Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne Olur?

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ne Olur?

5 Views0 Comment

Meme küçültme ameliyatlarında farklı çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu teknikler sayesinde ameliyat sonrası hissizlik, şekil bozukluğu gibi herhangi bir sorun kalmamaktadır.

Meme küçültme ameliyatı esnasında özellikle hissizlik oluşması en mümkün yer olan meme ucudur. Meme ucu bölgesindeki sinirler ve duyular özenle ve dikkatlice zarar görmeden ameliyat edildiğinde hissizlik adına bir durum söz konusu olmayacaktır. Son dönemlerde gelişen teknoloji ve teknikler yardımıyla hissizlik sorunu en aza sıfıra indirgenmiştir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında dikkat çekilecek bir diğer konu da hastanın işine ne zaman dönebileceğidir. Hastanın çalıştığı işe göre döneceği zaman değişmektedir.Normal bir meme küçültme ameliyatında hasta eğer normal ağırlıkta bir işte çalışıyorsa yani zorlanacağı bir iş değilse ortalama 4-6 günde işine dönebilmektedir.


Bu süre hastanın işine dönmesi için yeterli olacaktır.

Hasta göğüs kısmı ile bağlantılı olan organlarını kollarını kullanıyorsa eğer hastanın işe dönme süresi 2 gün daha uzamaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte meme küçültme ameliyatı olan hastalar istirahat dönemini yatarak geçirmemektedirler.

Hastalar Ameliyat olunan gün hastanede bir gece müşahede altında tutularak ertesi gün taburcu edilmektedirler. İyileşme sürecini evde devam ettiren hastalar evde de yatarak değil normal hayatın biraz daha dikkatli bir biçimde özen göstererek devam etmektedirler. Ve hasta evdeki dinlenme ve iyileşme sürecinde normal evdeki işlerini kendileri yapabilmektedirler.

Hatta yürüyüş yapma, sosyal hayata devam etme gibi aktivitelere de katılabilmektedirler.

Meme Küçültme
meme küçültme_3

Meme küçültme ameliyatı eskiden olduğu gibi zor bir süreç değildir.

Ameliyatın hemen ardından hastalar çabuk toparlayarak normal hayatına dönebilmektedirler. Ve ortalama 3 gün içerisinde memuriyet gibi masa başı işlerde çalışmaya dönebilmektedirler.

Meme küçültme operasyonu sonrasında hastada kötü yönde bir fiziksel etkilenme görülmemektedir. Dinlenme süresi bitiminde de hasta her zamanki psikolojik ruh haliyle hayatına devam etmektedir. Herhangi bir sorun yaşanmadığı saptanmıştır. Meme küçültme ameliyatı iyileşmenin de en hızlı yaşandığı estetik operasyonlardan biridir.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought