Meme Küçültme Ameliyatı Riskli midir?

Meme Küçültme Ameliyatı Riskli midir?

42 Views0 Comment

Meme küçültme ameliyatları genellikle genç insanlarda orta yaşlı bayanlarda tercih edilen ameliyatlardandır. Bundan dolayı meme küçültme ameliyatları riskli ameliyat grubuna girmemektedir. Ameliyat öncesi tetkiklerinde herhangi bir genel sağlık problemi olmayan kişilerde meme küçültme ameliyatlarından sonra riskli bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Özellikle hayatı bir risk içermemektedir bu tip ameliyatlar.

Ameliyatlardan sonra ufak tefek yara iyileşme problemleri veya buna bağlı olarak geç döneminde ödem ortaya çıkması meme içinde küçük sıvı birikintileri oluşabilmektedir. Ancak bunlar çok kısa sürede toparlanıp kişi sağlığına çok kısa sürede kavuşabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında hastalar genellikle 2 ile 4 gün içinde günlük yaşamı aktif olarak geri dönebilmektedirler. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir ve ameliyattan sonra aynı gün veya bir sonraki gün hasta taburcu edilmektedir.

Meme küçültme ameliyatlarından sonra ciddi bir ağrı problemi ortaya çıkmaz.

Ameliyatın hemen akabinde hafif bir ağrı kesici ile ortadan kaldırılabilen çok az bir ağrı olabilmekte. Genellikle bu ağrı 12 ile 24 saat içinde yok olmaktadır. Meme küçültme ameliyatından sonra ciddi olarak hastanın tüm yaşamını etkileyebilecek ciddi bir risk veya problem ortaya çıkmamaktadır. Bunun yanında ehil ellerde yapılan ameliyatlardan sonra çok kısa sürede sosyal hayata geri dönüş mümkün olmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave your thought