücutlarında küçük değişiklikler istiyor. Radikal değişimler isteyenler fazla değil. Bu durum ABD de yapılan araştırmalarla paralellik gösteriyor. Hastaların %79’u küçük değişikliklerin yeterli olduğunu, ameliyat dışı çözümleri yeğlediklerini ortaya koyuyor. Kişiler iyileşme süresi gerektirmeyen, sosyal ve iş yaşamından uzak kalmadan sorunlarının çözümünü istiyorlar.

–Coolsculpting (ZELTİQ) ne demektir?

CoolSculpting; cerrahi müdahale gerektirmeden kas üstü yağ tabakasının %30-%40 oranında azalmasını sağlayan, FDA onaylı bir bölgesel incelme yöntemidir.

ZELTİQ ile yapılan Coolsculpting; yağ dokusundaki yağ hücrelerinin soğutularak apoptoza uğratılması (yağ hücrelerinin kırılması) ve fagositoz ile lenf sistemince vücuttan atılmasıdır.

-Zeltiq ( coolsculpting) neden tercih ediliyor?

Bölgesel yağ fazlalığından şikayeti olan ve anestezi gerektiren cerrahi bir operasyona henüz hazır olmayan kişiler, işlem sonrasında derhal günlük yaşamlarına dönmek, iyileşmek için yatmak istememektedirler. Bu durumda Zeltiq etkili ve tercih edilen bir yöntem olarak öne çıkmakta ve tercih edilmektedir.

–Zeltiq nasıl etki ediyor?

Yağ hücreleri soğuğa diğer hücrelerden daha fazla duyarlıdır, Kontrollü doku soğutma sırasında deri, bağ ve kas dokularına zarar verilmeden ve sinir hücreleri etkilenmeden sadece yağ hücreleri hedef seçilir (selective cryolipolysis). Apoptoza uğrayan yağ hücreleri çözünmeye başlar ve 2-4 ayda doğal infalamasyonla ciltte herhangi bir gevşeme ve dokuda herhangi bir düzensizlik olmadan (homojen) yağ katmanı % 30-40 incelme olur.

-Zeltiq uygulama sonrası kan yağ ve kolesterol değerlerinde değişiklik olur mu?


Vücut şekillendirme, Kırılan yağ hücreleri çözünmeye başladığında Lenf sistemi ile vücut dışına atılır  ve kan kolesterol ve trigliserid değerlerinde herhangi bir olumsuz değişim olmaz.

-Coolscupting uygulamalarının bilinen bir yan etkisi var mıdır? Hangi yaş grubuna uygundur ?

Coolsculpting uygulamasının herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. 18 yaş üstü hamile olmayan kadınlar ve 18 yaş üstü tüm erkeklere uygulanabilir

–Zeltiq uygulama sonuçları ne zaman görülür ?

Sonuçlar ikinci haftadan sonra görülmeye başlar ve dördüncü ayın sonunda bölgesel yağ kitlesinde %20-40 arasında incelmeler görülmektedir. Bu bölgesel incelme Kilo vermeden bağımsız olarak gerçekleşmektedir.

-Coolscupting hangi bölgelere uygulanabilir?

 • Alt ve üst karına
 • Sırt bölgesinde sütyen altı yağ birikimleri
 • Bel bölgesinde her iki yana (love handel)
 • Bacak içleri
 • Basen bölgesi
 • Diz kapağı iç bölgesi
 • Erkekte göğüsler
 • Erkek ve kadın gıdı–çene altı yağlanmaları
 • Kolların önde göğüse ve arkada sırta birleştiği bölge yağlanmaları
 • Kolların yağlı birikimleri
Yazar: Doç. Dr. Erdem Güven
Nous écrivons à propos de nos patients.

4 yorum

 • Ameliyatsız Vücut Şekillendirme | edoktorTV

  […] hissedilen ağrı öncelikle prosedürün kendisinde yaşanmaktadır. Resmi ameliyatsız vücut şekillendirme web sitesine göre şirket, işlem sırasında kullanılan donma aplikatöründen gelen soğuma […]

 • kadriye

  merhaba ameliyatsız vücut şekillendirme derken bende doğum çatlakları oluştu ve tekrar çocuk yapmayı düşünüyorum. Bundan dolayıda şimdi ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız vücut şekillendirme ile bu doğum çatlaklarından kurtulmam mümkün mü.

  • Doç. Dr. Erdem Güven

   kadrye hanım ameliyatsız vücut şekllendirme ve doğum çatlakları ile ilgili bilgiler size gönderildi. Tekrar doğum yaptığınızda tabiki vücudunuz bundan etkilenecektir.

 • Ahmet Çalık

  Her zamanki gibi mükemmelsiniz hocam. Allah utandırmasın. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın