Meme Küçültme

Meme Küçültme İşlemi Sayesinde Meme Nasıl Bir Görüntüye Kavuşur?

6 Views0 Comment

Meme küçültme ameliyatlarındaki hedef memedeki fazla dokuları çıkararak memeyi hacim olarak küçültmektir.

Sağlığın yanı sıra estetik bir operasyon olduğundan dolayı da plastik cerrahları memenin dik olması ve toparlanmasını da amaçlamaktadırlar. Bu toparlanma ve dikleşme de memenin hacminin küçülmesinin ardından meme ucunun aşağıda ve sarkık bir görüntü vermesinden dolayı yukarıya alınarak sağlanmaktadır.

Memenin orta bölgesinden gereksiz ve fazla olan dokular çıkarıldığında yanlara doğru genişlemiş olan meme yanlardan içe doğru toplanarak istenilen görüntüyü verecektir.


Meme küçültme operasyonlarında oluşan dikleştirme ve toparlanma durumları da memenin hacminin küçülmesi ve estetik cerrahların bu konuya müdahaleleri ile gerçekleşmektedir.


Tabi her meme küçültme operasyonu sonucunda aynı oranda dikleşme ve toparlanma olmamaktadır.

Bu durum memenin boyutuna, memeden çıkarılacak doku miktarına göre değişim gösterebilmektedir. Memesinin boyutu çok büyük olan hastalarda da dikleşme ve toparlanma kolaylıkla meydana gelebilmektedir.

Bu durumu genellemek çok da mümkün değildir. Meme küçültme ameliyatı hastaya birçok konuda kolaylık sağlamaktadır. Hastalar meme küçültme operasyonu sayesinde işlerini yapmada oldukça rahatlamaktadırlar.

Yeteri kadar eğilip kolaylıkla kalkabilmektedirler. Hasta tüm fonksiyonlarını rahatlıkla kullanabilmektedir. Meme küçültme estetiği sayesinde hastanın meme altında meydana gelecek olan kızarıklıklar, irritasyonlar, koku oluşumu veya birçok deri hastalığının önüne geçilmektedir.

estetik_2
meme küçültme_1
meme küçültme_2
meme küçültme_3
meme küçültme_4

Meme küçültme ameliyatı başta sağlık açısından olmak üzere oldukça önemli ve hastayı sağlığına kavuşturan bir ameliyattır.

Hasta meme küçültme ameliyatı ile birlikte yaşamına güzel bir kolaylık sağlamış ve daha kaliteli, daha mutlu, daha memnun bir yaşam sürdürebilmektedir.

Her estetik operasyonda da olduğu gibi hastanın memnuniyeti ve istekleri her şeyden önce gelmektedir. Hastanın olumlu olması ve iyi hissetmesi ameliyatın başarısını pozitif yönde çok fazla etkileyen en önemli durumdur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought