Vaser Liposuction-Yağ Aldırma

LİPOSUCTİON NEDİR ?

Liposuction, yağların emilmesi işlemidir.İnsanların gelişim süresi boyunca yağ hücreleri sayısında da artış gözlenir.Bu süreç tamamlandığında ise yağ hücreleri sayısı sabit kalırken kilo almak ile yağ hücre hacimlerinde bir artış gözlenir.Liposuction sayesinde ,egzersiz ve diyete rağmen vücudumuzun belirli bölgelerinde kalan dirençli yağ hücrelerinin azaltılması ve içindeki yağların emilmesi sağlanır.Hiç bir zaman obezite tedavisinde yani kilo verme yöntemi olarak kullanılmaz.Bölgesel bir şekillendirme ile vücut hatlarının istenilen güzelliğe kavuşmasına yardımcı bir işlemdir.

LİPOSUCTİON NASIL YAPILIR?

Doktor ve hastanın ortaklaşa alınan kararı ile hastane koşullarında herhangi bir cerrahi girişim ve anestezi açısından risk teşkil etmeyen kişilere lokal yada genel anestezi altında yapılır. İşlem yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve sayısına göre ameliyat süresi değişebilir.Liposuction yapılacak bölge için 3-5 mm. kadar küçük delikler açılır.Bu deliklerden sokulan ince kanüller yardımı ile yağ emme işlemi gerçekleştirilir.

LİPOSUCTİON SONRASI

Operasyon sonrası uygulama yapılan bölge için özel korseler tercih edilir. 4-6 hafta kullanılması önerilen özel korselerle vücudun şeklini koruması ve işlem sonrası oluşacak ödemin minimumda kalması sağlanır.Hasta aynı gün yada ertesi gün hastaneden taburcu edilir. Kısa sürede de günlük hayatına geri dönebilir.İlerleyen haftalarda liposuction yapılan bölgeye kan ve lenf akımını artırıcı , cildi sıkılaştırıcı destek uygulamalar da uygulanırsa sonuçlar daha da mükemmelleşir.

NEDEN VASER LİPOSUCTİON ?

Günümüze kadar çok farklı liposuction çeşitleri uygulanmıştır .Vaser liposuction yani ultrasonik liposuction bu yöntemlerden bir tanesidir. Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri ilaç kurumu FDA tarafından da onaylanan Vaser liposuction diğer yağ alma tekniklerinin önüne geçmiştir. Vaser cihazı; ileri teknoloji ile ultrasonik ses dalgalarını kullanarak ince kanüller ile bölgesel yağ tabakalarını parçalar ve parçaladığı bu yağ tabakasını emerek vücuttan uzaklaştırır. Daha çok yağ dokusuna etkili olup damar,sinir,kas ve bağ dokuya zarar vermeyen gelişmiş bir liposuction yöntemidir.Bu sayede homojen olarak yağları emer .O sebepten dolayı da işlem sonrası çukurluklar beklenmez.Damar sinir kas ve bağ dokuya zarar vermeyeceği içinde hem iyileşme süreci hızlı ve kolay olur hemde mükemmel sonuçlara ulaşılabilir.

DOÇ. DR. ERDEM GÜVEN
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Comments (5)

  1. Vaser liposuction hakkındaki yazınızı çok güzel anlatmışsınız. Bende ameliyat olmayı planlıyorum. Size çok Teşekkür ederim.

  2. Merhaba Erdem Güven bey ben vaser liposuction ve göğüs büyütme ameliyatlarını tek seferde yaptırmak şstiyorum. Hastanede kaç gün kalmam gerekir ve aşırı ameliyat sonrasınaşırınağrım olur mu? Bloklarda göğüs büyütme ameliyatı sonrası ağrıların gazla olabileceği yazıyor.

Leave your thought